ANKARA HABERLERİ

Hacettepeli öğrencilere ücretsiz sağlık taraması

Hürriyet Haber
05.08.2012 - 02:03Son Güncelleme :

HACETTEPE Üniversitesi öğrencileri, Öğrenci Sağlığı İzleme Sistemi’nin pilot uygulaması kapsamında ücretsiz sağlık taramasından geçirildi.

Hürriyet Haber

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer’in isteğiyle başlatılan sağlık taramasıyla, öğrencilere yönelik bir periyodik sağlık izleme sistemi geliştirilmesi amaçlanıyor.
Yaz okuluna devam eden öğrencilerin muayenesiyle başlatılan pilot uygulama öncesi öğrencilere mail yoluyla bir anket gönderildi. Sağlık sorunları, aşılanma hikayeleri, var olan sağlık şikayetlerini belirtmeleri istendi. Ardından da anketi dolduran öğrencilerin tansiyon ölçümü, vücut ağırlığı ve boy ölçümü ile vücut kitle endeksi hesaplanmasını içeren sağlık kontrolü yapıldı.

Veriler sisteme aktarıldı

Beytepe yerleşkesindeki öğrenci kafeteryası girişinde, doktor ve hemşirelerden oluşan sağlık personeli ile gerçekleştirilen sağlık kontrolleri sonunda elde edilen veriler, bilgisayarda oluşturulan kayıt sistemine de aktarıldı.
Hacettepe Üniversitesi Sağlık Merkezleri Koordinatörü Prof.Dr. Gülay Sain Güven, “Üniversite olarak hedefimiz, tüm öğrencilerimize periyodik sağlık kontrolü yapmak. İkinci adım olarak üniversitemize kayıt olacak yeni öğrencilerimize sağlık kontrolü yapmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin sağlıkları ile ilgili var olan sorunları bilmek, erken tanı koyup tedavilerini planlamak ve sağlıklarını korumak için bu sistemi geliştirdik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hacettepeli öğrencilere ücretsiz sağlık taraması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2012 tarihinde saat 02 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hacettepeli öğrencilere ücretsiz sağlık taraması haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı