Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hafta arası ‘Abur cubur’

  Hürriyet Haber
  11 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 11 Eylül 2000 - 00:01

  Radyo Tempo'da hafta arası her sabah bas bas bağıran iki tip, İstanbul'un uykusunu açıyor. İşleri güçleri 09:00-11:00 saatleri arası popüler olana muhalefet etmek.

  Abuk sabuk, ıvır zıvır, hiçbir işe yaramayan, kimseye mesaj vermeyen, bittikten sonra kimsenin kafasında soru işareti bırakmayan tek program''. Radyo Tempo'nun hafta arası uyku kaçıran programı 'Abur cubur' bu girişle başlıyor her sabah.

  Tiyatrocu ikili

  İki saate yayılan programı Serkan ve Müdür Bey tipleri götürüyor. Onların arkasında ise Serkan Balbal ile Metin Akça var. İkisi de amatör tiyatrocu. Müdür Bey ikilinin muhalif olan tarafı. İlk bir saat kendi aralarında sohbet edip, magazin gazetelerinden seçtikleri, günün popüler olaylarıyla dalga geçiyorlar. İkinci saatte ise sıra dinleyicilere geliyor. O günün konusuna göre fikirlerini beyan ediyorlar. Müdür Bey'i canlandıran Metin Akça, ‘‘Mesaj vermiyoruz derken bile mesaj veriyoruz aslında. Serkan ve Müdür Bey tiplerinin varlık nedeni bu zaten,'' diyor. Dinleyici profilini tanımlamak zor. 12 yaşındaki Hakan her gün arıyor ama 45 yaşında öğretmen dinleyicileri de var. Radyo Tempo'nun yayın politikası gereği Türkçe popüler müzik çalıyorlar. Bu programın mantığıyla biraz çelişiyor gibi ama olsun. 'Abur cubur' yakın zamanda aynı formatla televizyona taşınacak. İkili programın büyük ihtimalle BRT'de yayınlanacağını söylüyor.

  39 ruhlu adam

  Radyo Tempo 1993 yılında kuruldu. Şu anda 103.8 frekansından yayın yapıyor. 14 programları ve 16 programcıları var. 'Abur cubur' dışında güvendikleri programlar arasında 'Gece Mavisi' ve 'Çılgın Moni' bulunuyor. 'Gece Mavisi', cuma, cumartesi ve pazar geceleri 23:00-02:00 arasında yayınlanan bir şiir programı. 'Çılgın Moni'yi ise meşhur 39 ruhlu adam sunuyor. Program hafta içi her gün 17:00-20:00 saatleri arasında yayına giriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı