KAYSERİ HABERLERİ

Hacılar'da bin fidan, toprakla buluştu

DHA
28.03.2016 - 13:07Son Güncelleme :
DHA

HACILAR (Kayseri) (DHA) - HACILAR Belediyesi ve Hacılar Çevre Ahlak Kültür Derneği (ÇAKÜD) işbirliği ile bin fidan toprakla buluştu.

Hacılar Kaymakamı Yasin Tikdağ, Belediye Başkanı Doğan Ekici ve ÇAKÜD üyeleri,  Beğendik Mahallesi Sesli Tepesi’nde bulunan alanda bin çam fidanını toprakla buluşturdu. KaymakamYasin Tikdağ, “Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki son fidanı dikin diyen bir dinin mensupları olarak burada ağaç dikimi vazifesini üstlenmiş bulunuyoruz. İlçemizin ve ülkemizin daha da yeşil bir çevreye kavuşması için çalışmalarımıza devam etmemiz gerekiyor. Burada fidan dikimine katılan kardeşlerime teşekkür ediyorum'' dedi. Belediye Başkanı Doğan Ekici de, ÇAKÜD ile birlikte Beğendik Mahallesi Sesli tepesi bölgesinde bin adet çam ağacı dikimini yaptıklarını belirtti. Başkan Ekici, “Gelecek nesillere bırakılabilecek en büyük miras yaşanabilir, yeşil bir çevredir. İlçemizde, ÇAKÜD ile birlikte ağaç dikerek daha yeşil bir Hacılar için çalışmalarımıza devam ediyoruz. ÇAKÜD’e ve katılımcılara teşekkür ediyorum" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Hacılar'da bin fidan, toprakla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hacılar'da bin fidan, toprakla buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı