« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi Hami düellosu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçen sezon İstanbul'da oynanan ve G.Saray'ın 1-0'lık üstünlüğü ile biten maçın tek golünü frikikten Hagi atmıştı. Ve bu sezon yine Ali Sami Yen'de oynanan ve 2-2 sona eren karşılaşmada Trabzonspor'un iki golünü de biri frikikten olmak üzere Hami kaydetti.

Heyecan fırtınası

Rakamlar yalan söylemez. Trabzon- G.Saray maçı tam anlamı ile bir final maçı olacak. Nasıl mı? Bu maçı kazanan hem şampiyonluk yolunda büyük bmoral ve avantaj yakalayacak, hem de iki takımın şimdiye kadar oynadıkları maçların istatistiklerine yeni bir düzenleme gelecek. Şimdi gerilere dönüp, iki takım arasında oynanan maçları rakamlara dökelim.

Atbaşı gidiyorlar

Şimdiye dek G.Saray ile Trabzonspor 78 kez karşı karşıya gelmişler. Bu, toplam 78 maçın 29'unu G.Saray, 29'unu da Trabzon kazanmış. Lige gelince, iki takım arasındaki 47 maçın 17'sinde Trabzonspor üstünlük sağlamış, 16'sında da G.Saray mutlu sona ulaşmış. Kupada ise, taraflar eşitliği bozamamış. Her ikisi de 6'şar kez kazanma becerisini göstermişler.

Hagi'den nefis vuruş

Rakamlara göre, her iki takım da bu mücadelede atbaşı gidiyor. Şimdi, cumartesi gecesine gidelim ve bu doksan dakikanın sonucunda önemli rol oynayacak iki bombacıyı gündeme getirelim. G.Saray, her zaman olduğu gibi bu maçta duran topların kullanımını Hagi'ye teslim edecek. Hemen hatırlatalım. Geçen sezon Ali Sami Yen'de oynanan ve G.Saray'ın 1-0'lık üstünlüğü ile biten maçın tek golü Hagi'nin frikiğinden geldi. Gerçekten nefis bir goldü.

Hami'den bomba

Geçen sezondan bu sezona atlayıp, ilk yarıda oynanan ve 2-2 sona eren G.Saray-Trabzon maçını hatırlayalım. Bu maçta Trabzonspor'un bombacısı Hami'nin attığı iki golden biri frikik golüydü ve bu da Hagi'nin vuruşu gibi muhteşemdi. Demek ki, cumartesi gecesi oynanacak bu dev maçta bombacıları yine gündeme gelecek ve her frikik atışları, izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşatacak. Onlar vurdukça, izleyenlerin yüreği ağızlarına gelecek.Bunları da Beğenebilirsiniz