MENÜ

Zihinsel Engelli

Zihinsel Engelli ile ilgili tüm haberleri, son dakika Zihinsel Engelli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Zihinsel Engelli haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.724 Zihinsel Engelli haberi bulunmuştur.

Zihinsel Engelli Haberleri

ATOdan özel eğitim öğrencilerine karne hediyesi

ATO'dan özel eğitim öğrencilerine karne hediyesi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, özel eğitim alan öğrencilere karne hediyesi dağıttı.

18.01.2020Ekonomi
Engelli kadına tecavüz davasında beraat

Engelli kadına tecavüz davasında beraat

İstanbul Bağcılar’da Müslüm D. (28) ve Gökhan Ö. zihinsel engelli Ayşe M.’ye (44) cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla yargılanndıkları davada mütalaasını açıklayan savcı, şüphelilerin mağdurun zekâ geriliğini bilmelerinin mümkün olmadığını belirtti. Sanıkların beraatını istedi. Mahkeme, sanıkları tahliye etti.

17.01.2020Gündem
Zihinsel engelli kadına tecavüz iddiası: Sanıklar beraat etti

Zihinsel engelli kadına tecavüz iddiası: Sanıklar beraat etti

BAĞCILAR'da 30 Eylül 2018 tarihinde yüzde 70 oranında zihinsel engelli Ayşe M.'ye (44) cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla yargılanan Müslüm D. (28), Gökhan Ö. (28) ve Yasin C.'nin (25) davasında karar çıktı. Mahkeme suçun unsurları oluşmadığından üç sanığın da beraatine karar verdi.

16.01.2020Gündem
Adıyamanda acı olay Anne ve kızı öldü...

Adıyaman'da acı olay! Anne ve kızı öldü...

Adıyaman'da, sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenen zihinsel ve bedensel engelli Emine Akın (78) ile kızı Remziye Akın (54) hayatını kaybetti, 2 kişi ise hastanede tedaviye alındı.

12.01.2020Gündem
Bravo Selcen

Bravo Selcen

24 yaşındaki Selcen Kankul beyin hasarına yol açan serebral palsi hastası. Çocukken aylarca komada kaldı, doktorlar “Yaşasa da en iyi ihtimalle yüzde 90 engelli kalır” dedi. Komadan çıktı, hayatı fizyoterapiyle geçti, “Yapamazsın” diyenlere inat okuyup fizyoterapist oldu. Şimdi minikleri ayağa kaldırmak için çalışıyor. Azmiyle, yürüyemeyen 2 yaşındaki Buse’ye adım attırdı bile.

11.01.2020Gündem
Tek odada yaşam mücadelesi veren engelli çifte yardım

Tek odada yaşam mücadelesi veren engelli çifte yardım

İZMİR'in Konak ilçesinde zihinsel engelli eşiyle birlikte tek odalı evde yaşam mücadelesi veren fiziksel engelli Veli Oruç'un (62) yardım isteği duyuldu. Konak Belediyesi, evin boya badanasını yaptı, Kızılay ise eşya yardımında bulundu.

8.01.2020Gündem
Yalova’ya özel çocuklar için yeni eğitim kampüsü açılacak

Yalova’ya özel çocuklar için yeni eğitim kampüsü açılacak

MEB tarafından Yalova'da özel eğitim gereksinimli çocuklar için yaptırılan Özel Eğitim Kampüsü, otizmli, down sendromlu, zihinsel engelli, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu bulunan öğrencilere hizmet verecek.

7.01.2020Eğitim
İstanbul’un ilk ‘engelsiz’ diş hastanesi için 10 milyon TLye ihtiyaç var

İstanbul’un ilk ‘engelsiz’ diş hastanesi için 10 milyon TL'ye ihtiyaç var

İSTANBUL'da yaklaşık 900 bin engelli yaşıyor. Bunların 120 bine yakını ise zihinsel engelli. Ancak kentte engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek, nöroloji, fizyoterapi gibi diş dışı pek çok branşın ve kendine özel yoğun bakım servisinin de bulunduğu bir diş hastanesi yok. Marmara Üniversitesi’nin Başıbüyük’te temeli atılan Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi içerisinde sadece engellilere hizmet verecek diş hastanesi için Devlet Planlama Teşkilatı'ndan 10 milyon TL bütçe sağlandı ancak 10 milyon TL'ye daha ihtiyaç olduğu belirtildi. Bütçe bulunursa, 8-9 ay içinde tamamlanacak hastane ile hem İstanbul, hem de çevre illerdeki engelliler, yoğun bakımı, nöroloğu, anestezisti ve engelli diş ünitesi barındıran kapsamlı diş hastanesine kavuşacak.

4.01.2020Gündem
Ankara fısıltıları: Zihinsel engelliyi  ‘engelleme’ sorusu... Vekiller bile çözemedi

Ankara fısıltıları: Zihinsel engelliyi ‘engelleme’ sorusu... Vekiller bile çözemedi

MECLİS araştırma komisyonları, kamuoyunda ciddi sorun olarak görülen konulara çözüm üretmek için kurulur ve önerilerinin kamu yöneticileri tarafından hayata geçirilmesi beklenir. Down sendromu ve otizm gibi gelişim bozukluğu olanların yaşadığı sorunları çözmek için kurulan komisyon da öyle olaylara tanıklık etti ki vekiller bile şaşırdı.

4.01.2020Gündem
Sevgi İzi nedir, nerede yaptırılır Sevgi İzi başvurusu nasıl yapılıyor

Sevgi İzi nedir, nerede yaptırılır? Sevgi İzi başvurusu nasıl yapılıyor?

Müge Anlı’nın programında bahsettiği ve kendisinin de yaptırdığı Sevgi İzi sık sık gündeme geliyor. Uzun süredir engelli kayıplarının daha kısa sürede bulunması için kafa yoran Müge Anlı, tarafından hayatına geçirilen Sevgi İzi ile ilgili merak edilen pek çok detay var. Peki, Sevgi İzi nedir? Sevgi İzi nerede yaptırılır? Sevgi İzi başvurusu nasıl yapılıyor?

3.01.2020Gündem
Tek odalı evde yaşayan çift, yardım bekliyor

Tek odalı evde yaşayan çift, yardım bekliyor

İZMİRde kağıt toplayarak geçimini sağlarken 4 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yüzde 41 fiziksel engelli hale gelen Veli Oruç (62), yüzde 50 zihinsel engelli eşi İnci Oruç ile bir binada tek odalı evde yaşam mücadelesi veriyor. Çift, hayırseverlerden yardım bekliyor.

2.01.2020Gündem
DNA testiyle korkunç gerçek ortaya çıktı... Her detayı iğrenç

DNA testiyle korkunç gerçek ortaya çıktı... Her detayı iğrenç

SAMSUN’da zihinsel engelli L.M.’ye (31) cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Süleyman G. (57), yapılan DNA incelemesinde, mağdurun dünyaya getirdiği 3 aylık bebeğin babası çıktı. Yeniden gözaltına alınan şüpheli, ’cinsel saldırı’ suçundan tutuklandı.

28.12.2019Gündem
Zihinsel engelli genç kızı tacizden lise öğrencileri kurtardı

Zihinsel engelli genç kızı tacizden lise öğrencileri kurtardı

Esenyurt'ta parkta zihinsel engelli genç kız H.A'yı, taciz ettiği iddia edilen 52 yaşındaki G.T. lise öğrencileri tarafından darp edildikten sonra polis tarafından gözaltına alındı.

9.12.2019Haber
Parkta iğrenç olay Genç kızı lise öğrencileri kurtardı

Parkta iğrenç olay! Genç kızı lise öğrencileri kurtardı

Esenyurt'ta parkta zihinsel engelli genç kız  H.A'yı,  taciz ettiği iddia edilen 52 yaşındaki G.T. lise öğrencileri tarafından darp edildikten sonra polis tarafından gözaltına alındı.

9.12.2019Gündem
Engelsiz Eğitim’in özel öğrencileri Bursa’da ‘Sanata Engel Yok’ dedi

Engelsiz Eğitim’in özel öğrencileri Bursa’da ‘Sanata Engel Yok’ dedi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, “Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler” sergisi Bursa’da açıldı. 11 Aralık’a kadar sürecek sergide, Turkcell’in Engelsiz Eğitim Programı ile destek verdiği öğrencilerin sanat eserleri de yer alıyor

5.12.2019Teknoloji
Yeni yıl yemeği

Yeni yıl yemeği

2013’ten bu yana faaliyet gösteren ve bugüne dek çok sayıda yardım projesine imza atan Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği, önceki akşam Bebek Otel’de yeni yıl daveti verdi.

5.12.2019Keyif
Zihinsel engelliler için özel sınıf açtı

Zihinsel engelliler için özel sınıf açtı

Kardeşi gibi zihinsel engellilere destek olmak amacıyla öğretmenlik mesleğini seçen Ayşegül Küçük Orcan, Aydın'ın Söke ilçesindeki ortaokulda, öğretmen arkadaşı, okul yönetimi ve yakınlarının desteğiyle zihinsel engelli öğrenciler için özel materyallerle donatılmış sınıf oluşturdu.

2.12.2019Eğitim
Komşularına kezzapla saldırdı Aldığı cezaya bakanlık itiraz etti...

Komşularına kezzapla saldırdı! Aldığı cezaya bakanlık itiraz etti...

KONYA'da kavgalı olduğu komşularının üzerine kezzap dökerek, aynı aileden 3'ü çocuk 6 kişiyi yaraladığı iddiasıyla yargılanan Gülay Durusoy'a (41) verilen 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Durusoy'un sürekli çelişkili ifader verdiği, psikolojik rahatsızlığı olduğunu savunmasına rağmen sağlık raporlarında cezai ehliyetinin tam olduğunun bildirildiği gerekçeli kararda, pişman olmadığına vurgu yapıldı. Cezayı az bulan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise kararı, "Sanık inkar ettiği eyleminden dolayı hak ettiği ceza ile cezalandırılmamıştır'' diyerek, temyiz etti.

28.11.2019Gündem
Muazzez Ersoy, hayranı olan zihinsel engelli Sıdıka Ünalın hayalini gerçekleştirdi

Muazzez Ersoy, hayranı olan zihinsel engelli Sıdıka Ünal'ın hayalini gerçekleştirdi

34 yaşındaki Sıdıka Ünal, ailesiyle birlikte Tokat'ta yaşayan bir ailenin 4 kızından biri. 20 yıldır Muazzez Ersoy'u seven, fotoğraflarını biriktiren ve o fotoğraflarla konuşan Sıdıka Ünal'ın bu sevgisi geçtiğimiz hafta medyada yer buldu.

27.11.2019Magazin
Dezavantajlı öğrencilere eğitim desteği

Dezavantajlı öğrencilere eğitim desteği

MEB, eğitimde fırsat ve imkân eşitliğini sağlamak amacıyla yürüttüğü uygulamalarla dezavantajlı durumdaki öğrencilere destek sağladı. Bakanlık, 16 yılda 3 milyar 3 milyon 771 bin 195 ders kitabını ücretsiz dağıttı. Bu yıl ilköğretim ve ortaöğretimde 285 bin 118 öğrenciye aylık 275 lira burs verilirken, 3 bin 89 pansiyonda 327 bin 406 öğrenci de barınma hizmetlerinden yararlandı.

27.11.2019Eğitim
Engelli öğrencilerini şampiyon yaptı

Engelli öğrencilerini şampiyon yaptı

Beden eğitimi öğretmeni Muammer Tunahan, görev yaptığı okulda eğitim gören engelli öğrencilerini hayata bağlamak için kurduğu üç farklı branştaki spor kulübüyle çok sayıda şampiyon çıkardı.

23.11.2019Eğitim
‘Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne diye not düşmüştü Gizem çözüldü

‘Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne diye not düşmüştü! Gizem çözüldü

Kahramanmaraş'ta PTT şubesine bıraktığı ve siyanürlü olduğu iddia edilen mektubun sahibi yakalandı.

19.11.2019Gündem
TÜM-İŞ Genel Başkanı Açığa alınan personel görevini iyi yapıyor

TÜM-İŞ Genel Başkanı Açığa alınan personel görevini iyi yapıyor

TÜM İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜM-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Şahin, Kayseri'de zihinsel engelli M.A.'ya rehabilitasyon merkezinde kötü muamelede bulunduğu gerekçesiyle açığa alınan personelin işini iyi yaptığına inandığını söyledi. Şahin, Olayda çocuğa tekme atılmasını tasvip etmiyoruz; ama gayet normal olan olay anormalmiş gibi yansıtılıyor dedi.

18.11.2019Haber
Kayserideki utandıran görüntüler hakkında pes dedirten sözler

Kayseri'deki utandıran görüntüler hakkında pes dedirten sözler!

Tüm İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜM-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Şahin, Kayseri'de zihinsel engelli M.A.'ya rehabilitasyon merkezinde kötü muamelede bulunduğu gerekçesiyle açığa alınan personelin işini iyi yaptığına inandığını söyledi. Şahin, "Olayda çocuğa tekme atılmasını tasvip etmiyoruz; ama gayet normal olan olay anormalmiş gibi yansıtılıyor" dedi.

18.11.2019Gündem
Ağlayan zihinsel engelli öğrenciyi darbeden 6 kişi açığa alındı

Ağlayan zihinsel engelli öğrenciyi darbeden 6 kişi açığa alındı

KAYSERİ'de, 75'inci Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde eğitim gören zihinsel engelli M.A.'nın (20), görevliler tarafından darbedilerek karga tulumba tutulup, pencereden binaya sokulduğu görüntülere tepki yağarken, biri öğretmen 6 kişi açığa alındı. Valilik inceleme ve soruşturma başlattı.

15.11.2019Gündem
Skandal görüntülerle ilgili valilik harekete geçti

Skandal görüntülerle ilgili valilik harekete geçti

KAYSERİ'de, 75'inci Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde eğitim gören zihinsel engelli M.A.'nın (20), görevliler tarafından darbedilerek karga tulumba tutulup, pencereden binaya sokulduğu görüntülere tepki yağarken, biri öğretmen 6 kişi açığa alındı. Valilik inceleme ve soruşturma başlattı.

15.11.2019Gündem
Zihinsel engelli öğrenciyi tekmeleyerek karga tulumba içeri aldılar

Zihinsel engelli öğrenciyi tekmeleyerek karga tulumba içeri aldılar

Kayseri’de 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon Ve Aile Danışma Merkezi’nde çekildiği iddia edilen görüntüde, oyuna alınmadığı için küsen zihinsel engelli bir öğrenci, öğretmeni tarafından tekmelendikten sonra karga tulumba pencereden içeri alındı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

15.11.2019Haber
Kayseride utandıran görüntüler Tekmeledi, kafa attı sonra ise...

Kayseri'de utandıran görüntüler! Tekmeledi, kafa attı sonra ise...

Kayseri’de 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon Ve Aile Danışma Merkezi’nde çekildiği iddia edilen görüntüde, oyuna alınmadığı için küsen zihinsel engelli bir öğrenci, öğretmeni tarafından tekmelendikten sonra karga tulumba pencereden içeri alındı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, konuyla ilgili açıklama yaptı.

14.11.2019Gündem
ABDde engelli siyahi adam 17 yıl boyunca restoranda köle gibi çalıştırıldı

ABD'de engelli siyahi adam 17 yıl boyunca restoranda köle gibi çalıştırıldı

ABD'de 39 yaşındaki engelli siyahi bir adam, bir restoranın müdürü tarafından 17 yıl boyunca dövülüp, kırbaçlanarak köle gibi çalıştırıldı.

8.11.2019Dünya
‘Bunu idam edin Ben çocuğumu buna emanet etmedim yalan söylüyor’

‘Bunu idam edin! Ben çocuğumu buna emanet etmedim yalan söylüyor’

Küçükçekmece’de komşusu Ferhat Çendik (47) tarafından 25 yerinden bıçaklanarak öldürülen 16 yaşındaki zihinsel engelli Ahmet Yusuf Öz davasında, Öz’ü büyüten anneanne Hatice Akkaya duruşmada feryat ederek “Bunu asın. İdam edin. Ciğerim yanıyor ciğerim. Ben çocuğumu buna emanet etmedim yalan söylüyor. Ne istedin bu masumdan.” dedi.

7.11.2019Gündem
Sevgi izi nedir Sevgi izi projesine nasıl kayıt olunur

Sevgi izi nedir? Sevgi izi projesine nasıl kayıt olunur?

Sevgi izi projesi televizyon izleyicileri tarafından detayları merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Sevgi İzi nedir ve Sevgi İzi projesine kayıt olmak için ne yapmak gerekiyor? Sevgi İzi projesinin ücretli olup olmadığı da vatandaşlar tarafından aranan sorular arasında yer alıyor. İşte projesinin detayları..

7.11.2019Gündem
Özel öğrencilerin kahramanı

Özel öğrencilerin kahramanı

Down sendromlu kardeşinden etkilendi, köyünde, kendi okulunda ‘özel çocukların’ kahramanı oldu.

2.11.2019Eğitim
Emekli polis, tartıştığı kardeşlere ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı

Emekli polis, tartıştığı kardeşlere ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde, emekli polis Şemsettin A. (60), tartıştığı Selahattin Arıkan'ı (50) tabancayla vurarak öldürdü, engelli kardeşi Mesut Arıkan'ı (30) da yaraladı.

23.10.2019Gündem
Tiyatrocu Nedim Saban Meclis’te otizmi anlattı: ‘Hepimiz Kıvanç Tatlıtuğ olamayız’

Tiyatrocu Nedim Saban Meclis’te otizmi anlattı: ‘Hepimiz Kıvanç Tatlıtuğ olamayız’

Tiyatro yönetmeni Nedim Saban, Meclis’te oluşturulan araştırma komisyonunda otistik bir gencin başrolde olduğu tiyatro oyunu hakkında bilgi verdi. Saban, konu otizm olunca bazı markaların uzak durduğunu belirterek “Sağlıklı Türk kuşağı algısı, markaları açısından çok önemli. Hepimiz Kıvanç Tatlıtuğ olamayız” dedi.

18.10.2019Gündem
İstanbuldaki iğrenç olayda müzik öğretmenine 54 yıl hapis

İstanbul'daki iğrenç olayda müzik öğretmenine 54 yıl hapis!

İstanbul’da, engelli öğrencilerin müzik eğitimi aldığı bir merkezde tecavüz skandalının yaşandığı ortaya çıktı. 3 kız öğrenciden ikisine yönelik nitelikli cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan müzik öğretmeni R.E yargılandığı davada 54 yıl hapis cezası aldı. Tutuklu bulunan R.E, mahkemede yaptığı savunmada suçlamaları kabul etmedi.

17.10.2019Gündem
Down sendromlu Cem‘in üniversiteli olması için 90 bin kişi destek verdi

Down sendromlu Cem‘in üniversiteli olması için 90 bin kişi destek verdi

Down Sendromu Derneği, zihinsel engelli bireylerin üniversiteye giriş sınavında yaşadığı zorlukların ortadan kaldırılmasını isteyerek Change.org’da imza kampanyası başlattı. Kampanyaya 14 Ekim saat 17.00’ye kadar 90 bin 88 kişi destek verdi. Kampanyada mesajı yer alan Robert Cem Osborn, “25 yaşındayım, Down sendromluyum, Enka Lisesi mezunuyum, fotoğrafçılık okumak istiyorum, 5 fotoğraf sergim var” diyerek, üniversiteye gitmek istediğini belirtti.

15.10.2019Eğitim
Yol arkadaşları

Yol arkadaşları

Avrupa ve ABD’de çok yaygın olan ‘arkadaş köpek’ uygulaması Türkiye’de ilk kez Ankara’da hayata geçirildi. Rehber Köpekler Derneği’nin arkadaş köpek olarak eğittiği Zeytin, 13 yaşındaki ‘özel gereksinimli’ Görkem ve ailesine teslim edildi. Zeytin, Görkem’le birlikte okula gidip gelerek sosyalleşmesine katkıda bulunacak. Projenin, özel gereksinimi olan tüm çocuklar için yaygınlaştırılması hedefleniyor.

6.10.2019Gündem
Mahkeme salonundan ağlayarak çıktı: Akıl sağlığım yerinde değil

Mahkeme salonundan ağlayarak çıktı: Akıl sağlığım yerinde değil

Konya'da daha önceden aralarında tartışma olan komşularının üzerine kezzap döken Gülay Durusoy’un yargılandığı dava karara bağlandı. Durusoy, 3'ü çocuk 6 kişiyi 'kasten yaralama' suçundan 10 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan Durusoy, cezanın açıklanmasının ardından mahkeme salonundan ağlayarak çıktı. Gülay Durusoy, kendisine iftira atıldığını ileri sürerek, "Bana iftira atılıyor. Ben suçsuzum. Benim akıl sağlığım yerinde değil.'' dedi.

4.10.2019Gündem
Hepatit B nedir, belirtileri nelerdir

Hepatit B nedir, belirtileri nelerdir?

Hepatit B hastalığı, hepatit B virüsünün neden olduğu, bulaşıcı bir hastalıktır.Hepatit B; hafif bir hastalıktan ömür boyu süren, siroz ve karaciğer kanserine yol açabilen farklı sonuçları olabilen bir karaciğer hastalığıdır. Hepatit B Hepatit B Virüsü (HBV) ile meydana gelir. Hepatit B akut veya kronik olabilir. Peki Hepatit B virüsünün belirtileri nelerdir?

30.09.2019Sağlık
Engelli kızının işe girmesi için çabalarken dolandırıldı

Engelli kızının işe girmesi için çabalarken dolandırıldı

DENİZLİ'de yürüme engelli, kanser hastası Sabiha Çiloğlu (55), yüzde 50 zihinsel engelli kızı Yasemin Çiloğlu'nun (26) Büyükşehir Belediyesi'nin engelli kadrosundan işe gireceği söylenip, 20 bin lira kredi çekilerek dolandırıldı. Savcığa suç duyurusunda bulunan Çiloğlu, dolandırıcıların bir an önce yakalanıp, cezalandırılmalarını istedi.

30.09.2019Gündem
İsyan ettiren olay Gözyaşları içinde anlattı

İsyan ettiren olay! Gözyaşları içinde anlattı

Denizli'de yürüme engelli, kanser hastası Sabiha Çiloğlu (55), yüzde 50 zihinsel engelli kızı Yasemin Çiloğlu'nun (26) Büyükşehir Belediyesi'nin engelli kadrosundan işe gireceği söylenip, 20 bin lira kredi çekilerek dolandırıldı. Savcığa suç duyurusunda bulunan Çiloğlu, dolandırıcıların bir an önce yakalanıp, cezalandırılmalarını istedi.

30.09.2019Gündem
Annesi tarafından minibüste bırakılan engelli çocuk fenalaştı

Annesi tarafından minibüste bırakılan engelli çocuk fenalaştı

Bursa'da, annesi Halime Y. (32) ve annesinin arkadaşı Musa B.(38) tarafından bırakıldığı minibüs içinde fenalaşan 4 yaşındaki zihinsel engelli Muhammet Emin Y. vatandaşların dikkati sayesine kurtarıldı.

28.09.2019Gündem
13 yıldır kayıp olan zihinsel engelli, ailesine kavuştu

13 yıldır kayıp olan zihinsel engelli, ailesine kavuştu

Kayseri'de 13 yıl önce kaybolan ve Antalya'da polis ekiplerinin kimlik kontrolünde bulunan 51 yaşındaki zihinsel engelli Ahmet Çavuş ailesine kavuştu.

28.09.2019Haber
13 yıldır kayıptı Zihinsel engelli adam kimlik kontrolünde bulundu

13 yıldır kayıptı! Zihinsel engelli adam kimlik kontrolünde bulundu

Kayseri'de 13 yıl önce evden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan zihinsel engelli Ahmet Çavuş (51), Antalya'da, polisin kimlik kontrolü sırasında bulundu. Evden çıktıktan sonra geldiği Antalya'da önce sokaklarda ardından da sanayi sitesindeki dükkanlarda kaldığı ortaya çıkan Çavuş, yakınlarına teslim edilecek

26.09.2019Gündem

İstanbul'da engelli öğrencileri taşıyan minibüse cip çarptı: 5 yaralı

İstanbul Sarıyer’de rehabilitasyon merkezine giden zihinsel engelli öğrencilerin bulunduğu servis minibüsüne cip çarptı. Kaza anı kameralara yansırken, 3’ü çocuk 5 kişi hafif şekilde yaralandı.

20.09.2019Gündem
Sevgi izi nedir Sevgi izi için ne yapılması gerekiyor

Sevgi izi nedir? Sevgi izi için ne yapılması gerekiyor?

Sevgi izi projesi televizyon izleyicileri tarafından detayları merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Sevgi İzi nedir ve Sevgi İzi projesine kayıt olmak için ne yapmak gerekiyor?

19.09.2019Gündem
Tokat attığı adamın zihinsel engelli olduğunu öğrenince pişman oldu

Tokat attığı adamın zihinsel engelli olduğunu öğrenince pişman oldu

Antalya’da ismi öğrenilemeyen bir şahıs, üzerine sıcak çay döktüğü gerekçesiyle zihinsel engelli vatandaşa sokak ortasında tokat attı. Tokat attığı adamın bir gün sonra zihinsel engelli olduğunu öğrenen şahıs, zihinsel engelli vatandaşın gönlünü alabilmek için olayın gerçekleştiği yerdeki simitçiye çay ve simit parası bıraktı. Parayı kabul etmeyen zihinsel engelli vatandaş, “Çok üzüldüm. Benim kimseye zararım yok” dedi.

19.09.2019Haber
Zanlı yüzde 65 zihinsel engelli çıktı 24 araç küle dönmüştü...

Zanlı yüzde 65 zihinsel engelli çıktı! 24 araç küle dönmüştü...

Bursa'da geçtiğimiz hafta sonu Yedi Emin otoparkında bulunan 24 aracın yandığı olaya sebebiyet verdiği tespit edilen kişi yakalandı. 30 yaşındaki yüzde 65 zihinsel engelli olan zanlı adliyeye sevk edildi.

19.09.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Gri şehrin grafitisi bol olur

Ankara hafta sonu, “Mural Art” (Duvar Resmi Sanatı) ile uğraşan gençlere ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin davetiyle etkinliğe katılan gençler, Yüksel ve Karanfil caddelerinde bulunan gri duvarları renklendirdi.

26.11.2019

Özel öğrencilerin kahramanı

Down sendromlu kardeşinden etkilendi, köyünde, kendi okulunda ‘özel çocukların’ kahramanı oldu.

2.11.2019