MALATYA HABERLERİ

Haçovalılar CHP’ye Desteğini Açıkladı

IHA
28.10.2015 - 14:11Son Güncelleme :
Haçovalılar CHP’ye Desteğini Açıkladı
IHA

İstanbul Malatya Haçovalılar Platformu, 1 Kasım’da CHP’yi destekleyeceklerini açıkladı.
Malatya Haçovalılar Platformu’ndan yapılan açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek çağrısı yapıldı. CHP içerisinde siyaset yapan birçok Haçovalı olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Haçovalılar siyaseten Cumhuriyete inanmış, büyük çoğunluğu CHP’ye destek vermiştir. Malatya’nın dışında yerleşmiş oldukları özellikle İstanbul, Mersin, İzmir ve Ankara gibi kentlerde ülke sorunlarına karşı ilgi göstermişlerdir. Gerek ziyaretlerde gerek modern iletişim kanallarını kullanarak beraberliklerini sürdürmüş çeşitli toplantılarla CHP’ye ve sol siyasete yön vermişlerdir” ifadelerine yer verildi.
CHP Malatya İl Başkanlığı görevini yürüten Enver Kiraz’ın da Haçovalı olduğunun hatırlatıldığı açıklamada “Enver Kardeşimiz başta olmak üzere birçok şehirde ve ilçede belediye meclis üyesi il ve ilçe örgütlerinde görevli yöneticiler birçok çaba göstermektedir. Bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz barışa destek vermek için sorunlarımıza ve insanlarımıza sahip çıkmak için çözüm adresi CHP’dir. Bu doğrultuda sizleri başta Malatya İl Başkanımıza ve partililerimize destek vermeye çağırıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Haçovalılar CHP’ye Desteğini Açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haçovalılar CHP’ye Desteğini Açıkladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı