Hacı ve Memduh Boydak tutuklandı

DHA
06 Mart 2016 - 23:29Son Güncelleme : 06 Mart 2016 - 23:32

KAYSERİ’de ‘paralel devlet yapılanması’ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ve holding CEO’su Memduh Boydak, tutuklandı.

Holdingin yönetim kurulu üyesi Murat Bozdağ ise diğer yönetim kurulu üyesi Erol Boydak gibi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve tutuklanan Hacı ve Memduh Boydak’ın kardeşi Mustafa Boydak, medya mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

Mustafa Boydak, adliye önünde bekleyen yakınlarına ve şirket çalışanlarına teşekkür ederek, “Gruptan açıklama yapılacak ancak, ben size bir iki cümle etmek istiyorum. 2 gündür şirket yönetimimizden 4 kişi gözaltına alınmıştı. Bunlarla ilgili hukuki süreç vardı, adli işlemleri takip ettik. Tutuklanan kardeşlerimle ilgili iddialar var, gönlümüz hepsinin tutuksuz yargılanmasını isterdi.

Türk adaletine güveniyoruz, geçmişteki hayır işlerinden kaynaklanan bir tutuklama olduğunu sanıyoruz. Allah can sağlığı versin, hayırlısı olsun. Hukuki açından gereken itirazlarda bulunacağız” diye konuştu. Tutuklanan Hacı ve Memduh Boydak, Kayseri Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. Boydak Holding yöneticileri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, ‘paralel devlet yapılanmasına finans desteği sağlandığı’ iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada cuma günü gözaltına alınmıştı. 

Boydak yöneticilerine tutuklama talebi
Boydak yöneticilerine tutuklama talebi
Boydak Holding yöneticilerinin sorgusu sürüyor
Boydak: Kimseye bir şey ispatlamaya ihtiyacım yok    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı