Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hackerler Pussy Riot'un intikamını aldı

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  21 Ağustos 2012 - 11:58Son Güncelleme : 21 Ağustos 2012 - 13:34

  Rusya’da Pussy Riot punk grubu üyesi üç genç kadına geçtiğimiz hafta ikişer yıl hapis cezası veren Moskova’daki Hamovniçeski mahkemesinin İnternet sitesi hacklendi.

  “Anonymous” grubundan olduklarını ilan eden kişiler, resmi siteye bir de eşcinsel üslupta şarkılar icra eden Bulgar şarkıcı Azis’in “Mraziş” (nefret ediyorsun) klibini yerleştirdi.

  Interfax ajansının haberine göre sabah saatlerinde Hamovniçeski mahkemesinin sitesine girildiğinde ilk önce “Biraz bekleyin taze bilgiler yükleniyor” uyarı notu çıkıyordu.

  Hackerler Pussy Riotun intikamını aldı MADONNA’DAN PUSSY RIOT’A DESTEK

  Hackerler Pussy Riotun intikamını aldı PUSSY RIOT KRİZİ TÜRK ELÇİLİĞİNE SIÇRADI

  Site tekrar erişime açıldığında ise onu ziyaret edenler gözlerine inanamadı. “Pussy’lere (kediciklere) özgürlük. Adil yargı ancak açık yapılanıdır. Bir Amerikalı Anonymous’lar sizi affetmeyeceğiz. Kedilere özgürlük” türünden yazılar okunuyordu.

  Açılan mahkeme sayfasının ortasında ise video görüntüsü çıkarak eşcinsel motifli parçalar söyleyen Bulgar şarkıcı Azis’in “Nefret ediyorum” klibi oynamaya başlıyordu.

  Bu şekilde birkaç saat çalışan Rus mahkemesinin internet sitesi daha sonra Hamovniçeski mahkemesi teknik servis elemanları tarafından eski haline getirildi.

   

   
   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı