« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi sinir küpü

Rumen çalıştırıcı, Özgürcan, Cafercan ve Uğur başta olmak üzere hepsini azarladı. Teknik patron, 2 saatlik çalışmada orta yapamayan, taktikleri uygulayamayanlara göz açtırmadı, azarladı, sürekli uyarılarda bulundu.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY, Kayserispor ile oynayacağı lig maçının hazırlıklarını dün yaptığı idmanla sürdürdü. Teknik Direktör Gheorghe Hagi yönetiminde, Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren idmanda futbolcular, gol provası yaparken, istenileni yapamayan gençleri azarlandı. Sağdan ve soldan çeşitli varyasyonlar sonrasında yapılan ortalarda oyuncularına şut attıran teknik adam, özellikle genç futbolcuları fırçaladı.

Ceza sahasına in

İstediğini yapamayan futbolculara kızan Hagi, genç oyuncularına adeta ders verdi. Teknik patron kanat çalışması yapıldığı sırada, ceza sahasına sınırına inmeyen Uğur’a, ‘Ceza sahasına kadar in. Uzak kalma. Arkandan gelen adama yeterli yer açmalısın’ diye sert bir ses tonuyla söylerken, yapılan ortalara istediği gibi vuramayan Özgürcan’a ‘İki ayağının üzerinde zıplaya çalışıyorsun. Tek ayakla zıpla ve toplara öyle vur’ dedi.

3 dakikada bitirin

Bir kaç pozisyon sonra Rumen hoca, kendisi kanat çalışmasına katılarak ceza sahasına inen futbolculara gollük ortalar yaptı ve genç oyunculara dönerek ‘İşte böyle yapmanınızı istiyorum. Bu işi 3 dakikada bitirin’ dedi. Futbolcuların gösterdiği şekilde orta yapmaları üzerine, Rumen çalıştırıcının morali yerine geldi. Antrenmanda yapılan ortalarda mükemmel goller atan Hasan Kabze, göz doldurdu. Hakan Şükür, Kabze’yi kutladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz