« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi üzgün, kırgın ve kızgın

Rumen teknik adam azarladığı futbolcularına ‘Siz sahada top oynarken ben ıstırap çekiyorum. Uyuşukluğunuzu görünce sahaya çıkıp ben oynamak istedim. Bu formayı haketmeyen gidecek’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Üzgün ve kızgındı

G.Saray’ın, Ankaragücü karşısında aldığı yenilgi, takımın başındaki 3. maçtan da yenilgiyle ayrılan yeni teknik direktör Gheorghe Hagi’yi çileden çıkarmıştı. Üzüntü, kırgınlık ve kızgınlıkla soyunma odasının yolunu tutan Rumen teknik adam, büyük başarılar yaşadığı G.Saray’ın içinde bulunduğu durumu bir türlü kabullenemiyordu. Hagi, soyunma odasına girdi ve kapıyı kapattı.

Istırap çekiyorum

Ardından da yarım saatlik toplantı yaptığı futbolcularına patladı: ‘Sizin üzerinize bomba düşmüş. Bu saatten sonra o bombanın parçacıklarını toplayacak halim yok. Oynadığınız futbolu beğeniyor musunuz? Hanginiz güzel bir şey yaptınız, onu anlatın? Hanginiz maç kazanmak için savaş verdiniz? Siz, kendinizi beğendiniz mi? Siz top oynarken, ben kenarda ıstırap çekiyorum.’

Işık göremedim

Futbolcuların halini görünce kendisinin sahaya girip oynamayı istediğini dile getiren Hagi, ‘Sizin uyuşukluğunuzu görünce sahaya çıkıp ben oynamak istedim. Ama benim böyle bir şansım yoktu. Sezonun bitimine az kaldı. Başınızda çıktığım 3 maçta sizde hiçbir şey göremedim. Ankaragücü maçı için oyun kalıbını değiştirdim. Ama bunu da yapamadınız’ dedi ve şunları söyledi:

Mesajı alan aldı

‘6-7 kişiyi zaman zaman defansa çektim. Cılız kaldınız, bunu da başaramadınız. 5 maçımız kaldı. Ayağınızı denk alın. Bu formayı hak etmeyen gidecek.’ Hagi, kırmızı kart gören Ayhan’ı da ‘Senin yaptığın futbolun içinde olan şey değil. Sen futbolu unutmuşsun’ diyerek azarladı. Rumen teknik adam İstanbul’a dönüşte uçakta ise gülücükler dağıtırken ‘Mesajı alan aldı, almayan da gider’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.