« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagı’sız olmuyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Jardel, Bükreş'te ilginç açıklamalar yaptı

Galatasaray'da çok mutlu olduğunu ve hiçbir yere gitmeyeceğini tekrarlayan Brezilyalı golcü, <ı>‘‘Hagi olmayınca bana iyi pas gelmiyor. PSG maçında da bu yüzden golsüz kaldım. Hagi, her zaman gol pası vermeye hazır ve müthiş bir oyun zekasına sahip’’ dedi.

GALATASARAY'ın süper golcüsü Mario Jardel, sürpriz Bükreş ziyaretinde oldukça ilginç açıklamalar yaptı. ‘‘Hagi olmayınca bana iyi pas gelmiyor. Son maçta da bu yüzden golsüz kaldım’’ diyen Jardel, Hagi'yi göklere çıkarırken, Galatasaray'dan ayrılacağı yolundaki haberlerin de gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

Bu ziyaretini basından gizlemesine karşın takım arkadaşı Hagi'nin Romanya'da en çok satan kitaplar arasında yer alan kitabını inceleyen ve bu sırada soruları cevaplayan Brezilyalı golcü, ‘‘Hayret, birkaç kelime anlayabildim’’diye espri yaptı. Jardel, ‘‘Bu kitabın tercümesini Hagi'ye yaptıracağım. Kitabı onun yardımıyla okuyacağım’’ dedi.

İşte Jardel ile Rumen gazeteciler arasındaki ilginç diyalog:

-Son PSG maçı sizi zorladı mı?

-Evet çok zor bir maç oldu. Bu yüzden de, gelen galibiyetin çok değerli olduğunu söyleyebilirim. Bu maçta topla ceza alanında sadece iki kere buluşabildim. Birini çok kolay pozisyonda dışarı attım. Diğerinde ise penaltı oldu.

-Neden sadece iki kez topla buluşabildin?

-Hagi yoktu ki. O olmayınca da bana yeteri kadar iyi pas gelmedi. Ayrıca Fransızlar defanstan başka bir şey yapmadılar.

-Hagi ile iyi anlaşıyor musun?

-Mükemmel bir uyumumuz var. Hagi en çok sevdiğim futbolcu tipine tam uyan bir futbolcu. Kafası sürekli yukarıda. Her zaman gol getirecek pası vermeye hazır ve müthiş bir oyun zekasına sahip.

- Galatasaray mı, Porto'mu daha iyi kulüp?

- Benim böyle bir karşılaştırmayı yapmaya yetkim yok. Galatasaray'da Avrupa'nın en büyük kupasını kazandım ve Şampiyonlar Ligi'nde oynuyorum. Porto da sadece Portekiz şampiyonluğu ile yetindik.

-Mircea Lucescu ile aran nasıl?

-İyi hem de çok iyi. Çok özel bir insan ve mükemmel bir antrenör. Çalışma tarzını çok beğeniyorum. Özellikle de idmanları hiç sıkıcı değil, aksine eğlenceli.

Gitmek istediğimi kim söyledi?..

Hagi ve Lucescu'ya övgüler yağdıran Jardel, Rumen gazetecinin, ‘‘Galatasaray'dan neden ayrılmak istiyorsun?’’ sorusuna şu ilginç yanıtı verdi: ‘‘Gitmek istediğimi kim söyledi? Bunu gazeteler söyledi, Jardel değil. Bunu eğer ben söylersem, doğru olur. Ben hiçbir zaman böyle birşey söylemedim.’’ Brezilyalı yıldız, Benfica Başkanı'nın, kendisiyle hiç görüşmediğini de belirterek, ‘‘Sadece Portekiz gazetelerine, beni almak istediğine dair beyanatlar verdi. Ama ben İstanbul'da çok rahatım ve hiçbir yere gitmek istemiyorum’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler