« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hacettepe'nin ilk amacı ligde kalmak

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Hacettepe Üniversitesi'nin Baş antrenörü Alp Bayramoğlu, ''Amacımız ilk etapta ligde kalmak'' dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayramoğlu yaptığı açıklamada, Beko Basketbol Ligi'ne geçen yıl yükseldiklerini hatırlatarak ilk sezonlarında kimsenin beklemediği kadar başarılı olduklarını ve play-off'u son anda kaçırdıklarını söyledi.

Geçen sezonun ardından maddi açıdan sıkıntılı bir dönem yaşadıklarını belirten Bayramoğlu, bu süreci kısa sürede atlattıklarını ifade etti.

Bayramoğlu, takıma yeni sezon öncesi 6 yeni ismin katıldığını dile getirerek ''Olabilecek en iyi kadroyu kurduk. Yabancı transferlerimizin takıma uyum sağlaması biraz zaman alacak. Yeni isimlerin teknik açıdan sisteme adapte olması noktasında sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun dışında takımda gayet iyi bir hava var'' diye konuştu.

Ligde bu sezon play-off yarışı içerisinde olmalarının uzak bir ihtimal olduğunu anlatan Bayramoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Gerçekçi hedeflerle yola çıkmak lazım. Play-off amacıyla yüksek bütçelerle kurulmuş takımlar var. Bu yıl çok önemli oyuncular Türkiye'ye geldi. Şampiyonluk adayları ayrı bir kategoride değerlendirilebilir. Bizim amacımız ilk etapta ligde kalmak. Bu çok önemli. Beko Basketbol Ligi, artık dünyanın takip ettiği bir lig. Bu nedenle Hacettepe Üniversitesi için bu ligde yer almak daha önemli.''

Bayramoğlu, sezon öncesinde rakiplerinin dünyaca ünlü isimleri kadrolarını kattıklarını ancak, bu durumun kendileri için dezavantaj oluşturmadığını belirtti. ''Dünyaca ünlü basketbolcuların ülkemize gelmesi avantaj'' diyen Bayramoğlu, ''Bu durum, Beko Baketbol Ligi'ni göz önünde bir lig yapıyor. Ligimizi artık NBA izleme görevlilerinin takibinde. Bu bütün takımlar için büyük bir avantaj. Bir çok oyuncu, ligde bizim gibi maddi olanakları kısıtlı takımları dahi tercih ediyor'' ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz