Gündem Haberleri

  Haftasonu hava durumu nasıl olacak? İstanbul ve diğer illerde...

  DHA - İHA
  12.09.2015 - 17:08 | Son Güncelleme:

  Sağanak yağışın etkili olacağı hafta sonunda plan yaparken dikkat! İstanbul'da beklenen yağışlar bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini gösterdi. İstanbul’da etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Kurbağalıdere taştı, Beykoz - Riva yolundaki Soğuksu Viyadüğü’nü su bastı, yol trafiğe kapandı. İstanbul'un farklı noktalarında trafik durma noktasına geldi.

  İstanbul'da hafta sonu için yapılan uyarıların ardından beklenen yağmur geldi. Günün ilk ışıklarından itibaren görülen yağmur bulutlarının ardından öğle saatlerine doğru gök gürültülü sağanak yağış başladı.

  KURBAĞALIDERE TAŞTI

  Ataşehir'de Kurbağalıdere'nin taşması nedeniyle kurban pazarı sular altında kaldı. Satıcılar kurbanlıkları sulardan kurtarmak için yoğun çaba sarf ederken, sel suları E-5 Karayoluna kadar ulaştı.
  İstanbul'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kurbağalıdere taşınca, yakınlarda bulunan bir kurban pazarı da sular altında kaldı. Sular yükselmeye devam ettikçe panikleyen kurban satıcıları, hayvanlarını kurtarmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Duruma tepki gösteren kurban satıcıları, yetkililerden yardım istedi.  E-5 FELÇ OLDU

  Kurbağalıdere'den taşan sular, E-5 Karayolu'na kadar ulaştı. Sular nedeniyle E-5'te trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Kadıköy istikametine seyreden sürücüler, tek şerit halinde ilerleyebildi. Bölgede su seviyesi yükselmeye devam ediyor.

  Haftasonu hava durumu nasıl olacak İstanbul ve diğer illerde... THY ve İDO'dan sefer iptalleri


  Haftasonu hava durumu nasıl olacak İstanbul ve diğer illerde... G.Saray'a büyük şok! Arena'da sel baskını


  Haftasonu hava durumu nasıl olacak İstanbul ve diğer illerde...

  İSTANBUL'DA YOLLARI SU BASTI

  Anadolu Yakası'nda özellikle Kadıköy ve civarında, Avrupa Yakası'nda ise Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa'da zaman zaman etkili olan yağışlar, vatandaşlara trafikte zor anlar yaşattı.

  Haftasonu hava durumu nasıl olacak İstanbul ve diğer illerde...

  Beykoz - Riva yolu da sağanak yağmur nedeniyle trafiğe kapandı. Yolda mahsur kalan araçların sürücüleri uzun süre yardım bekledi.

  METEOROLOJİ UYARDI

  Gök gürültülü sağanak yağış beklenen ülkemiz yeni bir soğuk hava dalgasına girmek üzere. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Ankara ve diğer iller için yağış uyarısı yaptı. Meteoroloji, Batı Karadeniz için de "Çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış" uyarısı yaptı. İşte yapılan son değerlendirmeler...Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz'de halen devam eden kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Kastamonu ve Sinop çevrelerinde etkisini artırarak öğleden sonra ve akşam saatlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlara neden olabileceğini açıkladı.

  Haftasonu hava durumu nasıl olacak İstanbul ve diğer illerde...

  ANKARA ÇEVRESİNDE KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara radarından alınan son görüntüler ve yapılan değerlendirmelere göre; halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların il genelinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği açıkladı.

  HAVA DURUMU SUNDU, REYTİNGLER ARTTI!

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı