MENÜ

Zorlu Holding

Zorlu Holding ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zorlu Holding haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.713 Zorlu Holding haberi bulunmuştur.

Zorlu Holding Türkiye'deki en büyük şirketlerden biri Holding, Mehmet Zorlu tarafından kurulmuştur. Günümüzde Ahmet Nazif Zorlu ve Zeki Zorlu tarafından eşbaşkanlık sistemi ile yönetilmektedir. Şirket; tekstil, enerji, beyaz eşya, elektronik ve finans sektörleri başta olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.

Üretim, ihracat, istihdam rakamlarının büyüklüğü ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Zorlu Holding’in başarı öyküsünün temelleri, 1950’li yılların başında Denizli Babadağ’da atılmıştır. 2000’li yıllarda, Türkiye’nin en büyük kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Zorlu Holding’in faaliyetleri tekstilden gayrimenkule, elektronikten enerjiye kadar geniş bir alana yayılmaktadır.

Zorlu Holding Haberleri

Zorlu Holding çalışanlarından UNICEF Kampanyasına destek

Zorlu Holding çalışanlarından UNICEF Kampanyasına destek

Zorlu Holding 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, tüm çalışanlarına yönelik bir etkinlik düzenledi. Zorlu PSM’de gerçekleşen etkinlikte; Türkiye’nin başarılı üç kadın girişimcisi ile bir araya gelen grup çalışanları, UNICEF’in “Kızlara Söz Ver” kampanyası için tasarlanan tişörtlerden satın alarak destek oldu.

8.3.2018Ekonomi
İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada yer aldı. ABD'de kurdukları Sierra Nevada Corporation ile NASA'nın uzay istasyonuna kargo taşıyan Eren Özmen ve Fatih Özmen çifti, 1,5'er milyar dolarlık servetle ilk kez dünya milyarderleri arasında yer aldı. Listede ayrıca 40 Türk var.

6.3.2018Ekonomi
Tek seans tek imza 506.6 milyon lira

Tek seans tek imza 506.6 milyon lira

Vestel Elektronik, dün Zorlu Holding ile Çinli GSR Capital arasında imzalanan ve kendisinin yürüteceği 4.5 milyar dolarlık yatırım anlaşması sonrası uçtu. Tek seanstaki yükseliş Vestel Elektronik’in borsa değerini bir anda 506.6 milyon lira arttırdı.

26.2.2018Ekonomi
Yerli pil için 4.5 milyar $

Yerli pil için 4.5 milyar $

Zorlu Holding ve Çinli GSR Capital, hem pil teknolojilerinin ham maddesi nikel ve kobalt sülfat hem de batarya fabrikası kurulması için işbirliğine gitti. Yatırımların değeri 4.5 milyar dolar ve 2023’e kadar hepsi tamamlanacak. Bu iki yatırım hem elektrikli araçlar hem de yenilenebilir enerji ile yeni nesil teknoloji aletlerinin tümünün en önemli girdisini oluşturuyor.

25.2.2018Ekonomi
Babayiğitlerden yerli otomobil için ilk resmi açıklama: Tek platformda 3 farklı elektrikli

Babayiğitlerden yerli otomobil için ilk resmi açıklama: Tek platformda 3 farklı elektrikli

‘Türkiye’nin otomobili’ projesini yapacak 5 babayiğit çalışmalar hakkında ilk resmi açıklamayı yaptı. Buna göre proje orta vadede tek bir platform üzerinde üretilecek 3 farklı elektrikli araç modelinden oluşacak. Üç fazlı proje için yaklaşık 15 yıllık bir yatırım hamlesi yapılacak.

16.2.2018Ekonomi
Babayiğtlerden ilk açıklama 3 farklı model geliyor... Tarih verildi

Babayiğtlerden ilk açıklama! 3 farklı model geliyor... Tarih verildi

Türkiye’nin otomobili’ projesini yapacak 5 babayiğit çalışmalar hakkında ilk resmi açıklamayı yaptı. Buna göre proje orta vadede tek bir platform üzerinde üretilecek 3 farklı elektrikli araç modelinden oluşacak. Üç fazdan oluşacak proje için yaklaşık 15 yıllık bir yatırım hamlesi yapılacak.

16.2.2018Ekonomi

Filistin’de ‘Zorlu’ elektrik

TÜRKİYE’den Zorlu Enerji ile Filistin’in ana elektrik dağıtıcısı olan JDECO (Jeruselam District Electricity Company), bölgeye elektrik sağlamak için ilk etapta 30 MW olmak üzere toplamda 100 MW kurulu güce erişecek güneş enerjisi projelerinin yapılmasını öngören “Ortak Girişim Anlaşması”na imza attı. Zorlu Enerji ile Filistin’in elektriğinin yüzde 25’ini sağlayan elektrik dağıtım şirketi olan JDECO’nun hissedar olduğu Sharekat Kahrabaa Mohavazat AL-Quds AL-Urdineyyah (Sharekat) arasında “Ortak Girişim Anlaşması” imzalandı.

9.2.2018Ekonomi
Zorlu Holding, lise robotik takımlarına desteğini artırdı

Zorlu Holding, lise robotik takımlarına desteğini artırdı

Zorlu Holding, geçen yıl İzmir Güzelbahçe Bahçeşehir Fen Lisesi robotik takımına verdiği desteği, bu yıl Robert Koleji ve Gültepe Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ne de destek vererek büyüttü.

6.2.2018Teknoloji
Lüleburgazlı gençler hayallerine hayat verecek

Lüleburgazlı gençler hayallerine hayat verecek

Lüleburgazlı gençler hayallerine hayat verecek

6.2.2018Lüleburgaz
Bursa iş dünyası: Yerli otomobil Bursa’da üretilmeli

Bursa iş dünyası: Yerli otomobil Bursa’da üretilmeli

Bursa iş dünyası: Yerli otomobil Bursa’da üretilmeli

3.2.2018Merkez
Denizbankın satışı ile ilgili flaş açıklama

Denizbank'ın satışı ile ilgili flaş açıklama

Dubai merkezli Emirates NBD, Sberbank'ın Denizbank'taki hisselerini almak için stratejik görüşmelere başladı. Denizbank'tan KAP'a yapılan açıklamada ise "Görüşmeler henüz başlangıç aşamasında olup, sürecin nasıl sonuçlanacağı belli değildir" denildi. Denizbank'ın hisseleri ise bu sabah Borsa İstanbul düşüşle açılırken yüzde 20 yükselişle güne başladı. Hisseler 5.77 lirayı gördü.

30.1.2018Ekonomi
Denizbankın satışı ile ilgili müthiş iddia

Denizbank'ın satışı ile ilgili müthiş iddia

Reuters, Rus Sberbank bünyesindeki Denizbank ile ilgili çok önemli bir gelişmeyi duyurdu. Konuya yakın kaynaklar Rus Bankası Sberbank'ın Türkiye birimi olan Denizbank'ın satışını değerlendirdiğini söylediler.

29.1.2018Ekonomi
Zorlunun rotası Afrika ve Orta Doğu

Zorlu'nun rotası Afrika ve Orta Doğu

Küresel jeopolitik risklerin, piyasalarda dönem dönem dalgalanmalara yol açtığını belirten Zorlu Holding CEO'su Yüngül, bu gelişmeleri göz ardı etmediklerini ve planlanmış yatırımlara devam etmek durumunda olduklarını ifade etti.

28.12.2017Ekonomi
2017 yılında Türkiye gündemine damga vuran olaylar

2017 yılında Türkiye gündemine damga vuran olaylar 

2017 yılında Türkiye gündemine damga vuran olaylar 

25.12.2017Merkez
Bir gün CEO Programı bugünün liderleriyle geleceğin liderleri arasında köprü kuracak

'Bir gün CEO' Programı bugünün liderleriyle geleceğin liderleri arasında  köprü kuracak

'Bir gün CEO' Programı bugünün liderleriyle geleceğin liderleri arasında  köprü kuracak

20.12.2017Merkez
Ekonomide 2017 böyle geçti

Ekonomide 2017 böyle geçti

Türkiye'nin otomobili için yola çıkıldı, projeyi yürütecek 5 şirket Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Mega projelere hız kesmeden devam edildi, dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak "1915 Çanakkale Köprüsü"nün temeli atıldı. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı başlatıldı, ilk talep toplama döneminde yastık altındaki yaklaşık 2,5 ton altın ekonomiye kazandırıldı.

19.12.2017Ekonomi
35 yaş şiiriyle elveda...

35 yaş şiiriyle elveda...

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz (38), dün devletin zirvesinin de bulunduğu, her kesimden geniş katılımlı bir törenle uğurlandı. Mesut Yılmaz, oğlunun tabutuna musalla taşına kadar omuz verdi. Güçlükle ayakta duran Berna Yılmaz küçük oğlu Hasan Yılmaz’a sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze namazı öncesinde imam, Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Otuz Beş Yaş’ şiirini okudu. Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz çocuklarının üzerine ilk toprağı attı.

18.12.2017Gündem
Made in Manisa gecesi

Made in Manisa gecesi

Made in Manisa gecesi

18.12.2017İzmir
Yavuz Yılmazın ani ölümünün ardından üniversite hastalığını açıkladı

Yavuz Yılmaz'ın ani ölümünün ardından üniversite hastalığını açıkladı

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz (38), Beykoz’daki evinde şakağından tek kurşunla vurulmuş halde bulundu. Yavuz Yılmaz’ın yanında, babasına ait ruhsatlı Smith Wesson marka tabanca vardı. Polis, bitişik atışla (hedefe dayayarak) öldüğü belirlenen Yavuz Yılmaz’ın intihar ettiği ihtimali üzerinde duruyor. Yavuz Yılmaz'ın ölümünün ardından, İcra Kurulu Üyesi olduğu İstanbul Kent Üniversitesi'nden yapılan açıklamada ise bir süredir mücadele ettiği 'Temporal Lob Epilepsi' hastalığına dikkat çekilerek, "Son dönemde giderek ağırlaşan ve felce doğru ilerleyen komplikasyonları nedeniyle ağır stres altındaydı" denildi. Başbakan Binali Yıldırım da bugün saat 10.30 sıralarında, Mesut Yılmaz'ın Beykoz'daki evine gelerek taziye ziyaretinde bulundu. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de taziye ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, "Allah hiçbir anaya, babaya evlat acısı yaşatmasın. Çok büyük bir acı. Bu acı tüm Türkiye'nin yüreğini yaktı" dedi.

17.12.2017Gündem
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 1

DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 1

DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 1

17.12.2017Merkez
Mesut Yılmaz ve Berna Yılmazın acı günü... Üniversite Yavuz Yılmazın hastalığını açıkladı

Mesut Yılmaz ve Berna Yılmaz'ın acı günü... Üniversite Yavuz Yılmaz'ın hastalığını açıkladı

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz (38), Beykoz’daki evinde şakağından tek kurşunla vurulmuş halde bulundu. Kesin ölüm nedeni ve saati otopside belli olacak. Yavuz Yılmaz’ın yanında, babasına ait ruhsatlı Smith Wesson marka tabanca vardı. Polis, bitişik atışla (hedefe dayayarak) öldüğü belirlenen Yavuz Yılmaz’ın intihar ettiği ihtimali üzerinde duruyor. Yavuz Yılmaz'ın ölümünün ardından, İcra Kurulu Üyesi olduğu İstanbul Kent Üniversitesi'nden yapılan açıklamada ise bir süredir mücadele ettiği hastalığa dikkat çekilerek, "Son dönemde giderek ağırlaşan ve felce doğru ilerleyen komplikasyonları nedeniyle ağır stres altındaydı" denildi. Başbakan Binali Yıldırım da bugün saat 10.30 sıralarında, Mesut Yılmaz'ın Beykoz'daki evine gelerek taziye ziyaretinde bulundu.

16.12.2017Gündem
Mesut Yılmaz hastaneden çıkıp Beykozdaki eve gitti//Ek fotoğrafla

Mesut Yılmaz hastaneden çıkıp Beykoz'daki eve gitti//Ek fotoğrafla

Mesut Yılmaz hastaneden çıkıp Beykoz'daki eve gitti//Ek fotoğrafla

16.12.2017İstanbul
Mesut Yılmaz hastaneden ayrıldı

Mesut Yılmaz hastaneden ayrıldı

Mesut Yılmaz hastaneden ayrıldı

16.12.2017Beşiktaş
Manisa, yerli otomobile ev sahipliği yapmak istiyor

Manisa, yerli otomobile ev sahipliği yapmak istiyor

Manisa, yerli otomobile ev sahipliği yapmak istiyor

16.12.2017Manisa
Anadolu’nun iş yapma kültürü “imece” örnek olmalı

'Anadolu’nun iş yapma kültürü “imece” örnek olmalı'

Türkiye’nin yeni nesil sosyal inovasyon platformu “imece”, Marka Konferansı’nda kurumlara sosyal meselelere birlikte çözüm bulma çağrısı yaptı.

14.12.2017Ekonomi
Ünlü iş adamı son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü iş adamı son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar son yolculuğuna uğurlandı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'ndeki cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. Çağlar'ın tabutunun üzerine kabe örtüsü serildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrahim Çağlar'a son vedada kısa bir konuşma yaptı. Çağlar'ı taşıyan cenaze arabası, Sahrayıcedit Aile Kabristanı'na defnedilmek için yola çıktı. Çağlar'ın naaşı az önce toprağa verildi.

12.12.2017Ekonomi
Hyperloop Transportation Technologies CEOsu Dirk Ahlborn İstanbul’daydı

Hyperloop Transportation Technologies CEO'su Dirk Ahlborn İstanbul’daydı

Hyperloop Transportation Technologies CEO'su Dirk Ahlborn İstanbul’daydı

6.12.2017Merkez
Babayiğitten yerli otomobil öncesi dev yatırım

Babayiğitten yerli otomobil öncesi dev yatırım!

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, elektrikli otomobil ve bataryası başta olmak üzere rüzgar tirbününden uçak motorlarına kullanılan nikel için Meta Nikel şirketi ile ilk etapta 600 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirtti. Yüngül, 2023’e kadar Türkiye’nin tüm nikel ihtiyacını karşılayacaklarını belirtti.

30.11.2017Ekonomi
Meclisin gündemi Ortadoğu oldu

Meclisin gündemi Ortadoğu oldu

Meclisin gündemi Ortadoğu oldu

29.11.2017Manisa
1.8 milyar dolarlık su etkisi

1.8 milyar dolarlık su etkisi

SABANCI Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından, Garanti Bankası ana sponsorluğunda yürütülen CDP (Karbon Saydamlık Projesi) İklim Değişikliği ve Su Programları’nın 2017 Türkiye sonuçları raporu dün kamuoyu ile paylaşıldı.

28.11.2017Ekonomi
Akıllı şehirlerin geleceği İstanbulda tartışılacak

Akıllı şehirlerin geleceği İstanbul'da tartışılacak

Akıllı şehirlerin geleceği İstanbul'da tartışılacak

26.11.2017Merkez
Zorludan kadın ve kız çocuklarına şiddete karşı turuncu destek

Zorlu'dan "kadın ve kız çocuklarına şiddete karşı" turuncu destek

Zorlu'dan "kadın ve kız çocuklarına şiddete karşı" turuncu destek

25.11.2017Merkez
Yerli otomobil üretimine Manisa da talip

Yerli otomobil üretimine Manisa da talip

Yerli otomobil üretimine Manisa da talip

20.11.2017Manisa
ATSO’dan yerli araç tepkisi: Önce parayı verip sonra konuşsunlar

ATSO’dan yerli araç tepkisi: Önce parayı verip sonra konuşsunlar

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle başlatılan, BMC, Kıraça Holding, Anadolu Grubu, Turkcell ve Zorlu Holding tarafından yürütülen yerli otomobil üretim sürecini değerlendiren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, projenin somut adımlarla desteklenmesi gerektiğini söyledi.

16.11.2017Ekonomi
Yerli otomobil nerede üretilecek Bir kent daha talip oldu...

Yerli otomobil nerede üretilecek? Bir kent daha talip oldu...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin üretileceği yere ilişkin, "Çok sayıda ilden talep var. Karasu ve Sakarya'dan da var. Konya'dan, Manisa'dan İzmir'den var. Bunları değerlendireceğiz" dedi. Son olarak İzmir de yerli otomobil için harekete geçti.

14.11.2017Ekonomi
İzmir yerli otomobil fabrikasına talip oldu

İzmir yerli otomobil fabrikasına talip oldu

İzmir yerli otomobil fabrikasına talip oldu

14.11.2017İzmir
Mardinli işadamları, yerli otomobilin kentlerinde üretilmesini istiyor

Mardinli işadamları, yerli otomobilin kentlerinde üretilmesini istiyor

Mardinli işadamları, yerli otomobilin kentlerinde üretilmesini istiyor

10.11.2017Mardin
Dışarıdan gelecek yumruğa dikkat

Dışarıdan gelecek yumruğa dikkat!

Türkiye’nin devleri gelecek yıl yurtdışına büyümeyi planlarına almış. Holding CEO’ları, 2017’nin iyi geçtiğini ancak çift haneli enflasyon ve döviz kurundaki yükselişlerin planları biraz bozduğunu dile getirirken, 2018’in jeopolitik risklerin gölgesinde geçeceğini ancak reformlarla ve atılacak adımlarla daha iyi bir yıl olması umudunu taşıdıklarını vurguladılar.

7.11.2017Ekonomi
Yerli otomobil için verilen sipariş adedi 11 bini geçti

Yerli otomobil için verilen sipariş adedi 11 bini geçti

‘Türkiye’nin otomobili’ projesi için 5 babayiğit hiç zaman kaybetmeden dün İstanbul’da çalışmalara başladı. 3 saati aşan toplantıyla ilgili taraflar açıklama yapmazken, projenin başarısı için ortakların somut gelişmeler olana kadar bir süre konuşmama kararı aldığı bildirildi. Öte yandan, son 3-4 günde 11 bin adedin üzerinde sipariş gelirken bu sayının hızla artması bekleniyor

6.11.2017Ekonomi
Yerli otomobile, Çardaktan çağrı

Yerli otomobile, Çardak'tan çağrı

Yerli otomobile, Çardak'tan çağrı

5.11.2017Çardak
TTO: Babayiğitler bize gelsin

TTO: Babayiğitler bize gelsin

TTO: Babayiğitler bize gelsin

5.11.2017İzmir
Yerli otomobil için ilk fabrika

Yerli otomobil için ilk fabrika

‘Türkiye’nin otomobili’ni yapacak babayiğitlerden biri olan Zorlu Holding dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle Manisa’da 2.8 milyar lira yatırımla kurduğu 2 fabrikanın açılışını yaptı. Yatırımın büyük kısmını oluşturan ilk fabrikada elektrikli otomobillerin bataryaları için nikel-kobalt işlenecek. Bu fabrika kuzey yarım kürede tek olacak. İkinci fabrikada ise akıllı telefon ve tablet üretilecek.

3.11.2017Ekonomi
Erdoğan: O ülkeler çözmezse biz buraları yerle bir ederiz (2)

Erdoğan: O ülkeler çözmezse biz buraları yerle bir ederiz (2)

Erdoğan: O ülkeler çözmezse biz buraları yerle bir ederiz (2)

3.11.2017Manisa
Erdoğan: Aldığım bilgilere baktığımızda çok daha farklı müjdeler de gelecek

Erdoğan: Aldığım bilgilere baktığımızda çok daha farklı müjdeler de gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa’da açılış töreninde konuştu. Erdoğan, terör operasyonlarıyla ilgili "Bu sabah şehidimizle beraber şurada iki gün içinde 9 şehidimiz oldu. Allah'tan kendilerine rahmet diliyorum. Ama hesabını çok ağır sorduk ve 55 teröristi etkisiz hale getirdik. Şu anda daha bitmedi, o bölgede şu anda ciddi manada taramalarımız, aramalarımız devam ediyor. Aldığım bilgilere baktığımızda inşallah çok daha farklı müjdeler de gelecek. Biz, inlerine kadar takip edeceğiz, inlerine kadar. Ve o inlerde bile onları yakalayacak, gereğini yapacağız. Kandilse Kandil, Sincarsa Sincar devam edeceğiz. Niye? Şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız" diye konuştu.

3.11.2017Gündem
Hiçyılmaz  Yerli otomobil ile ekonomik ve siyasi konum daha çok güçlenecek

Hiçyılmaz " Yerli otomobil ile ekonomik ve siyasi konum daha çok güçlenecek"

Hiçyılmaz " Yerli otomobil ile ekonomik ve siyasi konum daha çok güçlenecek"

3.11.2017Kayseri
İzol: Mersin GİAD olarak 200 yerli otomobile talibiz

İzol: Mersin GİAD olarak 200 yerli otomobile talibiz

İzol: Mersin GİAD olarak 200 yerli otomobile talibiz

3.11.2017Merkez
EGODtan İzmir’de üretelim çağrısı

EGOD'tan "İzmir’de üretelim" çağrısı

EGOD'tan "İzmir’de üretelim" çağrısı

3.11.2017İzmir

Yazar Sonuçları

Otomobilden önce kalbine yatırım

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, elektrikli otomobil ve bataryası başta olmak üzere rüzgar türbinin uçak motorlarına kullanılan nikel için Meta Nikel şirketi ile ilk etapta 600 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirtti. Yüngül, 2023’e kadar Türkiye’nin tüm nikel ihtiyacını karşılayacaklarını belirtti.

30.11.2017

Neom’un ‘güneş’ine 25 milyar dolar veriyor Türkiye’de ‘sinyal’ arıyor

SUUDİ Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman, Riyad’da ekim ayı sonlarında topladığı zirvede 500 milyar dolarlık “Neom City” projesini açıklarken yanında SofBankn’ın patronu Masayoshi Son vardı.

19.11.2017

‘Türkiye’nin otomobili’ne TOBB de ortak olacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 6 yıldır özel sektöre yaptığı çağrıyı bir kez de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 24 Mayıs 2017’deki Genel Kurulu’nda yineledi:

4.11.2017