MENÜ

Zihinsel Engelli Çocuk

Zihinsel Engelli Çocuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Zihinsel Engelli Çocuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Zihinsel Engelli Çocuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.093 Zihinsel Engelli Çocuk haberi bulunmuştur.

Zihinsel Engelli Çocuk Haberleri

12 yaşında zihinsel engelli çocuk... O sapık tutuklandı

12 yaşında zihinsel engelli çocuk... O sapık tutuklandı

Şanlıurfa'da 12 yaşındaki engelli küçük kızı sokak ortasında taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

13.10.2018Gündem
Engelli çocuğa abisinin cenazesi sırasında tecavüz ettiler

Engelli çocuğa abisinin cenazesi sırasında tecavüz ettiler!

Suriye iç savaşında atılan bombalar nedeniyle aklını yitiren 13 yaşındaki kız çocuğu, Türkiye'ye yerleştikten sonra Bursa'da trafik kazasında ölen ağabeyinin cenazesini almaya gittiklerinde tecavüze uğradı. Engelli kız çocuğunun, tecavüzden sonra dünyaya gelen 19 günlük erkek bebeği bu sabah öldü.

27.01.2018Gündem
Son dakika... Ankarada iki öğrenci servisi çarpıştı Yaralılar var

Son dakika... Ankara'da iki öğrenci servisi çarpıştı! Yaralılar var

Ankara'da iki öğrenci servisinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2’si engelli öğrenci, 4 kişi yaralandı.

13.10.2017Gündem
Zihinsel engeli öğrenciyi öğretmeni darp etti

Zihinsel engeli öğrenciyi öğretmeni darp etti

Muğla’da bulunan engelliler okulunda özel eğitim gören 19 yaşındaki engelli öğrenci Öykü Şenol öğretmeni tarafından darp edilince hayata küstü.

5.12.2016Gündem
Adanada dün kaybolan 6 yaşındaki İsmail Kaplan ölü bulundu

Adana'da dün kaybolan 6 yaşındaki İsmail Kaplan ölü bulundu

Adana'da dün kaybolan ve yüzlerce kişi tarafından sabaha kadar aranan 6 yaşındaki zihinsel engelli çocuk, sulama kanalında ölü olarak bulundu.

31.03.2016Gündem
Gülben Ergen mülteci kampını ziyaret etti

Gülben Ergen mülteci kampını ziyaret etti

Gülben Ergen, Kelebek’teki “Kalbimi Koydum” köşesi için bu hafta Şanlıurfa’daki Harran ve Akçakale mülteci kamplarını ziyaret etti, mültecilerin yaşadığı konteyner ve çadırlara konuk oldu.

22.03.2016Magazin
Utandığı için Down sendromlu bebeğini reddetti

Utandığı için Down sendromlu bebeğini reddetti!

Ermenistan’da 21 Ocak günü Down sendromlu bir bebek dünyaya getiren Ruzan Badalyan isimli kadının “durumu ailesine utanç vereceği için” bebeğini terk ettiği iddia edildi.

8.02.2015Avrupa
Utandığı için Down sendromlu bebeğini reddetti

Utandığı için Down sendromlu bebeğini reddetti

Ermenistan’da 21 Ocak günü Down sendromlu bir bebek dünyaya getiren Ruzan Badalyan isimli kadının “durumu ailesine utanç vereceği için” bebeğini terk ettiği iddia edildi.

7.02.2015Avrupa
Futbolda çok özel bir işbirliği

Futbolda çok özel bir işbirliği

Zihinsel engelli futbolcular TÖSSED-İSÖM işbirliği ile Florya'da kampa girdi. Özel futbolculara Cuma günü saat 10.00'da ünlü futbolcular da destek verecek

28.11.2012Futbol
ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUK TURİSTİ BİR SAATTE BULDULAR

ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUK TURİSTİ BİR SAATTE BULDULAR

Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne tatil için İngiltere'den teyzesi Tacovelini Marqvelet ile gelen ve alışverişe çıktıkları sırada kaybolan zihinsel engelli 14 yaşındaki Sean Richardsan polisin alarma geçmesine neden oldu. MOBESE ve güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, yaklaşık bir saatte kayıp çocuk turiste ulaştı. Yeğenine sarılıp gözyaşı döken teyze Tacovelini Marqvelet, "Bu olay İngiltere'de yaşansaydı, yeğenim ya bulunamazdı ya da cesedi teslim edilirdi. Türk polisine teşekkür ederim" dedi. Zihinsel engelli Richardsan, kendini bulan polislere sarılıp öptü.Ali GÜNDOĞAN-MARMARİS-DHA

2.08.2012Haber
Burada yürekler konuşur

Burada yürekler konuşur

İstanbul Mecidiyeköy'deki Down Cafe, 25 zihinsel engelli çocuk için aile, okul, rehabilitasyon merkezi çemberinin dışına açılan bir kapı.

6.04.2012Gündem
Teşekkür için sahneye çıktı

Teşekkür için sahneye çıktı

Özel Olimpiyatlar projesi, 2004’ten bu yana 4000 zihinsel engelli gencin hayatına dokundu. Tüketiciler, Migros mağazalarından aldıkları P&G ürünleriyle bu kampanyaya destek verdi, zihinsel engelli çocuk ve gençlerin spor aracılığıyla hayata bağlanmalarını sağladı. Bugüne kadar projeye destek veren 5 milyon Migros müşterisi ve P&G tüketicisine teşekkür için düzenlenen Candan Erçetin konserleri de büyük ilgi gördü. Erçetin, projeyle ilgili “Her firma bu bakış açısını kendine örnek almalı” diyor.

7.02.2012Kelebek
“Haydi özel çocuklar spora”

“Haydi özel çocuklar spora”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) Başkanı Gürdal Gümüş, “Haydi Özel Çocuklar Spora” kampanyasıyla 3 yılda 100 bin zihinsel engelli çocuğu sporla tanıştırmayı, 30 bin çocuğu da farklı branşlarda elit sporcu olarak yetiştirerek uluslararası organizasyonlarda başarı elde etmeyi hedeflediklerini bildirdi.

6.12.2011Spor

Yazar Sonuçları

Çadırda yaşayanların ortak hasreti: 'Sırtımızı bir yere yaslamayı özledik'

Terörün ülkemizin her köşesine sinmek için yer aradığı bugünlerde sokağınızın, evinizin ortasında bombalar patladığını, savaşın göbeğinde kaldığınızı ve can havliyle sınırdan yürüyerek evinizi, mahallenizi, akrabalarınızı bırakıp dilini bilmediğiniz bir memlekete sığındığınızı düşünün. 

22.03.2016

Otizmli Çocuk Anneleri Destek Timi

İstanbul'da bir market sahibi, alışveriş yapmakta olan anne ve çocuğu azarlar. Gürültü yaptıklarını için marketi terk etmelerini ister. Fakat farketmediği tek şey çocuğun otizmli oluşudur.

23.08.2014

Engelleri fotoğrafla aştılar

Zihinsel engelli çocuklar, Ankara’da yedi yıl önce fotoğrafla tanıştı.

9.08.2014

Bu da mı tecavüz değil sayın hakim?

Balıkesir Edremit’te yaşayan zihinsel engelli çocuk N.G’ yi 44 gün alıkoyup tecavüz edenlerin tutuksuz yargılanmalarına itiraz edilmiş. Daha önce BDP Siirt Belediye Başkan Yardımcısı göz altına alınmış, tutuksuz yargılanmasına itiraz edilince tutuksuzluk hali ortadan kalkmıştı. Bu olayların toplum vicdanını çok incittiği ortada. Değişmesi gereken 2 şey var.

23.07.2013

“Sesi Duyulmayanları Dinlemek”

Merhabalar sevgili okurlar. Sesi duyulmayanları dinlemek istediniz mi hiç? Hatta, farkında mısınız etrafınızda sesi duyulmayanlar olabileceğinin?

27.09.2012