ANKARA HABERLERİ

Hacettepe'de ruhsat iptaline yürütmeyi durdurma

Hürriyet Haber
16.08.2012 - 03:13Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

HACETTEPE Üniversitesi Tıp Fakültesi Doku ve Organ Nakli Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Feridun Cahit Tanyel, Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin, merkezin ruhsat ve faaliyet izni ile mesul müdürlük belgelerinin iptaline ilişkin Sağlık Bakanlığı işlemleri hakkında yürütmenin durdurulmasına karar verdiğini bildirdi.
Tanyel, yaptığı yazılı açıklamada, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen kompozit doku nakillerinde ameliyat ekibinin ve sorumlu hekimlerin hiçbir mesleki kusur ya da hataları bulunmadığını belirterek, şunları kaydetti:
“Sağlık Bakanlığı'nın sağlık hizmet kalitesini ve hasta haklarını koruma düşüncesine paralel olarak uyguladığı ruhsat iptaline ilişkin işleminin gerekçesinde de söz konusu nakillerde tıbbi kusur ya da hata olduğu belirtilmemiştir.
 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi için düzenlenen kompozit doku nakil merkezi ruhsatı ve faaliyet izni ile mesul müdürlük belgelerinin iptaline ilişkin Sağlık Bakanlığı işlemleri hakkında Ankara Bölge İdare Mahkemesi 2012/3751 sayılı kararı ile yürütmenin durdurulmasına karar vermiştir.
Mahkeme kararı, tıbbi yardıma ihtiyaç duyan kişilerin yaşam kalitelerini yükseltmek, bilime ve topluma kalıcı katkılar sağlamak, yaşamları kısıtlanan kişilere tıp ve teknolojinin tüm olanaklarını sunmaya devam etmek yolundaki inancımızı ve kararlılığımızı daha da güçlendirmiştir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hacettepe'de ruhsat iptaline yürütmeyi durdurma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2012 tarihinde saat 03 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hacettepe'de ruhsat iptaline yürütmeyi durdurma haberi güncellenecektir.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:34
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı