MENÜ

Zorla Getirme

Zorla Getirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zorla Getirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 458 Zorla Getirme haberi bulunmuştur.

Zorla Getirme Haberleri

Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada ara karar

Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada ara karar

Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin 16 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davada, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

8.10.2019Gündem
Topuz’a zorla getirme kararı

Topuz’a zorla getirme kararı

ABD İstanbul Başkonsolosluğu güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk ile eşi ve kızının ‘FETÖ üyesi olmak’ iddiasıyla yargıladığı davada, başka bir davada ‘casusluk’ iddiasıyla tutuklu yargılanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un tanık olarak ifadesinin alınması için zorla duruşmaya getirilmesine karar verildi.

3.10.2019Gündem
Son dakika: Rasim Ozan Kütahyalının cezası belli oldu

Son dakika: Rasim Ozan Kütahyalı'nın cezası belli oldu!

Bir televizyon kanalında yayımlanan spor programında Boşnaklara hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, "halkın bir kesimini alenen aşağılama" suçundan 10 ay hapis cezasına mahkum edildi. Kütahyalı'nın bir daha suç işlemeyeceği yönünde mahkemece kanaat oluşmadığından verilen cezanın ertelenmesine yer olmadığına hükmedildi.

13.09.2019Gündem
Rasim Ozan Kütahyalı: Benim ki sadece bir ekran kazasıdır

Rasim Ozan Kütahyalı: Benim ki sadece bir ekran kazasıdır

Bir televizyon kanalındaki spor programında Boşnaklara hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada hakkında çıkarılan yakalama kararı gereği mahkemeye getirilen Rasim Ozan Kütahyalı, "Türkiye'de 'nefret suçu' sözünü popülerleştirmiş bir gazeteciyim, benim hakkımda olmadık bir yerden suçlama olduğu için çok tepkiliyim, bana her şey söylenebilir ama 'ırkçılık' suçlaması yapılamaz. Benim sözlerimde kasıt olmadığını her adaletli insan görecektir, benim ki sadece bir ekran kazasıdır." dedi.

30.07.2019Gündem
‘Kesik Baş Cinayeti’ davasında önemli gelişme

‘Kesik Baş Cinayeti’ davasında önemli gelişme

Kayseri’de kesik baş cinayeti olarak bilinen 17 yaşındaki kızın 82 yaşındaki babaannesini 6 yıl önce öldürdüğü ve aldığı 10 yıl hapis cezası kararını İstinaf Mahkemesi’nin bozduğu Pembe Boraze Cinayeti Davası’nda, gelin ile iki torunu yeniden yargılanmaya başladı. Mahkeme heyeti, duruşmaya gelmeyen gelin hakkında diğer celse zorla getirme kararı çıkardı.

17.07.2019Gündem
Rasim Ozan Kütahyalının Boşnaklara hakaret davasında yeni gelişme

Rasim Ozan Kütahyalı'nın "Boşnaklara hakaret" davasında yeni gelişme

Bir televizyon kanalındaki spor programında Boşnaklara hakaret ettiği gerekçesiyle "halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında çıkarılan yakalama kararının infazının beklenilmesine karar verildi.

17.07.2019Gündem
Cem Küçük hakkında zorla getirme kararı

Cem Küçük hakkında zorla getirme kararı

Gazze'ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım taşıyan ve İsrail askerlerince saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisinde bulunanlara hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Cem Küçük hakkında zorla getirilme kararı alındı.

19.06.2019Gündem
6 hâkim 1 ‘siber zorba’ya karşı

6 hâkim 1 ‘siber zorba’ya karşı

İkisi ağır ceza mahkemesi başkanı, ikisi sulh ceza hâkimi toplam 6 hâkim, aynı dosyada davacı olarak yer aldı. Davanın sanığı ise 6 hâkim hakkında sosyal medyada paylaşımlarda bulunmakla suçlanan yazılımcı Orkun Dülgeroğlu. Sahte haberler nedeniyle babası ve eski avukatıyla da davalık olan Dülgeroğlu, hakkında çıkan bir habere erişim engeli kararı vermeyen 6 hâkim hakkında çeşitli sitelerde ‘rüşvet aldıkları’ ve ‘FETÖ’cü oldukları’ şeklinde paylaşımlarda bulunmakla suçlanıyor.

18.04.2019Gündem
İfadeye gitmeyen Gezen için karar

İfadeye gitmeyen Gezen için karar

Eski TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı, AK Parti’li Burhan Kuzu’ya hakaret ettiği iddiasıyla 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanatçı Müjdat Gezen hakkında, duruşmaya katılmadığı için zorla getirme karar verildi.

20.03.2019Gündem
Son dakika: Müjdat Gezen hakkında zorla getirme kararı

Son dakika: Müjdat Gezen hakkında zorla getirme kararı

Oyuncu Müjdat Gezen'in eski AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'ya "hakaret" ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

19.03.2019Gündem
Ümit Karan’a ‘cinsel saldırı’ davasında zorla getirme kararı

Ümit Karan’a ‘cinsel saldırı’ davasında zorla getirme kararı

Oturduğu sitede çalışan kadına yönelik cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan ve hakkında delil yetersizliğinden beraat kararı verilen eski milli futbolcu Ümit Karan’ın istinaf mahkemesi’nde yeniden yargılandığı davada Karan hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı.

26.02.2019Gündem
Fatih Altaylı hakim karşısında

Fatih Altaylı hakim karşısında

Gazeteci Fatih Altaylı hakkında, Nişantaşı'nda aracının park edilmesiyle ilgili tartıştığı polis memuruna hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu iddiasıyla 1 yıl 8 aydan 4 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü.

5.02.2019Gündem
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında zorla getirme kararı

Rasim Ozan Kütahyalı hakkında zorla getirme kararı

Bir televizyon kanalındaki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddia edilerek hakkında "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan dava açılan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında ilk duruşmaya katılmadığı gerekçesiyle zorla getirme kararı verildi. Kütahyalı hakkında Boşnak dernekleri ve çok sayıda kişi şikayetçi olmuştu.

1.02.2019Gündem
Duruşmaya gelmeyen Ebru Gündeş son kez uyarıldı

Duruşmaya gelmeyen Ebru Gündeş son kez uyarıldı

Kanlıca'daki yalılarında kanuna aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla Ebru Gündeş Sarraf ve inşaat mühendisi Hakkı Süha Gökdemir'in üçer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, duruşmaya katılmayan sanık Gökdemir hakkında zorla getirme kararı çıkardı. Sanık Gündeş hakkında bir sonraki duruşmaya katılmaması halinde zorla getirme veya yakalama kararı çıkarılacağı ihtarında bulundu.

12.12.2018Gündem
Oyuncu Adnan Koç ve kardeşlerinin davasında çarpıcı ayrıntı: Farklı şekilde halledebiliriz

Oyuncu Adnan Koç ve kardeşlerinin davasında çarpıcı ayrıntı: Farklı şekilde halledebiliriz!

Ataşehir'de bir kafeye düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, polise mukavemette bulunduğu iddia edilen oyuncu Adnan Koç ile 3 kardeşinin de aralarında bulunduğu 5 şüphelinin yargılanmasına devam edildi - Tutuklu sanık Adnan Koç ile kardeşi Mehmet Hayri Koç'un tahliyesine karar veren mahkeme heyeti, tanık olan 11 polis memuru hakkında beyanlarının alınması için zorla getirme kararı çıkarılmasına karar verdi. (AA)

19.11.2018Magazin
Ali Ağaoğlu mahkemede anlattı: Seni yaşatmayız, savcımızı yedirmeyiz

Ali Ağaoğlu mahkemede anlattı: Seni yaşatmayız, savcımızı yedirmeyiz

Yurt dışına kaçan eski savcı Zekeriya Öz'ün "kasası" olduğu, Öz'ün Dubai tatilinin masraflarının kendisi tarafından karşılandığına ilişkin belge almaları için iş adamı Ali Ağaoğlu'nun ofisine yolladığı kişilerden olduğu iddia edilen avukat Tayfun Aktaş'ın, "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Ali Ağaoğlu, kendisinden firari savcı Zekeriya Öz'ün tatil masraflarını isteyenleri "Savcımızı yedirmeyiz" diyerek tehdit etmeleri üzerine ofisinden kovduğunu anlattı.

16.11.2018Gündem
Gezi Parkında çadırları yakın talimatını vermişti Flaş karar...

Gezi Parkı'nda 'çadırları yakın' talimatını vermişti! Flaş karar...

Taksim Gezi Parkı’nda eylemcilerin kurdukları çadırları “yakın” talimatı verdiği için daha önce 10 ay hapse çarptırılan Ramazan Emekli hakkında, usulsüz şekilde biber gazı sıkılması talimatı verdiği gerekçesiyle açılan davada yakalama kararı çıkarıldı.

15.11.2018Gündem
Ünlülere şantaj davasında Engin Altan Düzyatan ifade verdi

Ünlülere şantaj davasında Engin Altan Düzyatan ifade verdi

Sezen Aksu ve Erdal Özyağcılar gibi tanınmış isimlerin de aralarında bulunduğu 57 kişiye, sosyal medya hesaplarını ele geçirerek şantaj yaptıkları iddia edilen 1'i tutuklu 18 sanığın yargılandığı davada, oyuncu Engin Altan Düzyatan, eşinin sosyal medya hesabıyla ilgili tanık olarak ifade verdi. Engin Altan Düzyatan, eşinin Instagram hesabıyla ilgili "Hesabın geri verilmesi için para talebi olmadı. Para talebi olan kimseyle görüşmedim" dedi.

9.11.2018Gündem
Annesi yakınım diyordu. 6 yıl sonra o işadamının babası olduğu ortaya çıktı

Annesi 'yakınım' diyordu. 6 yıl sonra o işadamının babası olduğu ortaya çıktı

İzmir'de yaşayan Berrin Aşık’ın (47), annesi Rezzan Acül’ün yıllarca kendisine 'yakınım' diyerek tanıttığı iş insanı Halim Bükcüoğlu’na (71) karşı açtığı babalık davası sonuçlandı. Berrin Aşık’ın babalığı inkar eden Bükcüoğlu’na karşı açtığı davada işadamından mahkeme kararıyla ve polis zoruyla alınan DNA testleri için kan ve doku örnekleri alındı. Halim Bükcüoğlu'nun Berrin Aşık'ın babası olduğu kan ve doku örneklerinin uyuşması sonucunda anlaşıldı. İki çocuk annesi Berrin Aşık şimdi babası olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Halim Bükcüoğluna karşı 500 bin TL’lik tazminat davasının karara bağlanmasını bekliyor.

19.10.2018Gündem
Engin Altan Düzyatana zorla getirme kararı

Engin Altan Düzyatan'a zorla getirme kararı

Ünlülerin sosyal medya hesaplarını ele geçirip, şantaj yapan hacker çetesi hakim karşısına çıktı.

12.10.2018Magazin
Caner Erkin hakim karşısına çıktı

Caner Erkin hakim karşısına çıktı!

Beşiktaş oyuncusu Caner Erkin, Medipol Başakşehir maçında hakem Mete Kalkavan’a küfür ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Caner Erkin küfür iddialarını reddederken, mahkeme duruşmaya gelemeyen tanık Tolgay Arslan hakkında zorla getirme kararı çıkarttı. Beşiktaş'ın sol beki Caner Erkin'in, Spor Toto Süper Lig'de 23 Ekim 2017’de oynanan Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçının 87. dakikasında hakem Mete Kalkavan'a küfür ettiği iddia edilmişti. Erkin'in küfür ettiği iddia edilen dakikaya yönelik sosyal medyada videolar yayınlanmış, futbolcunun ağız hareketlerinden sinkaflı sözler söylediği ileri sürülmüştü. Görüntüler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında Caner Erkin hakkında 'hakaret' suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

27.09.2018Spor Videoları
Döverek bayıltmıştı... Skandal olayda flaş gelişme

Döverek bayıltmıştı... Skandal olayda flaş gelişme

Emniyet şeridinden geçen zabıta memuruna tokat atarak bayılttığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan dönemin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali için zorla getirme kararı çıkarıldı. Müşteki zabıta memurunun ifadesinde, “Emniyet şeridine girdiğimi görmüş. Bana 3 kez tokat attı, şiddetin etkisiyle yere düştüm” diyerek şikayetçi olmadığı öğrenildi.

27.09.2018Gündem
Aziz Yıldırım için zorla getirme kararı

Aziz Yıldırım için zorla getirme kararı

Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım ile Yakın Doğu Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör arasında yaşanan olaya ilişkin açılan davada duruşmaya katılmayan Aziz Yıldırım hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı.

26.09.2018Futbol
Eski HDP milletvekili Ertuğrul Kürkcü hakkında zorla getirme kararı

Eski HDP milletvekili Ertuğrul Kürkcü hakkında 'zorla getirme' kararı

Eski HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü hakkında, terör soruşturması kapsamında 3 ayrı suçtan 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada "zorla getirme" kararı çıkartıldı.

29.08.2018Gündem
Polis yakaladı... İş insanı babası çıktı

Polis yakaladı... İş insanı babası çıktı

İzmir'de yaşayan Berrin Aşık'ın (47), annesinin eskiden 'Yakınım' diyerek, tanıttığı iş insanı Halim Bükcüoğlu'na (71) açtığı babalık davası kapsamında yapılan DNA testinin sonucu belli oldu. Kan ve doku örneği vermemesi üzerine polis tarafından hastaneye götürülüp, örnek alınan Halim Bükcüoğlu'nun, sonuçlara göre Aşık'ın yüzde 99,99 biyolojik babası olduğu belirlendi.

29.08.2018Gündem
Aydın Doğan’ın zorla getirilme kararı kaldırıldı

Aydın Doğan’ın zorla getirilme kararı kaldırıldı

"SERMAYE Piyasası Kanuna’na muhalefet" iddiasıyla Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılanan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın sağlık mazeretini kabul eden mahkeme hakkındaki zorla getirme müzekkeresini kaldırdı.

18.06.2018Ekonomi
Aydın Doğan hakkında zorla getirme kararı kaldırıldı

Aydın Doğan hakkında zorla getirme kararı kaldırıldı

"Sermaye Piyasası Kanuna’na muhalefet" iddiasıyla Yargıtay’ın bozma ilamının ardından yeniden yargılanan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan hakkındaki "zorla getirme kararı" kaldırıldı.

18.06.2018Gündem
‘Yakalama kararı’ iddiasına tepki

‘Yakalama kararı’ iddiasına tepki

DOĞAN Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın avukatları Köksal Bayraktar ve Şehnaz Yüzer, “Sermaye Piyasası Kanunu’na muhalefet” suçlamasıyla ilgili davada verilen “zorla getirme kararını” bazı yayın organlarının “yakalama kararı” diye duyurulması üzerine açıklama yaptı.

14.06.2018Ekonomi
Duruşmayı beklemeden Almanya’ya döndü

Duruşmayı beklemeden Almanya’ya döndü

Alman vatandaşı eşi Sabrina A.’ya eziyet edip, kayınvalidesi ile kayınpederini de ölümle tehdit ettiği iddia edilen Kayhan A.’nın 26 yıl hapis cezası istemiyle Adana’da yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü.

30.05.2018Avrupa
Arka Sokaklar 481. yeni bölüm fragmanında Rıza Babaya zorla getirme kararı

Arka Sokaklar 481. yeni bölüm fragmanında Rıza Baba'ya zorla getirme kararı

Arka Sokaklar son bölümü ile yine izleyicileri ekrana kilitledi. Başlarında bir süredir türlü sıkıntılar eksik olmayan Rıza Baba ve ekibi, son bölümün ardından 481. yeni bölüm fragmanıyla aksiyonun devam edeceği sinyalini verdi. Hüsnü'nün hastalığının nüksetmesi, ailede korkuya neden olurken, Mesut ise evine düzenlenen saldırının şokunu yaşamaktadır. İşte, Arka Sokaklar 481. yeni bölüm fragmanı ve son bölüm hakkında detaylı bilgiler

10.05.2018Televizyon