Gündem Haberleri

GÜNDEM

  HADEP de vetoyla rahatladı

  Hürriyet Haber
  16 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 16 Aralık 2000 - 00:01

  Halkın Demokrasi Partisi (HADEP) Genel Başkan Yardımcısı Naci Kutlay, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Şartla Salıverilme Yasası'nı bir daha görüşülmek üzere geri göndermesinin toplumu büyük ölçüde rahatlattığını savundu.

  Kutlay, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Sezer'in Şartla Salıverilme Yasası'nı TBMM'ne yeniden görüşülmek üzere geri göndermesinin, toplumu büyük ölçüde rahatlattığını belirterek, ''Çünkü yasa haksızlık, adaletsizlik ve eşitsizliklerle doluydu'' dedi.
  Yasanın, toplumsal gerginliği ve beklentileri azaltacağına artıranve yeni huzursuzluklara neden olabilecek niteliklere sahip olduğunu ifade eden Kutay, açıklamasında şunları kaydetti:

  ''Emekçileri, işçi ve işverenleri hatta yasaya oy veren partileri bile memnun etmeyen yasanın geri gönderilmesinde büyük yarar vardır. Umarız, koalisyon hükümeti bu fırsatı iyi değerlendirir, bir yıldan beri cezaevlerinde af beklentisi ile yaşayan tutukluları, gerçek bir afla topluma kazandırır.''

  Demokrat Halk Partisi Genel Başkanı Mahmut İhsan Özgen de yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Sezer'in, yasayı geri göndermesiyle Türk halkının büyük güvenini kazandığını bildirdi.

  Yasanın geri gönderilmesinin, ''Türkiye'de milletin çoğunluğuna rağmen önemli işleri oldu bittiye getirmek isteyenleri derinden üzdüğünü'' ifade eden Özgen, ''Yasanın geri iade edilmesi, Türkiye'nin ileride çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmasını önlemiştir'' dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı