İZMİR HABERLERİ

HacknBreak ikinci kez Urla'da

DHA
26.07.2017 - 16:21Son Güncelleme :

TÜRKİYE'nin yaratıcı beyinleri bu yıl ikinci kez yine İzmir Urla'da HacknBreak Açık İnovasyon Kampı'nda bulaşacak. Doğayla iç içe yeni fikirlerin konuşulacağı ve destekleneceği kampa, 3 bine yakın katılım bekleniyor.

DHA

Türkiye'nin yaratıcı, tasarımcı, yazılımcı, geliştirici beyinleri daha iyi bir gelecek için bu yıl da kısa bir mola verecek. Geçen yaz geniş bir katılımla ilki gerçekleştirilen Açık İnovasyon Kampı bu yıl da kapılarını bir sözü olan teknoloji geliştiricilerine, tasarımcılara, projesini paylaşmak isteyen yazılımcılara, bir fikri onlara ve fikrini geliştirmek isteyenlere açmak için hazırlanıyor. "Daha iyi bir gelecek için mola" düşüncesi ile gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk açık inovasyon kampı, bu yıl da aynı sloganla yola çıktı. Etkinliğin düzenleyicisi Açık İnovasyon Derneği, Türkiye'nin her yerinden üretmek isteyen herkesi Urla'da buluşturmak için yoğun bir tempoyla çalışıyor.

Açık İnovasyon Kampına 8 gün 8 gece boyunca, bu yıl da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliği yapacak. Etkinlik, 19 - 27 Ağustos tarihlerinde teknoloji odaklı etkinliklerin yanı sıra kültür - sanat ve spor aktiviteleri ile katılımcılara yoğun bir program sunacak. Açık İnovasyon Kampında bu yıl yaklaşık 3 bin katılımcının bir araya gelmesi öngörülürken, kampın bu yılki ana konuları “Temiz Enerji, Elektrikli ve Otonom Taşıtlar, Sanayi 4.0, Design Thinking" olarak belirlendi. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknopark İzmir yerleşkelerinde ve İzmir Yarımada'sının doğal ve kültürel bölgelerinde düzenlenecek olan kamp, geleceğin teknoloji, tasarım ve toplumunun konuşulduğu 100'ün üzerinde, hackhathon, ideathon, atölye çalışması, eğitim, seminer, sektörel ve kültürel geziyi barındırıyor. Kamp süresince bir de kamu ve kurumsal firma temsilcilerinin açık inovasyon ve sosyal inovasyon konularında konuşmalarına yer verecek olan “Açık İnovasyon Konferansı" düzenleniyor.

 

AÇIK İNOVASYON NEDİR?

Açık inovasyon, yeni fikirlerin özgür dolaşımı anlamına geliyor. Bu fikirler için kimse para ödemiyor, bir kurum iş ortakları ile birlikte riskleri ve kazancı paylaşarak, yeni ürün ve fikir geliştirebiliyor. Açık İnovasyon Derneği ise ülkemizde kamu, özel sektör ve akademide, bilim ve teknolojilerin, ar-ge ve inovasyon çalışmalarının verimli bir biçimde artması amacıyla açık erişim kültürünün ve açık inovasyon felsefesinin yaygınlaştırılmasına katkı sunmak amacıyla kuruldu.Teknoloji, araştırma-geliştirme, bilim ve inovasyon konularında kamusal yararı önde tutan dernek, inter-disipliner yöntemler geliştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler: 1 , 2

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden HacknBreak ikinci kez Urla'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HacknBreak ikinci kez Urla'da haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:10
  • Guneş
   07:51
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı