« Hürriyet.com.tr

Haftasonu fırtına var

Türkiye bu geceden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Yetkililer şiddetli fırtına nedeniyle tedbirli olunması için uyarıda bulundular.

Hürriyet Haber
X

Hafta sonuna kadar tüm yurtta görülecek yağışlar , özellikle Akdeniz bölgesinde 'etkili ve sürekli' olacak. 

Trakya ve Marmara`nın yüksek kesimleri, İç Ege, Batı Karadeniz`in iç kesimleri, İç Anadolu`nun kuzeybatısı ile Doğu Anadolu`nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar beklenirken, diğer yerler yağmurlu geçecek.

Yağışlı hava 10 Aralık Pazartesi günü yurdun kuzey, iç ve doğusunda etkisini sürdürecek.  Hava sıcaklıkları ise yurdun kuzeybatı kesimlerinde hafta sonunda 3-5 derece azalacak.
   
Bu geceden itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuvvetlenecek rüzgar, yarından itibaren Marmara, Ege ve Batı Karadeniz`de (poyraz), zamanla Akdeniz`de gündoğusu ve keşişleme, açıklarda kıble ve keşişlemeden fırtına şeklinde esecek.

Kuvvetli rüzgar ve fırtına, özellikle Ege, Marmara ve Batı Karadeniz`de Pazartesi günü akşam saatlerine kadar devam edecek.  Meteoroloji yetkilileri, Akdeniz`deki etkili ve sürekli sağanak yağış ile yurdun kuzeybatı kesimlerde beklenen fırtına nedeniyle, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları uyarısında bulundular.

Kaynak:

GezginGezgin
Cennetten düşen bir damla: Ohrid
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
16 kişinin yaşadığı Avrupa'daki ilginç köy!
GezginGezgin
Almanya’da sıra dışı bir gezi: Öğrenci hapishanesi! (Heidelberg)
Karadeniz
Hem yemekleri hem doğası şahane şehir: Trabzon
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Avrupa'nın en ucuz tatil yerleri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Japonya'nın ilginç hayalet şehri