« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi: Bir frikik atıp işi bitiriyordum

Rumen çalıştırıcı, ‘Saha kenarında maçı çevirmek çok daha zor’ derken, transferleri de yönetimle birlikte yapacaklarının altını çizdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Eskiden kolaydı

Futbolculuğu ile teknik direktörlüğünü kıyaslayan Gheorghe Hagi, ilginç bir itirafta bulundu. Galatasaray’ın Rumen çalıştırıcısı, ‘Eskiden işler çok daha kolaydı. Ben saha içindeydim. Bir frikik atıyordum ve iş bitiyordu. Saha kenarından maçı çevirmek çok daha zor’ dedi.

Onaylamam şart

Hagi,
günlerdir gündemi meşgul eden transferler konusuna da açıklık getirdi. Rumen teknik adam, transferi yönetim kurulu ile birlikte yapacaklarını belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Transferde benim onayım olmadan bir oyuncu bile alınamaz. Yöneticilerle birlikte çalışıyoruz ama son karar benim.

Bir sene lazım

Rumen teknik direktör, dün düzenlediği basın toplantısında da, takımda birçok şeyin değişmesi gerektiğini söyledi. Hagi, ‘Takımın bu durumunu bilerek, riski göze alarak, önümüzdeki sezonun takımını kurmak için geldim. Takım oluşturmak için bir sene lazım. Bir şeyi yaratmak için zamana ihtiyaç vardır. Bundan sonra sorumluluk bana ait’ dedi.

G.Saray almanya’da

Yönetici Ali Gürsoy, B.Leverkusenli Yıldıray, Schalkeli Hamit Altıntop ve H.Berlinli Dardai’nin transferi için Almanya’ya gitti.

G.SARAY’da transfer çalışmaları hız kazandı. Sarı kırmızılı kulübün genç yöneticisi Ali Gürsoy, Teknik Direktör Gheorghe Hagi’nin istediği oyuncularla görüşmek için dün sabah Almanya’ya gitti. Gürsoy, burada Bayer Leverkusenli Yıldıray Baştürk, Schalke 04’lü Hamit Altıntop ve Hertha Berlinli Dardai için görüşmeler yapacak.

Sarı kırmızılı yönetimin, Werder Bremen’le prensipte anlaşan Yıldıray’a yıllık 1 milyon 700 bin dolar teklif ettiği, Alman kulübünün ise 500 bin dolar daha az para önerdiği belirtildi. Aradaki büyük fiyat farkı nedeniyle Yıldıray’ın tutumunu yumuşatıp, ‘G.Saray’a gelebilirim’ dediği ifade edildi. Hertha Berlin’in Macar orta saha oyuncusu Pal Dardai ile daha önce ön protokol imzalayan sarı kırmızılılar, Hamit Altıntop’un bonservisi için de 2 milyon Euro’yu gözden çıkardı.

Bunları da Beğenebilirsiniz