« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hacısalihoğlu'dan adaylığa yeşil ışık

Trabzonspor Kulübü eski asbaşkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu, Aralık ayında yapılacak olağan genel kurul öncesi başkanlığa adaylığı konusunda net karar vermediğini, şartların oluşması halinde aday olabileceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hayrettin Hacısalihoğlu, ay sonuna kadar bir karar vereceğini belirterek, “Şu anda başkanlığa adaylığım konusunda net bir karar vermedim. Şartların oluşması halinde aday olurum. Gerekli kesimlerden ilgi ve desteği görürsem aday olurum. Bu ay sonuna kadar durum değerlendirmesi yapacağım” dedi.

Daha önce başkanlığa adaylığı konusunda isimleri geçen kişilerle yaptıkları toplantının kamuoyuna yanlış aksettirildiğini ifade eden Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:
"Çok liste çıkmaması konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Çok adayı daha az adaya indirerek, Trabzon'da bölünme yaratmamaktı amaç. Toplantıda bazı kişiler aday olmayacaklarını bazıları da destek bulmaları halinde olabilecekleri yönünde görüş belirttiler. Zaten orada çıkan kararda, bir aday üzerinde fikir birlikteliği de yoktur. Bir araya gelip 'İstanbul'a karşı çıkmak, İstanbul'dan olmasın Trabzon'dan olsun' diye bir organizasyon da değildir. Trabzonspor, büyük bir kulüptür. İstanbul'dan da Ankara'dan da, hatta yurt dışında da birçok Trabzonsporlu var. Bunların hepsi Trabzonspor yönetimin her kademesinde düşünülebilir. O tarz insanların da kulübe çok hizmetleri geçmiştir. İşi başarıyla yürütenler de yürütemeyenler de olmuştur. Tıpkı Trabzon'da yaşayan insanların başarılı ve başarısız yönetim oluşturması gibi."

Trabzonspor'un bugün iyi durumda olmadığının gerek ekonomik, gerek futbol kadrosu olarak herkesçe kabul edilen bir gerçek olduğunu savunan Hacısalihoğlu, “Yaptığımız görüşme bu konuda ne yapılabilir, daha sağlıklı bir yönetim çıkması için nasıl katkı yapılır şeklinde görüşmeydi. Bir kulis faaliyeti, birilerine karşı, Trabzon, Trabzon dışı şeklinde bir ayrım yapılarak bir grup oluşturma faaliyeti değildi” diye konuştu.

Hacısalihoğlu, bu dönemde seçim kazanma işinin yüzde 10'luk bir iş olduğunu, asıl işin seçimden sonra her konuda yapılacak çok radikal işler olduğunu da sözlerini ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz