« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hacettepe Üniversitesi'nin hedefi playoff

Beko Basketbol Ligi takımlarından Hacettepe Üniversitesi'nin kaptanı Hüseyin Beşok, “Bu sezon play-off oynamak istiyoruz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Beşok, geçen yıl hiç kimsenin beklemediği derecede iyi sezon geçirdiklerini, bu yıl da yine bütün otoriteleri yanıltmak istediklerini söyledi. Maddi açıdan sıkıntılı bir dönemden geçtiklerini anlatan Beşok, sıkıntılı dönemi el birliğiyle atlatacaklarını ve takımı daha ileriye taşımak için var güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.

Beşok, “2 yıl önce Beko Basketbol Ligi'ne çıktık. Geçen sezon play-off'u son anda kaçırdık. Sezon öncesinde çeşitli sıkıntılar yaşadık ama devam etme kararı aldık. Bu sezon iyi kadro kurduk ve play-off oynamak istiyoruz” diye konuştu.

“Bana büyük iş düşüyor”

Geçtiğimiz sezonlara göre bu yıl daha iyi performans sergilemek istediğini vurgulayan Beşok, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu sene hepimize, özellikle de bana büyük iş düşüyor. Kuvvetli ve verimli olmak zorundayım. O yüzden çok çalışıyorum. İyi bir hazırlık süreci geçiriyoruz. Ligin başlamasına daha 1 ay olmasına rağmen kendimi hazır hissediyorum. Önemli olan sakatlanmadan güzel bir sezon geçirmek. Takımımızda gerçekten iyi Türk oyuncular var. Yetenekli yabancılara sahibiz. Burada bize sadece takım olgusunu kurmak kalıyor. Bunu başarırsak, diğer takımlarla rekabet edebilecek seviyeye geliriz.”

“Ligdeki takımlar arasında uçurum var”

Galatasaray, Fenerbahçe ve Anadolu Efes'in yıldız basketbolcuları kadrosuna kattığına dikkati çeken Beşok, “Bu takımlar, her yıl bütçelerini daha da büyütüyor. Ligde bu takımlarla diğerleri arasında bütçe noktasında büyük uçurum var” diye konuştu. Beşok, bu durumun kendilerini korkutmadığını, takım olgusunu sahaya yansıtıp sonuna kadar mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler