Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi yine başaramadı: 7'de 0 çekti!

Hagi, teknik direktörlükte yine başarısız oldu. Hagi’nin sahibi olduğu aynı zamanda da bir buçuk sezondur teknik direktörlüğünü yaptığı Viitorul, Romanya 1. Ligi Şampiyonluk Play-off’unda 7’de sıfır yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Romanya 1. Lig ekiplerinden Viitorul Constanta’nın sahibi olan Gheorghe Hagi, kendi takımının teknik direktörlüğünü yapmaya başladığından beri hayal kırıklığına sebep oluyor. Galatasaray’ın efsane futbolcusu tarafından 2009 yılında kurulan Viitorul, kısa sürede 1. Lig’e kadar yükselmesine rağmen son iki sezonda teknik direktörlük görevini de üstlenen Hagi ile birlikte beklenenin çok altında kaldı.

2014-2015 sezonunun ortasında kendi takımına hocalık yapmaya başlayan Hagi, ligi 11. olarak bitirmişti.

Bu sezon ise Rumen teknik adam ile iyi bir başlangıç yapan Viitorul, normal sezonu 4. olarak bitirmeyi başardı.

Ancak ligi ilk 6 sırada bitiren takımların yer aldığı şampiyonluk Play-off’unda ise Viitorul’un henüz galibiyeti bulunmuyor. Şu ana kadar şampiyonluk yolunda 7 maça çıkan Hagi’nin öğrencileri, galibiyet alamazken sahadan 5 kez mağlup 2 kez de beraberlikle ayrıldı.

Eto’o hem özür diledi hem Musleraya çattıEto’o hem özür diledi hem Muslera'ya çattı

"UTANIYORUM"
Viitorul, Avrupa kupalarına katılma şansının da kalmaması üzerine Gheorghe Hagi açıklamalarda bulundu. Sezon sonunda takımı çalıştırıp çalıştırmayacağıyla ilgili bir kararının olmadığını söyleyen Galatasaray’ın efsanesi, “Utanç içinde bir durumdayım. Özgüveninizi kaybettiğinizde her şey daha da zorlaşıyor. Gelecek yıl için plan yapmak zorundayız. Bu yaz neler olacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Viitorul’dan önce son olarak Galatasaray’ı çalıştıran Hagi, sarı kırmızılı ekipte de teknik direktör olarak bekleneni verememişti. (sporcope)


Bunları da Beğenebilirsiniz