AYDIN HABERLERİ

Hacda Tanıştılar, Aydın’da Buluştular

IHA
15.10.2015 - 09:32Son Güncelleme :

HACDA TANIŞTILAR AYDIN'DA BULUŞTULAR

IHA

Türkiye’den 2012 yılında hacca giden kafilelerden ve hac esansında tanışan bir grup, 3 yıldır periyodik aralıklarla buluşup Hacdaki anılarını tazeliyor.
Burdur’dan İzmir’e kadar farklı il ve ilçelerden yaklaşık 30 kişilik kafile kardeş gibi yaşadıklarını belirttiler.
İnsan hayatında bazı dönem ve bu dönemlerdeki arkadaşlıkların büyük önemi olduğunu belirten hacılardan Halit Ulusoy, “Asker arkadaşı, hastane, hapishane arkadaşlıklarının çok önemli olduğu belirtilirdi. Asker arkadaşlarımız oldu ve çok önemliydi. 2012 yılında hacca gidince hacı arkadaşlığının da çok önemli olduğunu gördük. O mübarek beldelerde ve hac vazifemizi yaparken tanışıp arkadaş dostluk kurduğumuz arkadaşlarımızla hac dönüşünde de periyodik aralıklarla birlikte olmaya karar vermiştik. 3 yıldır belli aralıklarla bir araya gelip hem hacdaki anılarımızı tazeliyor hem de dostluk ve kardeşliğimizi pekiştiriyoruz” diyerek bu dönem Aydın’ın misafiri olan hacı arkadaşlarına teşekkür etti.
“HEP BİRLİKTE UMRE PROGRAMI DÜŞÜNÜYORUZ”
Kafileye 2012 yılında başkan olarak yardımcı olan aynı zamanda Eskiyeni Camii’nin İmam Hatibi Musa Erkan, “Kabe ve Mescidi Nebevi özlemi bambaşkadır. Birçok arkadaşımızla 2012 hac döneminde bu mübarek yerleri gördük, ziyaret ettik. Şimdi hep birlikte umre yapmayı planlıyoruz. Bu buluşmalarla hem bir hasret giderme hem de yaşantımızda bir otokontrol sistemi oluşturma gayreti içindeyiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Hacda Tanıştılar, Aydın’da Buluştular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 09 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hacda Tanıştılar, Aydın’da Buluştular haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı