ANKARA HABERLERİ

Hacı-Hoca yerine kişisel gelişim

Dila DİNÇ
20.08.2009 - 00:00Son Güncelleme : 19.08.2009 - 22:26

CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe, "Çaresiz Değilsiniz Çare SİZsiniz" adlı kitabının kişisel gelişim için başucu kitabı olacağını savundu.

Dila DİNÇ

Kitabın tanıtımı için basın toplantısı düzenleyen Keçe, "Biz bir dernek olduğumuz için insanlarımızın başı sıkıştığında hacı-hocaya gittiklerini gördük. İnsanlar faydasız çabalara odaklanmak yerine, kişisel gelişimlerine önem vermeli" dedi.

CİNSEL Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı Dr. Cem Keçe yeni çıkardığı "Çaresiz Değilsiniz Çare SİZsiniz" adlı kitabıyla, kişisel gelişimde başucu kitabı olacağını savunurken, her okuyuşta yeni bilgilerin açığa çıkacağına dikkat çekti. Keçe kitabın tanıtım toplantısında kitabı yazış nedenini ve hedeflerini şöyle anlattı:

"Biz bir dernek olduğumuz için insanlarımızın başı sıkıştığında hacı-hocaya gittiklerini gördük. Faydasız çabalara odaklanmak yerine kendi gelişimlerine odaklanarak bir çok sorunun üstesinden gelebileceklerini, hatta bunu çok ucuz bir yolla yapabiliceklerini anlatmak için bu kitabı yazdım. Ben, bilindiği gibi bir çok cinsel sağlık kitabı yazdım ama bu kitaplar insanların ilgisini çekse de halkta bu konuyla ilgili bir utangaçlık hakim bu da insanları cahilliğe yada yanlış bilgiye itiyor. Bu durumun önüne geçmeyi hedefliyorum. Halkımızın her konuda bilgilenmesini çok önemsiyorum.

Plasebo yerine EFT

Ben bu kitabı yazarken kendime, cinsel sağlık problemi olanların bu problemlerine de kendi kendilerine çözüm bulmalarına yardımcı olabilmeyi hedef koydum. Bu kişisel gelişim ve farkındalılık kitabı bir nevi her yönden gelişimi ve bireysel sağlığı elde tutmayı amaçlıyor. Fiziksel hastalıklar, ancak psikolojik yapı düzeldiğinde düzelebiliyor. Türkiye de yapılan bir araştırma da plasebo ilaçların (farmakolojik etkisi olmayan, telkine dayalı ilaçlar) normal ilaçlara oranla yüzde 20 etkili olduğu belirlendi. Bu da her yıl bütçemizin yüzde 12’sini ilaçlara yatırmamız ayıbını açıklıyor. Halkımız fuzuli ilaç kullanır olmuş durumda. Ben 15 yıllık bir doktor olarak ilaca bağımlılığın ve fuzuli ilaç kullanımının tamamen karşısındayım. Mesela EFT diye bir yöntem var, Emotional Freedom Technics (Duygusal Özgürlük Teknikleri) dediğimiz. EFT; bir enerji psikolojisi tekniğidir, vücudun belirli noktalarına hafif dokunuşlarla uygulanıyor. Bu teknikle plasebo ilaçların önüne geçmek artık mümkün. Dilerim ki insanlar artık kendilerini zehirlemekten vazgeçer.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hacı-Hoca yerine kişisel gelişim haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı