MENÜ

Zeytinyağlı Yemekler

Zeytinyağlı Yemekler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeytinyağlı Yemekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 741 Zeytinyağlı Yemekler haberi bulunmuştur.

Zeytinyağlı Yemekler Haberleri

Ayvalık Zeytinyağı Pazarı kapılarını açtı

Ayvalık Zeytinyağı Pazarı kapılarını açtı

AYVALIK Ticaret Odası ve Ayvalık Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği ‘1. Ayvalık Zeytinyağı Pazarı’ kapılarını açtı. 600 metrekarelik kapalı alana sahip İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde açılan Ayvalık Zeytinyağı Pazarı'na ilçeden ve çevre illerden birçok firma katıldı.

1.12.2007Gündem
İftarda her otelde bir fasıl grubu var

İftarda her otelde bir fasıl grubu var

Her yıl İstanbul’un ünlü otelleri Ramazan ayında çok zengin mönülerle iftar saatleri düzenliyor. Son yıllarda bu iftar saatlerine fasıl müziği eşlik etmeye başladı. Bu sene hemen hemen tüm otellerde iftarda fasıl müziği var. Misafirler, iddialı şeflerin hazırladığı özel iftar sofralarında, çeşitli fasıl gruplarının çalacağı Türk müziği eşliğinde oruçlarını açacaklar. İşte otellerden iftar sofraları.

13.09.2007Kelebek
Kadın vekillere makyaj odası

Kadın vekillere makyaj odası

Kadın milletvekilleri sayısı son seçimde ikiye katlanarak 50'ye çıkınca Türkiye Buyuk Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı da kadın vekillere Meclis'te daha rahat bir çalişma ortamı hazırlamak için harekete geçti.

28.07.2007Gündem
Maltepe’de Osmanlı köyü kuruldu

Maltepe’de Osmanlı köyü kuruldu

Osmanlı’nın unutulan ve kaybolan yemekleri için, İstanbul Maltepe’de Osmanlı Yemekleri Festivali yapılıyor. Üç gün sürecek etkinlik için ilçe sokaklarında temsili Osmanlı Köyü kuruluyor. Festival kapsamında yarışmalar düzenlenecek, sokaklar süslenecek, şerbetler, macunlar dağıtılacak.

16.11.2006Kelebek
Deniz ürününde en iyi 10 adres

Deniz ürününde en iyi 10 adres

Bu sayfada daha önce balık ve balık mezesinin en iyi adreslerini seçmiştik. Bu kez konu başlığımız deniz ürünleri. Balık dışında kalan, karides, kalamar, ahtapot gibi deniz mahsullerinin en iyi yapıldığı mekanları belirledik. Büyük jürimiz her mekan için bir de yemek önerisinde bulundu.

27.07.2006Kelebek
Pariste Türk mutfağı tanıtıldı

Paris'te Türk mutfağı tanıtıldı

Türkiye'nin Paris Kültür ve Turizm Müşavirliği'nde Fransız davetlilere Türk mutfağı tanıtıldı.

27.04.2006Gündem
Patronların ‘damak sıcaklığı’nı izliyorlar

Patronların ‘damak sıcaklığı’nı izliyorlar

Aylık ekonomi dergisi Turkish Time, kasım sayısında ünlü işadamlarının tercih ettikleri restoranları yazdı. Habere göre, işadamları, özellikle yabancı konuklarını ağırlayacakları zaman Boğaz manzaralı restoranları seçiyor. Ayrıca kendi şirketleri bünyesinde de sıklıkla yemek yiyorlar. Restoranlar ise, işadamlarının yemek tercihleriyle ilgili veri tabanları oluşturuyor.

12.11.2005Ekonomi
Bağbozumu turu gibi artık zeytin hasadı gezisi var

Bağbozumu turu gibi artık zeytin hasadı gezisi var

Türkiye’nin en büyük zeytinlikleri oksijen çadırı olarak bilinen Kazdağları’nın eteklerinde. Balıkesir’in Edremit İlçesi ve Çanakkale’nin Küçükkuyu İlçesi’nde zeytincilik en önemli iş. Manisa civarında da bol bol zeytinlik var. Şimdi yeni bir gezi türü gözde: Bu bölgelerdeki misafirperver çiftlik ve köy evlerinde, çevrede bulunan küçük otellerde kalıp, zeytin hasadına katılabilir, zeytin toplayabilir, zeytinin dalından koparılıp zeytinyağı, sofralık zeytin, sabun olmasına kadar geçen sürecin bir parçasına tanık olabilirsiniz.

20.10.2005Seyahat
ABD’li gurmeler Türkiye’de

ABD’li gurmeler Türkiye’de

ABD’nin önde gelen 21 yemek yazarı ve editörü, Türkiye’nin yemek kültürünü yerinde incelemek için ülkemize geldi. 20 gün Türkiye’de yemek kültürünü araştıracak olan gurmeler, ilk önce, bu yıl İsveç’te ‘En iyi yemek kitabı’ ödülü alan Kelebek yazarı- gurme Sahrap Soysal’ın konuğu oldu.

19.09.2005Kelebek
Büyükçekmece Gölü kıyısında doğa sporları cenneti Wattabe

Büyükçekmece Gölü kıyısında doğa sporları cenneti Wattabe

İstanbul Büyükçekmece’de Wattabe adını taşıyan dev bir arazi var. Hani doğa cenneti derler ya, onun gibi bir yer burası. Gölün kıyısında. Yemyeşil çimlerle kaplı. Gölgesinde oturmak için bol bol ağaç var.

18.08.2005Seyahat
Zeytinyağlıları en iyi 10 restoran

Zeytinyağlıları en iyi 10 restoran

Zeytinyağlı yemekler Türk mutfağının en önemli özelliklerinden biri. Gerçi Türkiye’nin zeytinyağı tüketimi, zeytin üreten diğer ülkelere göre az ama Akdeniz ülkeleri arasında Türk zeytinyağlılarının kendine özgü bir yeri var. Özellikle Ege bölgesinde zeytinyağı tüm yemeklerde kullanılıyor.

5.05.2005Seyahat
Zeytinyağlıları en güzel 10 mekan

Zeytinyağlıları en güzel 10 mekan

Zeytinyağlı yemekler Türk mutfağının en ayırt edici özelliklerinden biri. Zeytinyağı tüketimimiz birçok başka üretici ülkeye göre az olsa da, bu yemek tarzını evlerde ve lokantalarda hálá sürdürüyoruz.

15.07.2004Kelebek
Haber muhteşemdi, kaynadı

Haber muhteşemdi, kaynadı

Takvim’den aktarıyorum ben, Ali Filizkan imzalı bir haber. Kadir Akçelik adlı biri, Manisa Kuyumcular Çarşısı’nda bir dükkandan bir kolye çalmış. Ancak yakalanacağını anlayınca, kolyeyi ağzına attığı gibi yutmuş. Adamı yakalayıp içeri atmış polis. Ama suçu tespit etmek üzere de bir röntgen çektirmeyi ihmal etmemiş. Kolye midede açıkça görülüyor. Buraya kadar olağanüstü bir şey yok.

13.04.2004Spor Arena
Türkiye’nin en iyi dürümcüleri

Türkiye’nin en iyi dürümcüleri

‘Türk usulü fast food’ dürümün, Adana veya Urfa kebap, tavuk veya kuzu şiş gibi klasik çeşitlerinin yanı sıra artık kokoreçlisi, karalahanalısı, soya etiyle yapılan vejetaryeni bile var. Hızla bir şeyler atıştırmak gerektiğinde hayat kurtarıyor, lezzetiyle insanın aklını başından alıyor. Üstelik porsiyon kebaba göre ucuz da. Biz de bu hafta büyük jüriye Türkiye’nin en iyi dürümcülerini sorduk.

11.03.2004Kelebek
Ben iflah olmaz bir pisboğazım

Ben iflah olmaz bir pisboğazım

Fransız oyuncu Gerard Depardieu'nün Fransa, İtalya, Kuzey Afrika ve Güney Amerika'da bağları var. Şarapçılıkla da yetinmiyor. Tescilli bir pisboğaz olduğunu rahatlıkla itiraf eden Depardieu'nün bir başka hobisi de restoranları için trüf (yer mantarı) toplamak. Kendisine gurme filan değil, pisboğaz diyor.

6.12.2003Seyahat
Türkiye’nin en iyi 10 aktarı

Türkiye’nin en iyi 10 aktarı

Evliya Çelebi'nin seyahatnamesine göre 17. Yüzyıl'da, İstanbul'da 2 binin üzerinde aktar yaşıyormuş. O yıllarda 'kökçü' diye de çağırılan aktarlar, arabalar üzerinde zencefil, ravent, karanfil, biber, tarçın, sümbül yağı, sarısabır gibi 3 bin çeşit mal satarlarmış.

9.10.2003Seyahat
Bizim starların da garip istekleri var

Bizim starların da garip istekleri var

Dünyanın en ünlü yıldızlarının turnelerde organizatörleri çıldırtan kaprisleri bizim sanatçılarımıza da örnek oldu. Çeşme Sea Side Beach Club'da düzenlenecek Geleneksel Yaz Konserleri'ne katılan Tarkan, Sezen Aksu ve Sertab Erener'in hazırladıkları istek listesinde yok yok!..

20.06.2003Kelebek
Japonlar, zeytinyağlı yemeklerimize bayıldı

Japonlar, zeytinyağlı yemeklerimize bayıldı

Türk zeytin ve zeytinyağını tanıtmak için 11 Martta, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği tarafından Japonya'nın Makuhari kentinde düzenlen ‘‘Zeytinyağlı Gala Yemeği’’ büyük ilgi gördü. Divan Oteli Aşçısı Bülent Karaaslan'ın yaptığı imambayıldıdan taze fasulyeye kadar zeytinyağlı yemekler kısa sürede tükendi.

15.03.2003Ekonomi
Jack Nicholson’ın gizli İstanbul ziyareti

Jack Nicholson’ın gizli İstanbul ziyareti

Dünyaca ünlü aktör Jack Nicholson, film çekimi için bulunduğu Ukrayna'dan, okul arkadaşı Selim Barlas'ı görmek için bayramın ilk günü İstanbul'a geldi. Nicholson'ın 20 saat süren bu ziyareti, gizli tutuldu.

7.12.2002Gündem
Şifalı besinler

Şifalı besinler

Dünya doğaya dönüyor. Avrupa ve Amerika´da insanlar, bilinçli beslenme sayesinde, ameliyatlara gerek kalmaksızın yaşlanmayı geciktiriyor ve bazı sağlık sorunlarını kolayca bertaraf ediyorlar. Rafine edilmiş pirinçten, beyazlatılmış şekerden uzak duruyorlar.

25.07.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Bir kazanın hikáyesi

Bekleneni vermeyen ve sektör tarafından "fiyasko" olarak nitelendirilen Ankara’daki Airshow Havacılık Fuarı, son gününde ucuz atlatılan bir kazayla kapandı. Kaza bir dizi hatayı ortaya çıkardı.

25.06.2006

Pırlanta alınır o değil mesele bana pırlanta kalpli biri lazım

Bana bir şey oldu. Bir süredir, başlayıp da dokunmadan sonuna kadar bitirebildiğim, Türkçe albüm kalmadı. Neden bilmiyorum, koyuyorum sıkılıyorum. Atla 2’ye, atla 3’e, atla 4’e. Nil’in albümü de ben tam bu ruh halindeyken hediye gibi geldi.

5.05.2006

Uzayıp giden salatalıklar

BİZİM aklımız ermez tabii.

14.09.2005

Saç dökülmesine karşı tıbbi küf

Saç dökülmesi yaygın ve sık görülen bir sağlık sorunudur. Yaşamınızın herhangi bir döneminde bu sorunu siz de yaşayabilirsiniz.

19.02.2005

Gelir idaresindeki ‘yetki’ kavgası

CUMHURBAŞKANI’NA inat kararnamesi’ (3.9.2004) başlıklı İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa’ya yapılan Defterdar atamaları ile ilgili yazımız üzerine birçok eski ve yeni gelirler kontrolörü aradı.

4.09.2004

Çocuklar için etkin beslenme stratejileri

Çocuklarının yeterli ve dengeli beslenip beslenmedikleri anne ve babaların tükenmeyen endişe kaynağıdır.

5.06.2004