« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi hoca oluyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rumen yıldız, jübilesinden sonra altyapının başına geçecek

Bu sezon sona erecek üç yıllık sözleşmesini bir yıl daha uzatan Hagi, sarı kırmızılı yönetime yeni bir öneri daha getirdi. Hagi, ‘‘Futbolu bıraktıktan sonra G.Saray altyapısının başına geçeyim. İsterseniz Fatih Terim'in de yardımcılığını yaparım’’ dedi.

Ustanın hayranı çok

Gheorghe Hagi, Türkiye'ye geldiği günden beri Galatasaraylıların sevgilisi oldu. Sarı kırmızılı ekibin şampiyonluklarında, kazandığı büyük zaferlerde hep pay sahibi olan bu büyük futbol ustası ilerlemiş yaşına karşın gençlere taş çıkartıyor. Galatasaray'da sevilip el üstünde tutulan Hagi de bu sevgiyi karşılıksız bırakmıyor.

Ayrılmak istemiyor

Karpatların Maradonası diye anılan Hagi, hemen her fırsatta Galatasaray sevgisini vurguluyor ve sarı kırmızılı taraftara övgüler yağdırıyor. Galatasaray'ı ve Türkiye'yi bu kadar çok seven Hagi'nin ‘‘Keşke daha genç yaşta gelseydim’’ dediği Galatasaray'dan pek ayrılmaya da niyeti yok. Bir yıl daha futbol oynamaya kararlı olan Hagi, sarı kırmızılı kulüple anlaşmış bile.

Gençleri yetiştireyim

Ya sonrası. Hagi muhteşem futbol kariyerini noktaladıktan sonra ne yapmayı düşünüyor. İşte burada duralım. Hagi bundan sonrası için de ‘‘Galatasaray’’ diyor. Ünlü futbolcunun tek rüyası, çok sevdiği Galatasaray'da kalıp, yetenekli gençler yetiştirmek. Hagi bu konuda Başkan Süren ile de görüşüp Galatasaray'a düşüncelerini açmış.

Yönetim de sıcak

Başkan Süren'e ‘‘Futbolu bıraktıktan sonra da Galatasaray'dan ayrılmak istemiyorum. Dilerseniz alt yapının başında gençleri yetiştiririm ve Terim'e de yardımcı olurum’’ önerisini götüren Hagi, şimdi yönetimden cevap bekliyor. Hagi'nin bu önerisini çok olumlu bulan Galatasaray yönetiminin düşüncesi de Hagi'den pek farklı değil.

Karar kongre sonrası

Hagi gibi bir futbol devinin Galatasaray'ın genç yeteneklerine çok şey kazandıracağını iyi bilen sarı kırmızılı yönetim, Rumen futbolcuya kesin bir cevap vermemesine karşın bu teklife sıcak bakıyor. Uzun vadeli bir plan yapan Galatasaray Başkanı Faruk Süren kongre sonrasında oluşacak yeni tablo içinde Hagi'nin de yerinin olacağını her fırsatta dile getiriyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz