MENÜ

Zeytinyağlı Yemekler

Zeytinyağlı Yemekler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeytinyağlı Yemekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 741 Zeytinyağlı Yemekler haberi bulunmuştur.

Zeytinyağlı Yemekler Haberleri

Yeltsin kafama tabak fırlattı

Yeltsin kafama tabak fırlattı

Muharrem Özkan (42), Rusya eski Devlet Başkanı Boris Yeltsin'e, Kremlin Sarayı'nda bir yıl boyunca yemek pişirdi. Rus televizyonlarında Türk mutfağını tanıttı.

24.05.2002Gündem
Şifalı besinler

Şifalı besinler

Dünya doğaya dönüyor. Avrupa ve Amerika´da insanlar, bilinçli beslenme sayesinde, ameliyatlara gerek kalmaksızın yaşlanmayı geciktiriyor ve bazı sağlık sorunlarını kolayca bertaraf ediyorlar. Rafine edilmiş pirinçten, beyazlatılmış şekerden uzak duruyorlar.

25.07.2002Kelebek
Jack Nicholson’ın gizli İstanbul ziyareti

Jack Nicholson’ın gizli İstanbul ziyareti

Dünyaca ünlü aktör Jack Nicholson, film çekimi için bulunduğu Ukrayna'dan, okul arkadaşı Selim Barlas'ı görmek için bayramın ilk günü İstanbul'a geldi. Nicholson'ın 20 saat süren bu ziyareti, gizli tutuldu.

7.12.2002Gündem
Japonlar, zeytinyağlı yemeklerimize bayıldı

Japonlar, zeytinyağlı yemeklerimize bayıldı

Türk zeytin ve zeytinyağını tanıtmak için 11 Martta, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği tarafından Japonya'nın Makuhari kentinde düzenlen ‘‘Zeytinyağlı Gala Yemeği’’ büyük ilgi gördü. Divan Oteli Aşçısı Bülent Karaaslan'ın yaptığı imambayıldıdan taze fasulyeye kadar zeytinyağlı yemekler kısa sürede tükendi.

15.03.2003Ekonomi
Bizim starların da garip istekleri var

Bizim starların da garip istekleri var

Dünyanın en ünlü yıldızlarının turnelerde organizatörleri çıldırtan kaprisleri bizim sanatçılarımıza da örnek oldu. Çeşme Sea Side Beach Club'da düzenlenecek Geleneksel Yaz Konserleri'ne katılan Tarkan, Sezen Aksu ve Sertab Erener'in hazırladıkları istek listesinde yok yok!..

20.06.2003Kelebek
Türkiye’nin en iyi 10 aktarı

Türkiye’nin en iyi 10 aktarı

Evliya Çelebi'nin seyahatnamesine göre 17. Yüzyıl'da, İstanbul'da 2 binin üzerinde aktar yaşıyormuş. O yıllarda 'kökçü' diye de çağırılan aktarlar, arabalar üzerinde zencefil, ravent, karanfil, biber, tarçın, sümbül yağı, sarısabır gibi 3 bin çeşit mal satarlarmış.

9.10.2003Seyahat
Ben iflah olmaz bir pisboğazım

Ben iflah olmaz bir pisboğazım

Fransız oyuncu Gerard Depardieu'nün Fransa, İtalya, Kuzey Afrika ve Güney Amerika'da bağları var. Şarapçılıkla da yetinmiyor. Tescilli bir pisboğaz olduğunu rahatlıkla itiraf eden Depardieu'nün bir başka hobisi de restoranları için trüf (yer mantarı) toplamak. Kendisine gurme filan değil, pisboğaz diyor.

6.12.2003Seyahat
Türkiye’nin en iyi dürümcüleri

Türkiye’nin en iyi dürümcüleri

‘Türk usulü fast food’ dürümün, Adana veya Urfa kebap, tavuk veya kuzu şiş gibi klasik çeşitlerinin yanı sıra artık kokoreçlisi, karalahanalısı, soya etiyle yapılan vejetaryeni bile var. Hızla bir şeyler atıştırmak gerektiğinde hayat kurtarıyor, lezzetiyle insanın aklını başından alıyor. Üstelik porsiyon kebaba göre ucuz da. Biz de bu hafta büyük jüriye Türkiye’nin en iyi dürümcülerini sorduk.

11.03.2004Kelebek
Haber muhteşemdi, kaynadı

Haber muhteşemdi, kaynadı

Takvim’den aktarıyorum ben, Ali Filizkan imzalı bir haber. Kadir Akçelik adlı biri, Manisa Kuyumcular Çarşısı’nda bir dükkandan bir kolye çalmış. Ancak yakalanacağını anlayınca, kolyeyi ağzına attığı gibi yutmuş. Adamı yakalayıp içeri atmış polis. Ama suçu tespit etmek üzere de bir röntgen çektirmeyi ihmal etmemiş. Kolye midede açıkça görülüyor. Buraya kadar olağanüstü bir şey yok.

13.04.2004Spor Arena
Zeytinyağlıları en güzel 10 mekan

Zeytinyağlıları en güzel 10 mekan

Zeytinyağlı yemekler Türk mutfağının en ayırt edici özelliklerinden biri. Zeytinyağı tüketimimiz birçok başka üretici ülkeye göre az olsa da, bu yemek tarzını evlerde ve lokantalarda hálá sürdürüyoruz.

15.07.2004Kelebek
Zeytinyağlıları en iyi 10 restoran

Zeytinyağlıları en iyi 10 restoran

Zeytinyağlı yemekler Türk mutfağının en önemli özelliklerinden biri. Gerçi Türkiye’nin zeytinyağı tüketimi, zeytin üreten diğer ülkelere göre az ama Akdeniz ülkeleri arasında Türk zeytinyağlılarının kendine özgü bir yeri var. Özellikle Ege bölgesinde zeytinyağı tüm yemeklerde kullanılıyor.

5.05.2005Seyahat
Büyükçekmece Gölü kıyısında doğa sporları cenneti Wattabe

Büyükçekmece Gölü kıyısında doğa sporları cenneti Wattabe

İstanbul Büyükçekmece’de Wattabe adını taşıyan dev bir arazi var. Hani doğa cenneti derler ya, onun gibi bir yer burası. Gölün kıyısında. Yemyeşil çimlerle kaplı. Gölgesinde oturmak için bol bol ağaç var.

18.08.2005Seyahat

Yazar Sonuçları

Çocuklar için etkin beslenme stratejileri

Çocuklarının yeterli ve dengeli beslenip beslenmedikleri anne ve babaların tükenmeyen endişe kaynağıdır.

5.06.2004

Gelir idaresindeki ‘yetki’ kavgası

CUMHURBAŞKANI’NA inat kararnamesi’ (3.9.2004) başlıklı İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa’ya yapılan Defterdar atamaları ile ilgili yazımız üzerine birçok eski ve yeni gelirler kontrolörü aradı.

4.09.2004

Saç dökülmesine karşı tıbbi küf

Saç dökülmesi yaygın ve sık görülen bir sağlık sorunudur. Yaşamınızın herhangi bir döneminde bu sorunu siz de yaşayabilirsiniz.

19.02.2005

Uzayıp giden salatalıklar

BİZİM aklımız ermez tabii.

14.09.2005