« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi: Ekip çalışması kural gerektirir

Gheorghe Hagi, koyduğu kurallarla ilgili olarak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Teknik Direktörü Hagi, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde haftalık olağan basın toplantısında, kollektif çalışmada mutlaka kuralların ve disiplinin olduğunu ifade ederek, ''Siz beni tanıyorsunuz. Türkiye'ye yeni gelen biri değilim. Bazı gazeteler çok sert manşetler atmış. Burasını cezaevine benzetmişler, ''Yasaklar Devri'' demişler. Sizin gazetelerde kurallar yok mu? Bizde de kurallar var. Bunlara ilk önce teknik kadro, sağlık ekibi, personel ve takım uymak zorunda. Ekip çalışması kurallar gerektirir. Galatasaray'ın şu anda en fazla ihtiyacı olan şey sakinlik'' diye konuştu.

Sezon sonuna kadar kadrodaki her oyuncunun durumunu değerlendireceğini belirtern Romen teknik adam, "Gelecek sezon içinde gençlerin ve deneyimlilerin bulunacağı, kazanmak için savaşan ideal bir takım kurmak için çalışacağız'' dedi.

Yarın deplasmanda Ankaragücü ile yapacakları maçla ilgili olarak da Hagi, "Ankaragücü maçında geçen haftaya göre daha iyi bir oyun görmek istiyorum. Rakibimiz kendi sahasında çok iyi ve agresif oynuyor. Takımda Berkant, Orhan, Prates ve Faruk Gürsoy sakat, Volkan hasta, Necati de cezalı. Hakan Şükür bu hafta oynayacak. Ankara'ya galibiyet için gidiyoruz.''  dedi.

Hagi, hakemliği bırakan Ali Aydın ile ilgili bir soru üzerine ise,''Türkiye'de bulunduğum süre içinde hakemlerle ilgili yorum yapmayacağım. Hakemlere saygım var. Her insan hata yapabilir'' dedi.
   
Kaptan Bülent Korkmaz, daha kaç yıl futbol oynayacağını şu anda bilemediğini ifade ederek, ''Ama 1 sezon daha oynamak istiyorum. Galatasaray'dan başka takımda oynamadım. Jübilem de burada olursa güzel olur'' diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz