Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hacısalihoğlu: Süre uzatılmayacak

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Yattara'nın transferi için yasal işlemleri henüz yerine getirmeyen Katar kulübü Al Sadd'a rest çekti.

DHA
SON GÜNCELLEME

Hacısalihoğlu, Yattara'nın transferinin tamamen bu futbolcunun isteği üzerine gündemlerine geldiğini belirterek, "Transferin gerçekleşmesi için transfer bedelinin kulüp hesabına yatması gerekiyor. Bugün ya da yarın akşama kadar bir süreleri var. Şayet bu para Trabzonspor'a intikal ederse, bu transfer gerçekleşecek. Para gelişinde bir aksaklık olursa transfer gündemden kalkmış olacak. Bu arada Yattara'nın sakatlığı da geçmiş olur. Eğer transferi gerçekleşmez ise hocamızın kendisine yapacağı program ve değerlendirmeye göre kadroya alınır" diye konuştu.

"GİTMEYİ YATTARA ÇOK İSTEDİ"

Hacısalihoğlu, Katar kulübüne verdikleri sürenin yarın akşam kesinlikle sona erdiğini de vurgulayarak, "Bizim verdiğimiz sürenin son günü yarın akşam ve bu sürenin uzatılması asla söz konusu olmayacak. Kamuoyuna yansıtıldığı gibi, bu transfer asla Trabzonspor yönetiminin talebi sonucunda gündeme gelmemiştir. Tamamen oyuncunun ısrarlı talebi, gitmek istemesi ve kendisinin bu konuda çok belirgin olarak ısrarlı oluşundan doğmuştur. Henüz transferin olup olmayacağı kesinleşmiş değildir. Transfer gündemden kalkarsa oturup bir değerlendirme yapacağız" dedi.

"OYNADIĞIMIZ FUTBOLU BEĞENMİYORUZ"

Trabzonspor'un ligde bulunduğu konumun keyif verici olduğunu da söyleyen Hacısalihoğlu, "Puan olarak iyi durumdayız ancak maalesef sahada oynanan futbol gerek yönetimin, gerekse futbolcuların arzu ettiğin noktada değil. Yeni bir takım oluşumuzun bunda etkisi var. Arkadaşlar birbirinin açığını kapatacak kadar birbirlerini tanımıyor. Her geçen gün bu iyileşerek devam edecektir. Bu dönemi çok az kayıpla tamamlamış olmamız çok sevindirici. Bunu tamamen şansa bağlamamak lazım. Oyuncularımızın kazanma arzusu ve hocamızın motivesi bu maçların kazanılmasında önemli rol oynadı. Sadece biz değil oyuncularımız ve teknik heyette futbolu beğenmiyor. Neticeler kadar futbolun da göze hoş gelmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Hacısalihoğlu, İstanbul takımlarının yaşadığı düşüşün ise uyum sorunundan kaynaklandığını belirterek, "Sezon başı bu tür hadiseler yaşanabilir. Demek ki biz sezon başı çok iyi hazırlandık. Şu anda bir sakatlığımız ve puan kaybımız yok. Diğer zirveye oynayan tüm kulüplerde bu tür aksaklıklar var. Biz puan kazanırken, onlar kaybediyor. Umarım sezon sonuna kadar bu başarımız devam eder" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz