MERSİN HABERLERİ

Hadra Hamamı’nda Atölye Ve Kurs Kayıtları Başladı

IHA
05.10.2015 - 12:12Son Güncelleme :

AKDENİZ BELEDİYESİ HADRA HAMAMI KÜLTÜR VE SANAT EVİ’NDE FOTOĞRAF VE SİNEMA ATÖLYELERİNİN YANI SIRA ŞAN VE ÇEŞİTLİ ENSTRÜMAN KURSLARININ DA VERİLECEĞİ YENİ DÖNEM KURS KAYITLARI BAŞLADI. KURSA KATILMAK İSTEYENLER, 30 EKİM 2015 TARİHİNE KADAR BAŞVURU YAPABİLECEKLER.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde fotoğraf ve sinema atölyelerinin yanı sıra şan ve çeşitli enstrüman kurslarının da verileceği yeni dönem kurs kayıtları başladı. Kursa katılmak isteyenler, 30 Ekim 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecekler.
Akdeniz Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kiremithane Mahallesi’ndeki yaklaşık 100 yıllık tarihi geçmişe sahip Hadra Hamamı, Akdeniz Belediyesi tarafından restore edilerek 2 yıl önce kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı bir mekan haline dönüştürüldü. Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, yeni dönem kurs kayıtlarını almaya başladı. Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde gençlere ve yetişkinlere yönelik yeni dönem kurs ve atölye çalışmaları programı belli oldu. Buna göre, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sinema ve fotoğraf atölye çalışmaları yapılacak. Kendi branşında uzman ve akademisyenlerin kursiyerlerle birlikte yapacağı sinema atölye çalışmalarında senaryo, film çekim teknikleri, kurgu-montaj ve sinema tarihi gibi konular ele alınacak. Fotoğraf atölyesinde de fotoğraf gezileri düzenlenecek, fotoğrafçılık ekipmanları ve çekim teknikleri gibi konular ele alınacak.
Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde yine müzik ağırlıklı kurslar da yer alacak. Ses eğitiminin verileceği şan kursunun yanı sıra çeşitli enstrümanların da eğitimi verilecek. Nefesli çalgılardan yan flüt, kaval ve mey kurslarının yer aldığı yeni dönemde, telli çalgılardan ise bağlama ve gitar kursları verilecek. Tüm kurs ve atölye çalışmalarının ücretsiz olarak verileceği eğitim döneminin sonunda başarılı katılımcıları onaylı sertifika dağıtılacak. Başvurular Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evinin Kiremithane Mahallesi’ndeki merkezine şahsen yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Hadra Hamamı’nda Atölye Ve Kurs Kayıtları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hadra Hamamı’nda Atölye Ve Kurs Kayıtları Başladı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı