« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi ve Mehmet Topal

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı oyuncusu Mehmet Topal, Galatasaray TV'ye özel açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Mehmet'in inanılmaz füzesi / Video

Dinamo Bükreş'e attığı muhteşem golün, Hagi'nin Athletic Bilbao'ya attığı golle kıyaslanmasına da değinen Mehmet Topal, "Hagi olabilmek için çok fırın ekmek yememiz lazım" dedi.

Mehmet Topal ile yapılan röportaj şöyle:

- Mehmet harika bir gol attın, jeneriklik bir goldü. Golü değerlendirirmisin.

"Tabi ki benim için golden önce önemli olan takımımızın galip gelmesiydi. Benim için en büyük sevinç bu. Böyle güzel gollerle takıma faydalı olabilmek, galibiyette pay sahibi olmak benim için ayrı bir mutluluk. Dediğim gibi önemli olan maçı kazanmamızdı."

- Gazetelerde attığın gol özellikle Hagi'nin Athletic Bilbao'ya attığı golle kıyaslandı. Bu konu hakkındaki düşüncelerin neler?

"Bunları bende duydum. Ama daha Hagi olabilmek için çok fırın ekmek yememiz lazım, tabiri caizse. Tabi ki onun gollerine benzer goller atmak benim için ayrı bir mutluluk. Hagi'nin Türk futbolunda, Galatasaray camiasında her zaman yeri ayrıdır. Onun attığı goller her zaman daha farklıdır diyebilirim."

- Geçen sene talihsiz bir sakatlık yaşamıştın Bordeaux maçında, omuzundan. İnişli çıkışlı bir grafik, bu sene, dün akşam da gördük yükselen bir performans... Bundan sonraki süreci değerlendirebilir misin?

"Sakatlıktan çıktıktan sonra bir iki maç sahada istediğiniz performansı yansıtamıyorsunuz. Bende sakatlıktan çıktıktan sonra bir iki maç çok fazla verimli olamamıştım. Bu sakatlığın verdiği bir sıkıntıdan dolayıydı. Ama şükürler olsun şu an bir sıkıntı yok, sakatlığı tamamen atmış durumdaym. Oynadıkça futbolcunun kendine güveni geliyor. Yerimde oynadığım zamanlarda, biliyorsunuz sakatlıklardan dolayı defansta oynamıştım daha çok, daha iyi performanslar göstereciğime inanıyordum. Dediğim gibi şükürler olsun şu an sakatlığımı atmış durumdayım. Futbolcu oynayarak güvenini kazanıyor. Sakatlıklar olmadığı takdirde, ilerleyen haftalarda daha iyi performanslar göstermeye çalışacağım."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler