ANKARA HABERLERİ

Hacettepeli öğrenciler isyan etti

Gülseven ÖZKAN
13.01.2017 - 01:00 |Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi’nde geçen yıl 25 lira olan taşıt tanıtım pulu (sticker) fiyatlarının yüzde 300 artışla 100 liraya çıkarılmasına tepki gösteren öğrenciler, zammın geri çekilmesi için imza kampanyası başlattı.

Gülseven ÖZKAN

Hacettepe Üniversitesi’nin otoparklarına giriş için kullanılan taşıt tanıtım pulu(sticker) zamlandı. Geçen yıl 25 lira olan taşıt pulu yüzde 300 zamla 100 lira oldu.  Başta sosyal medyada olmak üzere yapılan zamma tepki gösteren öğrenciler, Change.org internet sitesinde de zammın geri çekilmesi için kampanya başlattı. Üniversite yönetiminin muhatap alındığı ‘Hacettepe Üniversitesi sticker fiyatlarındaki yüzde 300 zam geri çekilsin’ başlıklı imza kampanyasında şu ifadelere yer verildi:

“2015-2016 eğitim-öğretim yılı ve daha önceki yıllarda 20-25 TL olan taşıt tanıtım pulu(sticker) fiyatları, 2016-2017 yılı itibarıyla öğrenciler için 100 TL’ye çıkarıldı. Bu konu hakkında üniversitenin herhangi bir resmi sayfasında duyuru bulunmuyor. Halihazırda ulaşımın zor olduğu Beytepe Kampusu’nda öğrencilerin araçla okula girmesi için önceden duyuru yapılmaksızın, sticker için öğrenciden 100 lira talep ediliyor. Bu yüksek fiyat uygulamasının son bulmasını istiyoruz.”

YARARLANMAK İSTEYEN ÜCRETİ ÖDEYECEK

Üniversite yetkilileri ise, “Yönetim Kurulu kararıyla ücret 25’ten 100 liraya çıktı. Öğrenciler, akademisyenler, personel üniversitenin güvenliği sağlanan otoparkından yararlanmak istiyorsa bu ücreti ödeyecek. Ücretler her yıl yenileniyor. Bu sene de böyle bir düzenleme yapıldı. Öğrenciler bir defaya mahsus bu ücreti ödeyerek otopark hizmetinden bir yıl boyunca faydalanacak” dedi.

‘ÖĞRENCİLERİ MÜŞTERİ GİBİ GÖRMEYİN’

Üniversitelilerin Change.org internet sitesinde açtıkları imza kampanyasında yapılan yorumlardan bazıları ise şöyle:

* Barış Nalbant: Sticker fiyatını 25 TL’den 100 TL’ye çekmek de nedir? Bir anda 4 katına çıkartmak...

* Bilgesu Köksal: Ben de bir Hacettepe öğrencisiyim ve zammı bu şekilde öğreniyorum. Burası bir üniversite. Öğrencisine yaptığı bu davranış ne yazık ki hoş değil, zam miktarının uçukluğu yanında 100 lira da fazla pahalı.

* Elif Ünal: Öğrencileri müşteri olarak görmekten vazgeçin.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hacettepeli öğrenciler isyan etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ocak 2017 tarihinde saat 01 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hacettepeli öğrenciler isyan etti haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ocak 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:31
 • Güneş
  07:58
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı