Gündem Haberleri

  Habur’da Bakanlar Kurulu kararı sevinci

  Ümit KOZAN- Turan GÜLTEKİN- Ali GÜLERYÜZ/HABUR (Şırnak), (DHA)
  31.10.2007 - 21:32 | Son Güncelleme:

  Ankara'da toplanan Bakanlar Kurulu'ndan Irak’a terör örgütü PKK için uygunalanacak yaptırımlar arasında Habur sınır kapısının kapatılması ile ilgili bir karar çıkmaması, bölgede sınır ticareti yapan şöförleri sevindirdi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek'in açıklamalarını televizyondan izleyen şoförler, kararı alkışlarla destekledi.

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek’in Bakanlar Kurulu toplantısından sonraki açıklamalarını sınır kapısındaki canlı yayın araçlarından naklen izleyen şöförler, Habur Sınır Kapısı'nın kapatılması ile ilgili bir kararı duymayınca sevinç yumağı oluşturdu. Bakan Çiçek’in açıklamalarını can kulağı ve büyük bir merakla izleyen şoförlerden Eyüp Tayboğa, İlhan Bulut, Cemil Demir, Mahsun Kurt, Kadir Çetin, Abdurahman Tanır, DHA’ya yaptıkları açıklamada, Habur Sınır Kapısı'ndan sadece bölge halkının değil, tüm Türkiye’nin ekonomik kazancının olduğunu, her hangi bir amborgo uygulanması ve kapının kapatılmasının hem Irak, hem de Türkiye’den çok sayıda insanı mağdur edeceğini söylediler.

  Irak’a yük taşıyan şöförler, Türkiye’nin ekonomik olarak Habur Sınır Kapısı'ndan bir çok kazanımının olduğunu, sınır kapısının kapatılması ile Türkiye’de doğacak bir ekonomik krizin hem bu işten ekmek yiyenleri hemde bir çok kesimi etkileyeceğini ileri sürdü.

  Şöförler, Bakan Çiçek’in açıklamalarından sonra kararı alkışlayarak desteklediler.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı