« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi: Romanya Euro 2008'in sürprizi olacak

Romanya futbol milli takımının eski teknik direktörü Gheorghe Hagi, ülkesinin 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın "sürpriz ekibi" olabileceğini söyledi.

(a.a.)
SON GÜNCELLEME
Mediafax ajansının haberine göre Hagi, Köstence'de yaptığı açıklamada, "Özellikle İtalya, Fransa ve Hollanda'dan bahsedildiğinde, bir antrenörün bizi korkutacak açıklama yapabileceğini sanmıyorum. Ama Romanya, 2004'te Yunanistan'ın yaptığı gibi turnuvanın sürprizi olabilir" dedi.

2000 yılındaki şampiyonada da zor bir grupta olduklarını, kendilerine hiç şans verilmediğini, ancak ilk turu geçtiklerini belirten "Karpatlar'ın Maradonası" lakaplı Hagi, "Sürpriz olabilir. Romanya takımı potansiyeline inanmalı ve özellikle 9 Haziran'da Fransa ile yapacağı ilk maçta iyi bir başlangıç yapmalı" dedi.
Romanya, C grubunda Fransa ile oynayacağı açılış maçından sonra 13 Haziran'da İtalya ve 17 Haziran'da da Hollanda ile oynayacak.

Hagi'nin antrenörlüğünü yaptığı Rumen milli takımı 2000 Avrupa futbol şampiyonasında, ilk turda Almanya ile 1-1 berabere kalmış, Portekiz'e 0-1 yenilmiş ve İngiltere'yi 3-2 yenmiş, çeyrek finalde İtalya'ya 2-0 yenilerek elenmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz