« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi kadar olamam ama...

Galatasaray'ın yeni transferlerinden Jean Emmanuel Culio, büyük camiya geldiğini ve kendisinden beklentilerin farkında olduğunu belirterek "bu baskıya hazırım" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Antalya kampındaki sabah antrenmanından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Culio, "Kesinlikle benden beklentilerin ve büyük camiaya geldiğimin farkındayım. Bu baskıya hazırım. Arkadaşlarımla beraber kollektif futbolla başarılı olmaya çalışacağız. Buraya gelmemde önemli rol oynayan insanlar var, teknik direktörümz Hagi olsun, yönetim olsun beni çok istedi. Ben de bunlara en iyi yanıtı vereceğim. Faydalı olmak için elimden geleni yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

Hangi mevkiide daha verimli olduğu sorulan Culio; "Orta sahanın bir çok yerinde oynadım. Her bölgede oynayabilirim. Sıkıntı çekmiyorum. Nerede oynayacağıma teknik direktör karar verecek. Hagi'ye baktığımız zaman onun gibi olmak çok zor. Öyle bir yeteneğe sahip olmak, öyle bir kariyere sahip olmak çok zor. Ama hocam Hagi gibi 10 numara mevkiinde de oynayabilirim. Bu konuda kendime güveniyorum..." cevabını verdi.

En büyük hedeflerinin kupa olduğunu belirten Jean Emmanuel Culio, 15 Ocak'taki Ajax maçını da dörtgözle beklediğini söyledi.

Culio bu konuda şunları söyledi:"Önümüzde 2 hedef var ve kupayı mutlaka kazanmalıyız, lig zor ama en iyi yerde olmaya çalışacağız. Ajax maçı güzel maç olacak. Stadın açılışı önemli ve umarım ben de güzel şeyler yaparım..."

Türkiye Ligi'nden tanıdığı futbolcular olduğunu belirten Culio, özellikle Galatasaray'ı ve bu sayede Türkiye Ligi'ne yakından takip ettiğini de ifade etti.

Galatasaray'ın gündemindeki futbolcularla ilgili bilgisine başvurulan Culio, "Traore genç ve geleceği parlak bir futbolcu. Yetenekli ve çok çalışkan, O'nun dışında Formica'yı duyuyorum, başka bilgim yok" dedi


Bunları da Beğenebilirsiniz