Hagi, Popescu geldi, biz de geliriz

Hürriyet Haber
22 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 22 Mart 1999 - 00:01

Romanya Yatırım Ajansı Başkanı Bogdan Popovici, İstanbul'da yapılacak Romanya-Türkiye Ekonomik İlişkilerinin Gelişimi Konferansı'nın, iki ülke ekonomik ilişkilerini canlandıracağını belirterek, ‘‘Türkiye'ye gelmek başka ülkelere gitmekten daha kolay. Bunun en açık örneğini Hagi, Popescu gibi futbolcular oluşturuyor’’ dedi.

Popovici, 24 mart 1999 Çarşamba günü İstanbul Swissotel'de yapılacak konferans hakkında sorularımızı yanıtladı. Popovici, bu konferansta Romanya'daki iş imkanlarının anlatılacağını belirterek, bu toplantının Romanya ile türkiye arasında bugüne kadar gerçekleştirilen en üst düzeyli toplantı olacağını bildirdi.

Romanya'da gündemde olan projeler hakkında da açıklamalar yapan Popovici, bir Türk firmasının petrol sektöründe 1 milyar dolarlık yatırım yaptığını kaydederek, ‘‘Bu firma 800 milyon dolara Doğu Avrupa'nın en büyük rafinerisi olan Petromedia'yı aldı. Ayrıca, 5 Türk bankasının da Romanya'da çalışmaları var’’ dedi. Romanya-Türkiye Ekonomik İlişkilerinin Gelişimi Konferansı'na, Romanya'dan 100'den fazla işadamı gelecek.Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı