« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hacettepe ilk galibiyetini aldı

Spor Toto Türkiye Kupası A Grubu müsabakalarının ikinci gününde oynanan ilk maçı rakibi Trabzonspor’u 64-62’lik skorla mağlup eden Hacettepe Üniversitesi kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Eskişehir’de devam eden Spor Toto Türkiye Kupası ikinci gün maçlarının ilkinde Trabzonspor Basketbol ile Hacettepe Üniversitesi karşı karşıya geldi. Maçtan 64-62’lik skorla galip ayrılan Hacettepe Üniversitesi ilk galibiyetine ulaştı.

Maça hızlı başlayan Hacettepe Üniversitesi, ilk dakikalarda bulduğu sayılarla rakibi karşısında skor üstünlüğünü eline geçirirken, karşılaşmanın ilk 2.5 dakikasını 2-7 önde geçti. Rakibinin daha fazla farkı açmasına izin vermeyen Trabzonspor, Kaan Üner ve Stevan Milosevic ile skoru 8-8’e taşıyarak maça dengeyi getirdi. Periyodun son 5 dakikasına bu skorla girilirken, her iki takım da skor üretmekte zorlandılar. Murat Kaya’nın üst üste bulduğu iki 3 sayılık basket ve Gökhan Tunca’nın turnikesi ile 8-0’lık bir seri yakalayan Hacattepe Üniversitesi skoru 8-16’ya taşırken, periyodun son dakikalarında da skor üstünlüğünü koruyan Hacettepe Üniversitesi ilk 10 dakikayı 14-17 önde tamamladı. İkinci periyoda her iki takım da tutuk başlarken, 3 dakika boyunca skor üretemediler. Önder Külçebaş ile periyodun ilk sayısı Hacettepe Üniversitesi’nden gelirken, Trabzonspor da raklibine John Randle ile cevap verdi. Her iki takım da skor üretmekte zorlanırken, devrenin son 2 dakikası içinde Trabzonspor Mychal Gibson ile farkı 1 sayıya indirdi (24-25). Devrenin son dakikaları içinde oyun hızlanırken, takımlar daha rahat sayı bulmaya başladılar ve ilk devre 29-32 Hacettepe Üniversitesi üstünlüğünde sona erdi.

Maçın ikinci devresine Sherron Collins’in sayıları ile başlayan Hacettepe Üniversitesi’ne, Trabzonspor da Jonathan Gibson’ın üçlüğü ile cevap verdi. İkinci devre üst üste bulduğu sayılarla rakibine oranla daha etkili bir görüntü çizen Bordo Mavili ekip, periyodun 5 dakikası geride kalırken önde 39-39’luk eşitliği sağladı ardından da 41-39 öne geçti. Rakibine çabuk karşılık veren Hacettepe Üniversitesi yeniden 41-42 öne geçerken, periyodun son 3 dakikasına da 41-47’lik skorla önde giren taraf oldu. Periyodun geride kalan süresinde de skor üstünlüğünü koruyan Hacettepe Üniversitesi, maçın son periyoduna da 43-50 önde girdi. Maçın son periyoduna hızlı başlayan Trabzonspor, üst üste bulduğu sayılarla farkı kapatırken, skoru da 51-52’ye taşıyarak maçtan kopmadığını gösterdi. Her iki takımın da karşılıklı basketleri ile devam eden maçta son 4 dakikaya 56-59’luk skorla Hacettepe Üniversitesi önde girdi. Çabuk toparlanan Trabzonspor, özellikle Jonathan Gibson’un üst üste bulduğu sayılarla maçın bitimine 1:27 dakika kala skoru 61-60’a taşıyarak öne geçti. Karşılaşmanın son dakikası büyük bir heyecana sahne olurken, her iki takım da ilk galibiyetine ulaşabilmek için tüm gücünü ortaya koydu ve mücadeleden 62-64’lük skorla Hacettepe Üniversitesi galip ayrıldı.

Öte yandan karşılaşma sonrası yapılan değerlendirmede “Maçın Yıldızı” Hacettepe Üniversitesi’nden Sherron Collins seçilirken, Collins ödülünü MHY Üyesi Alper Arıkoğlu’nun elinden aldı.

SALON: 2 Eylül Spor Salonu

HAKEMLER: Engin Kennerman-İsmail Aydın-Turgut Işık

TRABZONSPOR (62): Polat Kaya 4 (2 ribaund – 3 asist), Levent Bilgin (3 ribaund), Stevan Milosevic 12 (10 ribaund), Serhat Büker (5 ribaund), Oktay Yılmaz (1 asist), Jonathan Gibson 25 (2 ribaund-2 asist), Faik can Nurkan, John Randle 6 (3 ribaund-1 asist), Kaan Üner 5 (2 ribaund-5 asist), Kerem Özkan 10 (3 ribaund-1 asist).

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (64): Özgür Adıgüzel 3, Onur Altınmakas (2 ribaund), Murat Kaya 9 (5 ribaund-4 asist), Önder Külçebaş 11 (6 ribaund), Gökhan Tunca 5 (3 ribaund-1 asist), Sherron Collins 15 (4 ribaund-6 asist), Ricardo Marsh 12 (6 ribaund-1 asist), Matthew Bryan 9 (5 ribaund-1 asist), Melvin Sanders (3 ribaund), Ali Peker.

1.PERİYOT: 14-17
2.PERİYOT: 15-15
3.PERİYOT: 14-18
4.PERİYOT: 19-14

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler