MENÜ

Zirve Yayınevi

Zirve Yayınevi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Zirve Yayınevi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Zirve Yayınevi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 428 Zirve Yayınevi haberi bulunmuştur.

Zirve Yayınevi Haberleri

‘Zirve’ davasında bakanlık kusursuz

‘Zirve’ davasında bakanlık kusursuz

Malatya İdare Mahkemesi, 12 yıl önce 3 Hıristiyan’ın öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerinde İçişleri Bakanlığı ve Malatya Valiliği’nin hizmet kusurunun olmadığına hükmetti. Bu kararla üç aileye 2015’te ödenen 900 bin liralık tazminat faiziyle istenecek.

6.10.2019Gündem
FETÖ elebaşını aklayan eski savcıya 10 yıl 6 ay hapis

FETÖ elebaşını aklayan eski savcıya 10 yıl 6 ay hapis

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpaslarından sonra örgüt elebaşı Fetullah Gülen hakkında 2014 yılında açılan soruşturma verilen takipsizlik kararını yetkisiz olduğu halde onaylayan, Zirve Yayınevi cinayeti soruşturmasına bakan eski savcı İsmail Aksoy'un, “FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

17.03.2019Gündem
Zirve davasında cezalar onandı

Zirve davasında cezalar onandı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Malatya’daki Zirve Yayınevi’nde çalışan Alman Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel’in öldürülmesi davasında beş sanığa verilen üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıl 9’ar ay hapis cezasını onadı.

24.01.2019Gündem
Son dakika: Yargıtay, Zirve Yayınevi davasında cezaları onadı

Son dakika: Yargıtay, Zirve Yayınevi davasında cezaları onadı

Malatya'daki Zirve Yayınevinde çalışan biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin 5 sanığa verilen üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ile "kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" ve "nitelikli yağmaya teşebbüs" suçlarından toplam 39 yıl 9'ar ay hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

23.01.2019Gündem
Zirve Davası örgüt yönünden incelenecek

Zirve Davası örgüt yönünden incelenecek

MALATYA’daki Zirve Yayınevi’nde çalışan biri Alman üç kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın temyiz incelemesi sırasında ortaya çıkan görev uyuşmazlığını Yargıtay Başkanlar Kurulu çözdü.

15.09.2018Gündem
Adalar’dan casus gelir bizlere

Adalar’dan casus gelir bizlere!

Yazı çoğunlukla sarhoş kavgalarına müdahale ederek geçiren Adalar Emniyeti, 22 yıl sonra ilk kez bir ‘terör’ ihbarı almıştı. En son 1995 yılında Kadıköy’de banka soyan bir silahlı militan, polisten kaçmak için Bostancı’dan tekne kaçırıp, saklanılabilecek en kötü yere, Kınalıada’ya kaçınca, Adalar’da heyecan yaratmıştı. Aradan o kadar uzun zaman geçmişti ki, o ana tanık olan polisler bile çoktan emekliye ayrılmıştı. Çeyrek asır sonra, ‘casusların’ Büyükada’da toplandığını öğrenen Adalar Emniyeti, Askor Oteli’ni bastı. Dokuz kişi, ‘kapısı açık toplantı salonunda oval şekilde oturmuş konuşurken’ kıskıvrak yakalandı! Ancak bir casusluk komedisine ait olabilecek bu sahne, 5 Temmuz 2017 günü gerçekten yaşandı.

19.08.2017Hürriyet Pazar
Galatasaray Üniversiteli Begümün katilini kullanmışlar

Galatasaray Üniversiteli Begüm'ün katilini kullanmışlar

Arkadaşının kına gecesinde öldürülen Begüm Kartal'ın katilinin, FETÖ tarafından Zirve katliamı davasında gizli tanık yapılıp kumpasa zemin hazırlandığı iddia edildi.

5.06.2017Gündem
Yazıcıoğlunun ölümünü soruşturan savcıya müebbet istendi

Yazıcıoğlu'nun ölümünü soruşturan savcıya müebbet istendi

"Zirve Yayınevi cinayeti" davası ile Ergenekon davasını birleştirmek amacıyla açılan soruşturma ile helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmaya bakan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen savcı Şeref Gürkan hakkında iddianame düzenlendi.

25.05.2017Gündem
Zirve Yayınevi soruşturmasının eski savcısına ağırlaşırılmış müebbet istemi

Zirve Yayınevi soruşturmasının eski savcısına ağırlaşırılmış müebbet istemi

'Zirve Yayınevi cinayeti' davası ile Ergenekon davasını birleştirmek amacıyla açılan soruşturma ile helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin soruşturmaya bakan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen savcı Şeref Gürkan hakkında iddianame düzenlendi. FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda birçok hukuksuzluğa imza atarak birçok kişinin mağduriyetine neden olduğu öne sürülen eski savcı Gürkan’ın 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapsi istendi.

25.05.2017Gündem
Zirve’nin gerekçesi: Örgüt değil, iştirak

Zirve’nin gerekçesi: Örgüt değil, iştirak

Beş sanığa üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Zirve davasının gerekçeli kararı açıklandı: “Örgüt yok, iştirak var. Sanıklar arasında hiyerarşik bağ ve süreklilik yok.”

6.12.2016Gündem
Batı vicdanını yanlarına çekmek için cinayetleri işlediler

Batı vicdanını yanlarına çekmek için cinayetleri işlediler

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada dün eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun’a çapraz sorgu yapıldı.

10.11.2016Gündem
Angelina Jolie neden gelmedi

Angelina Jolie neden gelmedi?

URLA’da geçen yıl Angelina Jolie, Brad Pitt ve Ronaldo heyecanı vardı. Bu ünlü isimlerin İzmir’in güzel ilçesinde villa satın aldıkları, 2016 yazını yeni villalarında geçirecekleri haberleri yayılmıştı. İlçedeki villa fiyatları tırmanışa geçmiş, emlak satışları epeyce hareketlenmişti.

Zirve Yayınevi cinayetlerinde 5 kişi tutuklandı

Zirve Yayınevi cinayetlerinde 5 kişi tutuklandı

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesine ilişkin davada üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen 5 sanık, itirazın ardından "hükmen tutuklanmalarına yer olmadığı" yönündeki kararın kaldırılması üzerine tutuklandı.

30.09.2016Gündem
Zirve davasında müebbet hapis cezası verilen sanıklara tutuklama talebi

Zirve davasında müebbet hapis cezası verilen sanıklara tutuklama talebi

Zirve Yayınevi Cinayetinde 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan 5 sanık için tutuklanma talep edildi.

29.09.2016Gündem
115. celsede 3er kez 5 müebbet

115. celsede 3'er kez 5 müebbet

Türkiye’yi dehşete düşüren ve yargılama sürecindeki skandallarla sık sık gündeme gelen Malatya Zirve Yayınevi’nde Uğur Yüksel, Necati Aydın ve Alman Tilman Geske’nin boğazları kesilerek öldürülmesine ilişkin davada dün karar çıktı. Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Hamit Çeker, Salih Gürler ve Cuma Özdemir’e ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

28.09.2016Gündem
Zirve’de 9 yıl sonra karar çıktı

Zirve’de 9 yıl sonra karar çıktı

9 yıl önce Malatya’da işlenen Zirve Yayınevi cinayetleriyle ilgili davada Emre Günaydın, Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Salih Gürler ve Abuzer Yıldırım'a 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.

28.09.2016Gündem
En büyük kulak FETÖden tutuklandı

En büyük kulak FETÖ'den tutuklandı

MOBESE’nin adında ‘B’ harfini temsil eden istihbaratçı Emniyet Müdürü Basri Aktepe, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla tutuklandı. Aktepe, TİB’in kurucuları arasında yer almış, 2012’de MİT’e devredilen Türkiye’nin en geniş dinleme ağına sahip kurumu olan Genelkurmay Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı’nın başına geçmişti. 2012’de Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ofisinde ‘böcek’leri bulan ekibin başında da Aktepe vardı.

9.09.2016Gündem
Eski emniyet müdürünün evinden çıktı

Eski emniyet müdürünün evinden çıktı

Bursa’da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya’nın evinde bulunan Fethullah Gülen imzalı not dikkat çekti. "Ümidin emin temsilcilerinden aydınlık ruh, mübarek ve mümtaz kardeşim, Emniyet Müdürü Ali Osman Kahyaoğlu Beye en içten muhabbetlerimle..... M. Fethullah Gülen" yazılı not, Kuran-ı Kerim Türkçe Meali içerisinde bulundu. Kahya’nın, "Bana böyle bir belge verilmedi. Kurulan komplodur" dediği not, adliyedeki soruşturma dosyasına konuldu.

8.09.2016Gündem
1999 listesinden 15 Temmuza Gülen’in polisleri...

1999 listesinden 15 Temmuz'a Gülen’in polisleri...

1999‘da Ankara Emniyetinde yapılan bir çalışmada teşkilat içindeki Cemaat bağlantılı polisleri tespit etmişti. O isimler hakkında hiçbir işlem yapılmadı ancak listeyi ortaya çıkartan polisler mahkeme mahkeme süründü. Listedekiler daha sonraki dönemde daire başkanı, emniyet müdürü, vali gibi pozisyonlara erişerek darbe girişimine kadar uzanan süreçte pekçok kumpasın içinde yer aldılar. İşte 1999 listesinden 15 darbesine Gülen’in polisleri...

10.08.2016Gündem
Firari savcı Zekeriya Öz evraklara farklı imza atmış

Firari savcı Zekeriya Öz evraklara farklı imza atmış

Yurtdışına firar eden eski savcı Zekeriya Öz’ün dava dosyasındaki evraklarda birbirinden farklı çok sayıda imzasının bulunduğu tespit edildi.

7.08.2016Gündem
Eski Vali Harput, Emniyete elleri kelepçeli getirildi

Eski Vali Harput, Emniyet'e elleri kelepçeli getirildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Bursa'da devam eden operasyon kapsamında 6.5 yıl valilik yaptıktan sonra emekliye ayrılan Şahabettin Harput, Ankara'da yakalandıktan sonra elleri arkadan kelepçeli olarak Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne böyle getirildi.

29.07.2016Gündem
Eski Bursa Valisi Şehabettin Harput gözaltında

Eski Bursa Valisi Şehabettin Harput gözaltında

BURSA’da FETÖ/PYD yapılanmasına yönelik operasyonda eski Bursa Valisi Şahabettin Harput, eski Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve aralarından Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez ve iki oğlunun da bulunduğu toplam 78 kişi gözaltına alındı. Operasyonun devam ettiği ve gözaltına alınacakların sayısının 100’ü aşabileceği belirtildi.

28.07.2016Gündem
Zirve Yayınevi davasında tahliye kararı

Zirve Yayınevi davasında tahliye kararı

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu olmak üzere, 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 113. duruşmanın öğleden sonraki oturumunda ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, davanın tek tutuklu sanığı Varol Bülent Aral'ın tahliyesine hükmetti.

1.06.2016Gündem
Kumpas faturası

Kumpas faturası

Ergenekon davasında Yargıtay’ın bozma kararı vermesi ‘kumpas’ davalarında yaşanan ihlalleri yeniden gündeme getirdi. Bu davalarda 2 bin kişi yargılandı. 21 kişi hayatını kaybetti. Mağdurların kazandığı tazminat miktarı 19 milyon lirayı buldu. İşte kumpas davalarının ağır bilançosu:

22.04.2016Gündem
Zirve Yayınevi davası sanığı askerlere tazminat

Zirve Yayınevi davası sanığı askerlere tazminat

Anayasa Mahkemesi, Zirve Yayınevi'nde 3 kişinin bıçaklanarak öldürülmesi olayına ilişkin davanın sanıkları muvazzaf askerler Haydar Yeşil, Mehmet Çolak, Adil Akçay, Abdullah Atılgan ve Murat Göktürk'e "Tutukluluk sürelerinin makul olmadığı" gerekçesiyle manevi tazminat ödenmesi gerektiğine karar verdi.

31.03.2016Gündem
Suikast davası kapandı

'Suikast' davası kapandı

MERHUM 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanırken yerel mahkemede beraat eden emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’le ilgili kararı Yargıtay 16. Ceza Dairesi de onadı.

18.03.2016Gündem
Zirve Yayınevi davasında tazminat kararı

Zirve Yayınevi davasında tazminat kararı

Zirve Yayınevi katliamında öldürülen 3 kişinin aileleri tarafından yapılan başvuruyu değerlendiren Malatya İdare Mahkemesi, cinayette ihmal olduğu gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı ve Malatya Valiliği’ni tazminata mahkum etti.

26.01.2016Gündem
‘C-5 bürosu, örgütün mızrak başı’

‘C-5 bürosu, örgütün mızrak başı’

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 26 şüphelinin yer aldığı iddianamede, İstihbarat Daire Başkanlığı C-2 şubesi içerisinde kurulan C-5 şubesinin gizli bir yapılanma olduğu belirtildi.

10.12.2015Gündem
Hrant Dink cinayeti soruşturmasında yeni detaylar

Hrant Dink cinayeti soruşturmasında yeni detaylar

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in, Hrant Dink cinayeti kapsamında tutuklanmasına ilişkin kararda, yeni detaylar yer aldı. Kararda, Yılmazer tarafından İçişleri Bakanlığı'nın oluru ile oluşturulan ve sadece komiser ve yardımcılarının görev yaptığı 'C-5' isimli gizli birimin, Hrant Dink, Rahip Santoro ve Zirve Yayınevi cinayetleri ile Ergenekon, Balyoz gibi önemli olaylara baktığı belirtildi.

29.05.2015Gündem
Ergenekon davasının gizli tanığı Marta iftira davası

Ergenekon davasının gizli tanığı Mart'a iftira davası

Ergenekon davasında “Örgütün medya ayağını biliyorum” diye ifade veren gizli tanık Mart’ın, ‘yalan beyan, iftira, hakaret’ suçlarından yargılanmasına karar verildi. Savcılığın talebiyle Mart’ın koruması kaldırıldı.

25.05.2015Gündem
Vatikan ajansından iddia: “Rahip Santoro cinayeti dosyası yeniden açılabilir”

Vatikan ajansından iddia: “Rahip Santoro cinayeti dosyası yeniden açılabilir”

Vatikan’a bağlı haber ajansı Fides, 2006 yılında Trabzon’da öldürülen Rahip Andrea Santoro cinayetine ilişkin dosyanın yeniden açılabileceğini öne sürdü. Papa Francesco’nun da bugün düzenlediği bir oturumda Santoro’yu özel olarak anması dikkat çekti.

1.04.2015Dünya
Şemdinli Pekünlü çığlığı

Şemdinli Pekünlü çığlığı

Balyoz davası sanıkları ve yakınlarınca başlatılan ve her cumartesi düzenlenen Sessiz Çığlık eylemi, dün Ankara’da Sakarya Meydanı’nda yapıldı.

8.02.2015Gündem

Yazar Sonuçları

İnanç özgürlüğünü Bursa’da anlatın

TÜRKİYE’de vatandaşların inanç özgürlüğü var mıdır?

20.02.2016

Siyasi sorumlular da hesap vermeli

HRANT Dink’in öldürülmesinde ihmalleri ve sorumlulukları oldukları iddia edilen kamu görevlileri ile ilgili iddianame Başsavcılık tarafından mahkemeye gönderildi.

10.12.2015