ANKARA HABERLERİ

Hacettepe’de fizyoterapi sempozyumu

Hürriyet Haber
07 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 07 Mayıs 2011 - 00:29

50’nci yıl faaliyetleri kapsamında düzenlenen Fizyoterapi Rehabilitasyon ve Tamamlayıcı Terapiler Sempozyumu Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Hürriyet Haber

Sempozyumun açılış konuşmasını Prof. Dr. Hülya Arıkan yaptı. Arıkan ve inaktif yaşam biçiminin neden olduğu sorunların, yaşam süresinde uzama, yaşanan yılların kalitesinin sorgulanmasını gündeme gelmesine neden olduğunu vurguladı.Fizyoterapi rehabilitasyonun, sağlıkla ilgili yaşam kalitesi algısının düzeltilmesini hedefleyen, çok sayıda uygulamayı içerdiğinin ve bu yöntemlerin, son 50 yıldır dünyada oluşan gelişemelere paralel olarak ülkemizde de uygulanmakta olduğunun altını çizen Arıkan konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Tedavisi ve bakımı zor olabilen kronik, dejeneratif ve yaşamı tehdit eden sağlık sorunları, bireylerin sağlığını kazanmak için modern uygulamaların yanı sıra, tamamlayıcı terapilerin kullanımını da beraberinde getirmiştir. Daha uzun ve sağlıklı yasam sürme isteği, sağlıklı davranışları güçlendirme, ilaçların yan etkilerini azaltma, bağışıklık sistemini güçlendirme, gerginlik ve kontrol kaybından kaçınma gibi çesitli nedenler ile tamamlayıcı terapiler kullanılmaktadır. Bilim, tıp, teknolojik gelişmeler hasta tedavisinin en önemli faktörleridir. Bunlardan yararlanmak hasta olunduğunda bir şanstır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hacettepe’de fizyoterapi sempozyumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2011 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hacettepe’de fizyoterapi sempozyumu haberi güncellenecektir.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Ağustos 2017, Salı
 • İmsak
  04:11
 • Guneş
  05:59
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  19:44
 • Yatsı
  21:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı