ANKARA HABERLERİ

Hacettepe’den proje pazarı

Hürriyet Haber
09 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mayıs 2010 - 20:34

Hacettepe Üniversitesi Ar-Ge Proje Pazarı 2010, Hacettepe Üniversitesi Patent Bilgi Günleri 2010, KOSGEB 20. Kuruluş Yılı Etkinliği ile Hacettepe Üniversitesi-TEKMER Ar-Ge Paneli ortak açılışı, 10 Mayıs tarihinde Sıhhiye Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

Hürriyet Haber

HACETTEPE Üniversitesi, Hacettepe Teknokent A.Ş, TÜBİTAK, Türk Patent Enstitüsü, KOSGEB, Ankara Sanayi Odası, İvedik, OSTİM ve Polatlı OSB işbirliğiyle düzenlenen Hacettepe Üniversitesi Ar-Ge Proje Pazarı 2010, Hacettepe Üniversitesi Patent Bilgi Günleri 2010, KOSGEB 20. Kuruluş Yılı Etkinliği ile Hacettepe Üniversitesi-TEKMER Ar-Ge Paneli ortak açılışı, 10 Mayıs’ta Sıhhiye Kampüsü M Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Patent için teşvik

İki gün sürecek etkinlikler kapsamında, Hacettepe Üniversitesi akademisyenlerinin başarı öykülerinin kamuoyu ile paylaşılması, gençlerde bilim sevgisinin oluşturulması, Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen patent sürecinin öğretim elemanlarına, öğrencilere ve kamuoyuna tanıtılması, üniversite çalışanlarının bilimsel çalışmalara patent alınması için teşvik edilmesi ve üniversite-sanayi işbirliğinin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Danışmanlık hizmeti

Programın açılış konuşmalarını, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener, Rektör Yard. Prof. Dr. Selçuk Geçim, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, TÜBİTAK Başkanı Nükhet Yetiş, gerçekleştirecek. Açılış konuşmalarının ardından, patent, marka ve tasarımla ilgili Başkent’te en fazla başvuruyu yapan ilk üç kişi, firma, kurum ve kuruluşa plaket verilecek. Etkinlik kapsamında, Patent Uzmanı Hakan Bayram, patent bilgisinin önemini anlatacak.

Rekabetin Anahtarı Ar-Ge ve İnovasyon

SAAT 15:00’te gerçekleştirilecek Hacettepe Üniversitesi-Tekmer Ar-Ge Paneli’nde ise, “Rekabetin Anahtarı: Ar-Ge ve İnovasyon” konusu masaya yatırılacak. KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin’in MOderatör olarak bulunacağı panelde, ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Taymaz, H.Ü Tıp Fakültesi akademisyeni Prof. Dr. Engin Yılmaz, Technopolis Yöneticisi Şirin Elçi ve KOSGEB TEKMER Dairesi Başkanı Ömer Pak konuşmacı olarak yer alacak. Etkinliklerin devam edeceği iki gün boyunca katılımcılara, öğretim üyeleri, araştırmacılar, KOBİ’ler ve patent uzmanları eşliğinde, patent randevu sistemi danışmanlık hizmeti verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hacettepe’den proje pazarı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:48
  • Akşam
   19:44
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı