MENÜ

Zorlu Enerji Grubu

Zorlu Enerji Grubu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Zorlu Enerji Grubu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Zorlu Enerji Grubu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 661 Zorlu Enerji Grubu haberi bulunmuştur.

Zorlu Enerji Grubu Haberleri

Türkiye’nin enerjisine ‘güneşli’ çözüm

Türkiye’nin enerjisine ‘güneşli’ çözüm

ULUSLARARASI Güneş Enerjisi Topluluğu (GÜNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Kutay Kaleli, Türkiye’de 1 milyar 137 milyon metrekarelik çatının güneş enerjisi tesisi kurmaya elverişli olduğunu belirterek, “Biz bu pazarın önünü açabilirsek 46 bin megavatlık (MW) bir kurulum gerçekleştirilebilir. Bu kapasite Türkiye’nin şu anki kurulu gücünün yarısı kadar” dedi.

4.05.2018Ekonomi
Zorlu Enerjiden çok önemli gaz anlaşması

Zorlu Enerji'den çok önemli 'gaz' anlaşması

İsrail’de özel sektörde faaliyet gösteren az sayıdaki enerji şirketinden biri olan Zorlu Enerji’nin ortağı olduğu Dorad, Ashdod ve Ramat Negev enerji şirketleri Akdeniz’deki Karish ve Tanin sahaları için “Gaz Alım Satım” anlaşmasına imza attı.

1.11.2017Ekonomi
ABD’li güneş devi ile Türkiye’de fabrika

ABD’li güneş devi ile Türkiye’de fabrika

Zorlu’nun, YEKA ihalesine katılmaması sürpriz olmuştu. Zorlu Enerji Grup Başkanı Sinan Ak, hedeflerinde iki yıl içinde ABD’li güneş devi First Solar ile Türkiye’de panel fabrikası kurmak olduğunu açıkladı. Ancak bunun için First Solar’ın geliştirdiği yeni teknolojiyi bekleyeceklerini söyledi.

16.10.2017Ekonomi
Zorlu Enerji, Filistinde güneş tarlası kuracak

Zorlu Enerji, Filistin'de güneş tarlası kuracak

Zorlu Enerji, Filistin'de güneş enerji santrallerinin kurulması ve işletilmesi için JDECO ile iyi niyet anlaşması imzaladı.

20.07.2017Ekonomi
Teknoloji için yatırım bankası

Teknoloji için yatırım bankası

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, teknolojiye destek vermek için ya bankalardan birinin yapılandırılacağını ya da yeni banka kurulacağını söyledi. Şimşek, enflasyon için de Gıda Komitesi’ni toplantıya çağırdığını belirtti.

5.05.2017Ekonomi
Zorlu Enerjiden sermaye artırımı açıklaması

Zorlu Enerji'den sermaye artırımı açıklaması

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin, yüzde 100 bağlı ortaklığı Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 50 bin lira olan mevcut sermayesini, 1 milyar 150 milyon lira artırdığı bildirildi.

6.03.2017Ekonomi
Zorlu’dan Pakistan’a yatırım

Zorlu’dan Pakistan’a yatırım

ZORLU Enerji, Pakistan’daki 100 megavatlık (MW) güneş enerjisi yatırımını, 200 MW’lık ikinci proje için imzaladığı niyet anlaşması ile büyütüyor.

25.02.2017Ekonomi
Enerji yatırımı devam edecek

Enerji yatırımı devam edecek

ZORLU Enerji Grubu, 2 Şubat’ta imzalanan anlaşmayla Osmangazi Elektrik Dağıtım Bölgesi’nde elektrik dağıtım ve satış faaliyetlerini resmi olarak üstlendi.

4.02.2017Ekonomi
Osmangazide son imzalar da atıldı

Osmangazi'de son imzalar da atıldı

Zorlu Enerji Grubu, 2 Şubat tarihinde imzalanan anlaşmayla Osmangazi Elektrik Dağıtım Bölgesi’nde elektrik dağıtım ve satış faaliyetlerini resmi olarak üstlendi.

3.02.2017Ekonomi
Zorlu Pakistan’da  solar park kuruyor

Zorlu Pakistan’da solar park kuruyor

ZORLU Enerji, güneş enerjisi alanında yatırımlarına Pakistan’ın Lahor kentinde gerçekleşen imza töreni ile 100 megavatlık (MW) bir solar park ekliyor. Pakistan Hükümeti tarafından 3 yıl sonra kabul edilen ilk ve en büyük yenilenebilir enerji başvurusu olma özelliği taşıyan bu yatırımla birlikte Zorlu Enerji’nin yurtdışında kurulu gücü 447 MW’a, toplam kurulu gücü ise 1147 MW’a ulaşacak.

28.01.2017Ekonomi
Zorlu Enerjiden Pakistana 100 megavatlık güneş parkı

Zorlu Enerji'den Pakistan'a 100 megavatlık güneş parkı

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Ak: "Enerji alanında iş birliğine attığımız her adımda Pakistan’ın enerjide dışa bağımlılığı azalırken, Türkiye bölgede hedeflediği büyümeye biraz daha yaklaşıyor. Grubumuzun bölgedeki ticari gücünü artırarak hedeflediğimiz büyümeye ulaşmayı ve Türkiye’nin bölgedeki gücünü artırmayı planlıyoruz" açıklamasında bulundu.

27.01.2017Ekonomi
Sinan Ak,  Zorlu Enerji  Grubu Başkanı

Sinan Ak, Zorlu Enerji Grubu Başkanı

ZORLU Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak oldu.

16.12.2016Ekonomi
2015 enerji sektörü için verimli geçti

2015 enerji sektörü için verimli geçti

Enerji sektörü temsilcileri, 2015 yılının iyi geçtiğine dikkati çekerek, 2016 yılından umutlu olduklarını ifade etti.

3.01.2016Enerji
’Enerjimiz Çocuklar İçin’

’Enerjimiz Çocuklar İçin’

DENİZLİ’nin Sarayköy İlçesi’ndeki ilkokul öğrencileri ’Enerjimiz Çocuklar İçin’ projesi kapsamında oyunlar oynayarak enerji verimliliğinin önemini öğreniyor.

24.12.2015Ege
Türk şirketin santralı İsrailde açıldı

Türk şirketin santralı İsrail'de açıldı

Zorlu Enerji Grubu'nun İsrail'deki ikinci enerji santrali olan Ashdod Kojenerasyon 20 Aralık'ta devreye alındı.

23.12.2015Ekonomi
3 yetmez 4 çocuk yapın

"3 yetmez 4 çocuk yapın"

Başbakan Erdoğan, Enerji tüketimindeki artış bir ülkenin refah seviyesindeki yükselişini gösterir dedi. Başbakan Erdoğan, açılışın ardından yanlarına gittiği kadınlara, 3 yetmez 4 çocuk yapın diye tavsiyede bulundu.

29.09.2013Ege
Zorlu Enerji’ye ‘Avrupa İş’ ödülü

Zorlu Enerji’ye ‘Avrupa İş’ ödülü

Zorlu Enerji Grubu, sürdürülebilirlik ve kurumsal sorumluluk alanındaki çalışmalarıyla iş dünyasının en prestijli ödüllerinden European Business Awards (Avrupa İş Dünyası Ödülleri) 2013 - 2014 kapsamında “Ulusal Şampiyon” unvanını aldı.

14.08.2013Ekonomi
Aliağadan bir dev geçti

Aliağa'dan bir dev geçti

İzmir Aliağa Limanı’ndan, Manisa’nın Gördes İlçesi’ndeki nikel madencilik şirketine 264 tekerlekli TIR ile taşınan 630 ton ağırlığındaki dev kazan görenleri şaşırttı. Kazanın 2 ayda Gördes’e taşınacağı öğrenildi.

14.05.2013Gündem
İbrahim Sinan Ak / Zorlu Enerji Genel Müdürü

İbrahim Sinan Ak / Zorlu Enerji Genel Müdürü

İTÜ İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından ABD Old Dominion University’de MBA eğitimini tamamladı. 2000 yılında Zorlu Grubu’na katılan Ak, Vestel Komünikasyon’da Finans Şefi, Vestel Beyaz Eşya’da Finans Müdürü olarak görev aldı. 2006’da Zorlu Enerji Grubu’na katıldı ve Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

16.01.2012Atamalar
‘Fonların fonu’ için model zirvesi yaptılar

‘Fonların fonu’ için model zirvesi yaptılar

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın girişimciliğin desteklenmesi amacıyla oluşturulacak ‘fonların fonu’ olarak anılan kamu destekli risk sermayesi fonu için şirket CEO’ları ile buluştuğu toplantıda, İsrail ve Yeni Zelanda modelleri öne çıktı.

5.01.2012Ekonomi
Zorlu Denizlide dev Jeotermal santral yapacak

Zorlu Denizli'de dev Jeotermal santral yapacak

ZORLU Enerji Grubu, Denizli’nin Sarayköy İlçesi yakınlarındaki Kızıldere Mevkii’nde, 230 milyon dolar yatırımla Türkiye’nin en büyük jeotermal santralini yapacak. Santralin yapılacağı 70 dönümlük arazi, valilikte Denizli Kızıldere Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi ile imzalanan protokolle Zorlu Enerji’ye devredildi. Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zorlu, memleketine önemli bir yatırım yapacak olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Tesisimiz çevreci olacak. Tek bir yeşil dokuya zarar vermeyecek" dedi.

14.12.2011Ekonomi
En iştah açıcı alanda yoğunlaşacak, enerjide yatırımları artıracak

En iştah açıcı alanda yoğunlaşacak, enerjide yatırımları artıracak

Enerjinin her alanında faaliyet gösterdiklerini söyleyen Zorlu Enerji Grubu CEO’su Murat Sungur Bursa, “Hangisi en iştah açıcı ve lezzetliyse oraya yoğunlaşacağız. 745 MW’lık üretim kapasitemizi 2015’e kadar 2 bin MW’a çıkaracağız. Ahmet Bey’in (Zorlu), yatırımlarını enerjiye kaydırmaya çalışıyoruz” dedi.

17.11.2011Ekonomi
Zorlu Enerji Moskovada santral açtı

Zorlu Enerji Moskova'da santral açtı

Zorlu Enerji Grup Başkanı Murat Sungur Bursa, Rusya'da üretime geçen Tereshkovo santralinin ilk fazının Moskova'da 200 bin kişiye elektrik ve ısı sağlayacağını, yıllık cirosunun 100 milyon dolar olmasının beklendiğini söyledi.

14.11.2011Ekonomi
İş dünyası liderleri iklim için acil eylem çağrısında bulundu

İş dünyası liderleri iklim için acil eylem çağrısında bulundu

Aralarında Akbank, Arçelik, Bilim İlaç, Borusan Holding, Coca-Cola İçecek, Teknosa, Türk Telekom ve Zorlu Enerji Grubu CEO’larının da yer aldığı 29 ülkeden toplam 204 şirket yöneticisi, “2°C Bildirisi”ne imza attı.

21.10.2011Ekonomi
Zorlu Enerji Alaşehir için lisans aldı

Zorlu Enerji Alaşehir için lisans aldı

Zorlu Enerji'nin yüzde 73 oranında hissedarı olduğu Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi A.Ş, Alaşehir'de kurmayı planladığı 30 megavat kurulu güce sahip olacak jeotermal santrali için elektrik üretimi lisansı aldı.

15.08.2011Ekonomi
Moskovadaki diğer santrali devralacaklar

Moskova'daki diğer santrali devralacaklar

Zorlu Enerji Genel Müdürü Arif Özozan, “Zorlu Enerji, çevresel sürdürülebilirlik anlayışını iş yapış biçimi olarak benimsedİ” dedi.

20.04.2011Ekonomi

Yazar Sonuçları

Beştepe konseyine girme yarışı

Başbakan Davutoğlu, Ekonomik ve Sosyal Konsey’e işlerlik kazandıracağını açıklarken, Beştepe’den sürpriz bir başka konsey kararı çıktı.

5.03.2016

Özel sektöre ‘sukuk’ finansmanı

2012 yılında “sukuk” diye bilinen faizsiz borçlanma aracını daha sık duyacağız.

13.02.2012

İMKB’de ABD’li yatırımcı artıyor

NEW York’ta Goldman Sachs’ın merkezindeyiz... Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesindeki Türk-Amerikan İş Konseyi’nin (TAİK) düzenlediği “Turkey: Investment Conference (Türkiye: Yatırım Konferansı)” sonrasında sohbet ediyoruz.

27.10.2011

Her mahalleye 50 gönüllü aranıyor

MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) 1999 Marmara Depremi’nden sonra kurulmuş.

18.07.2011

Cide HES’e ‘Yavuz hırsız’ eylemi yapıyorlar 8 milyar dolarlık su denize gidiyor

GEÇENLERDE gazeteciliğe aynı dönemlerde başladığımız, daha sonra masanın “danışmanlık” tarafına geçen Aydan Öz aradı:

15.05.2011

‘Hava kirliliği’yle duran termik santralı, ‘denize lağım gider’le çalıştırdı

YIL 1996... Necmettin Erbakan’ın Başbakanlık koltuğunda oturduğu günler... Tam da Güney’deki otellerin turistlerle dolu olduğu bir dönemde, mahkeme karar verdi:

20.03.2011