Gündem Haberleri

  Hafta sonu güneşli geçecek

  Hürriyet Haber
  04.02.2011 - 13:23 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklığı kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Hafta sonu Marmara'da sıcaklık 14 dereceye kadar çıkacak. Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, Hafta sonunun günlük güneşlik geçeceğini, 10 Şubat'tan itibaren ise yeni bir soğuk hava dalgasının geleceğini söyledi.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  DOĞU'DA 116 KÖY YOLU KAPALI

  Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli (40-60 km/saat), Kuzey Ege kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

  Kuzey, iç ve doğu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

  Yağışların, Aydın ve Muğla çevreleri ile Antalya'nın batıdaki kıyı ilçelerinde (Finike, Kaş, Kale, Kemer, Kumluca) kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli kar yağışı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Ulaşımda aksama vs.) ayrıca, rüzgarın; Marmara'da kuvvetli (40-60 km/saat), Kuzey Ege kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı