VAN HABERLERİ

Hacı Adaylarına Seminer

IHA
04.08.2015 - 15:22Son Güncelleme :

HACI ADAYLARINA SEMİNER VERİLDİ.

IHA

Van’da, Diyanet İşleri Başkanlığı 2015 yılı hac organizasyonu çerçevesinde hac farizasını ifa etmek üzere kutsal beldelere gidecek hacı adayları için seminer düzenlendi.
Yukarı Nurşin Camii’nde düzenlenen seminere İl Müftüsü Nimetullah Arvas, kafile görevlileri ve hacı adayları katıldı. Seminerde konuşan İl Müftüsü Nimetullah Arvas, “Yüce Allah’ın davetine icabet ederek hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal beldelere gidiyorsunuz. Orada bulunduğunuz süre içerisinde Hz. Peygamber’in (s.a.v.) huzurunda bulunduğunuzu, bastığınız topraklara bir zamanlar O’nun ayak bastığını, gördüğünüz yerleri bir zamanlar O’nun gördüğünü unutmayınız. Haddizatında hac bir mekteptir, bir eğitimdir. Orada renkleri farklı, dilleri farklı, kültürleri farklı pek çok insan göreceksiniz. Bu insanların tamamının aynı gaye için orada bulunduklarını ve hepsinin Âdem’in çocukları olduğunu unutmayınız. Orada bulunduğunuz süre zarfında vaktinizi tavaf ile namaz ile Kur’an okumakla, tespih-tehlil ile geçiriniz ve duaların makbul olduğu o kutsal yerlerde başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslümanlar için dua ediniz. Ayrıca görevlilerin sizlere sunacağı hizmetlerden yararlanınız ve kurallara riayet ederek temizliğe dikkat ediniz” dedi.
Daha sonra kafile düzeninde görevlileri ile bir araya gelen hacı adaylarına sağlık görevlileri tarafından aşıları yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Hacı Adaylarına Seminer hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hacı Adaylarına Seminer haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:09
 • Guneş
  06:51
 • Öğle
  12:04
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:56
 • Yatsı
  18:27
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı