Teknoloji Haberleri

  Hacker'lar her yerde

  Hürriyet Haber
  23.05.2010 - 09:35 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en büyük futbol takımlarından biri, diğer bir dev takımı nasıl kırdı.

  Dünyanın en popüler sporu kabul edilen  futbol artık sadece yeşil sahalarda oynanmıyor. Takımlar ezeli rakiplerini maçlarda geride bıraktıktan sonra,  sıra  taraftarlara geliyor. Eskiden sadece karşı tarafa sataşan tezahüratlarla yetinen taraftarlar ise artık  teknolojiyi de kullanarak daha farklı zaferler peşindeler.

  Bunun son örneği ise İngiltere'de yaşandı. Ligi ezeli rakibi Manchester United'ın 1 puan önünde bitirerek şampiyonluğa ulaşan ve Lig Kupası'nı da kazanmış olan Chelsea'li taraftarlar geçtiğimiz günlerde Manchester United'ın telefon sistemini hack ettiler . Sistemdeki normal karşılama  mesajını , kendi sesleriyle kaydettikleri " We are the Champions" şarkısıyla değiştiren Chelsea'liler sahadan sonra teknoloji de rakiplerine gol atmayı başardılar.

  Yapılan inceleme sonucunda bu saldırının çok gelişmiş yöntemlerle gerçekleştirilmediği ve muhtemelen Manchester United kulübünün servis aldığı telekomünikasyon firmasında çalışan birilerinin mesajı değiştirdiği iddiası ortaya atıldı. Ama işin arkasında nelerin olduğu henüz kesin olarak açıklığa kavuşmadı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı