"Cengiz Semercioğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cengiz Semercioğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cengiz Semercioğlu

Hafta sonu notları

22’de bakkallar kapanıyor

Hadi buyrun yeni bir tartışma daha... Zabıta Cihangir ve Beyoğlu’nda 22.00’den sonra açık olan bakkallara ceza yazmaya başladı. Gece 02.00-03.00’e kadar açık bakkal yok artık. Masalardan sonra sıra bakkallara geldi, içki yasağı adım adım büyüyor diye konuşuluyor semtte.

Alkol satışına engel

Cihangir’de gece 02.00’ye kadar açık olan bakkallar ağırlıkla içki satışı yapıyordu. İçki satan bakkallar iddiayı bir adım daha ileri götürmüş durumda... “İçki satmayan bakkallara göz yumuluyor ama zabıta bize göz açtırmıyor, anında ceza yazıyor” diyorlar.

Hayret jüriye itiraz yok!

Altın Portakal’da sonuçlara kimsenin itirazı olmadı mı hâlâ? Kimse jürinin kararını tartışmadı mı? Bu hafta boyunca da eleştirilmezse her sene kadınlar jürisi yapsın diyeceğim bu işi... Demek ki marifet onlarda!

Badem tescillenecek

Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan aradı, “Datça’da badem yasak” yazım üzerine... Belediye eliyle yasak konmadığını, seyyar satıcılara düzen getireceklerini söyledi. Datça bademinin tescili için de çalışmalara başladıklarını söyledi. Hiç değilse bu sefer Yunanlılar sahip çıkmadan harekete geçilmiş, bu da sevindirici...

En kötü argüman

Fatih Altaylı, 26 yıl öncesinden örnek veriyor. Kendisini eleştiren Derya Sazak’a, “Arşive in! Gazeten Milliyet’in 5 Ağustos 1985 tarihli sayısında başı ayrılmış bir gencin fotoğrafını göreceksin” diyor. Tartışmalı fotoğrafın yayınlandığı günden bu yana Fatih Altaylı’nın kullandığı en kötü argüman bu...

60 darbesinde gazeteler

1960 darbesinde, gözaltındayken intihar ettiği söylenen İçişleri Bakanı Namık Gedik’in kanlar içindeki cesedi de gazetelerde yayımlanmıştı. Bugün aynı şekilde yayınlanır mı? Geçmişin hatalarıyla bugünün hatalarını savunmaya çalışmak doğru değil. 90’ların başında “Haberci Fatma Girik” de ekranda vatandaşın suratına tükürüyordu. Bugün aynısı yapılsa “Ama eskiden de yapılıyordu” mu diyeceğiz?

Nokia ve HTC

iPhone4’üm çöktü. Karşı tarafın sesini duyuyorum, benim sesim gitmiyor. Fırsat bu fırsat Nokia E6’yı denemeye karar verdim, HTC’yi de bir süredir diğer hattımda kullanıyorum. Ben kullanmayalı Nokia, Ovi Store’u almış başını gitmiş. Hem tuşlu hem dokunmatik ekrana geçmişler. HTC ise fotoğraf konusunda çok başarılı. O yüzden fotoğraf makinesi olarak HTC’yi telefon olarak Nokia’yı kullanıyorum şu sıralar...

Sihirbazın son numarası

“Senin Magic Necmi Cüppeli Ahmet’in kanatları altına girmiş” dediler. Baktım, vallahi doğru. Sakal bırakmış, şalvarla geziyor falan. İyi tanırım Necmi’yi, elinden tutmuşluğum, ekrana atmışlığım vardır. Geçmişte destek olduğumu bilenler ne diyorsun diye bana soruyorlar, “Sihirbazın son numarası” dedim.

Ahmet San, ne diyecek?

Çeçen lider Kadirov’un eğlencesine “Tarkan iyi ki gitmedi” dediğim için Ahmet San bozulmuştu. Buyrun gidenler bin pişman! Hilary Swank, Kadirov’un işkence, adam kaçırma, cinayet gibi suçlarla itham edildiğini bilmediğini söyledi. Geceye katıldığı için özür diledi, aldığı parayı hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı. Ahmet San’ın gazına gelse Tarkan şu an pirincin taşını ayıklamakla meşguldü!..

X