MENÜ

Zeytin Dalı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeytin Dalı Harekatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.896 Zeytin Dalı Harekatı haberi bulunmuştur.

Zeytin Dalı Harekatı Haberleri

Afrinin güvenliği özel harekata emanet

Afrin'in güvenliği özel harekata emanet

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin'de görev yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığına bağlı Suriye Görev Gücü, bölge halkının huzur ve güvenliğini sağlıyor.

15.11.2018Haber
Afrinin güvenliği özel harekata emanet

Afrin'in güvenliği özel harekata emanet

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin'de görev yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığına bağlı Suriye Görev Gücü, bölgede huzur ve güvenliği sağlıyor.

15.11.2018Gündem
Herkesin merak ettiği tim Afrinde

Herkesin merak ettiği tim Afrin'de

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin'de görev yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığına bağlı Suriye Görev Gücü, bölge halkının huzur ve güvenliğini sağlıyor.

15.11.2018Gündem
Günde 1000 kişi dönüyor

Günde 1000 kişi dönüyor

Zeytin Dalı harekâtı sonrası hayatın normale döndüğü Afrin’e gittik. Sokaktaki yaşamdan eğitim ve öğretime, şehirdeki yeni yönetimden güvenlik tedbirlerine kadar her değişime tanıklık ettik, terör örgütü PKK’nın sorgu odalarını, devasa tünellerini gördük. Yeniden hayata bağlanan Afrin’e günde yaklaşık 1000 kişi dönüyor.

15.11.2018Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan vize serbestisi açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan vize serbestisi açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Dışişleri Bakanlığı'nın 2019 yılı bütçesinin görüşmelerinde konuştu. Çavuşoğlu, "Vize serbestisi için kalan altı kriter için çalışmalarımızı yeniden başlattık" dedi.

14.11.2018Dünya
Son dakika: Bakanlık duyurdu: 17 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: Bakanlık duyurdu: 17 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığınca, yurt içinde ve yurt dışında 2-8 Kasım'da düzenlenen operasyonlarda 17 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

9.11.2018Gündem
ABD-YPG devriyesi: Paris’te görüşeceğiz

ABD-YPG devriyesi: Paris’te görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’nin İran’a yaptırımlarını eleştirirken, “Bunlar dünyanın dengesini değiştirmeye yönelik adımlar. Emperyal bir dünyada yaşamak istemiyoruz. ‘İmkânım ve gücüm var, her şeyi yaparım’ olmamalı” dedi. Amerikan askerlerinin Fırat’ın doğusunda YPG’yle devriyesi konusunda ise Erdoğan Washington’a “Kabul edemeyiz, kesinlikle sınırda ciddi olumsuzluklara neden olur. Bunları Trump’la Paris’te görüşeceğiz” mesajı verdi.

6.11.2018Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu 124 terörist etkisiz hale getirildi…

Son dakika: Bakanlık duyurdu! 124 terörist etkisiz hale getirildi…

Milli Savunma Bakanlığı, son bir hafta içinde yurt içinde ve dışında 124 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı

2.11.2018Gündem
Erdoğan o 3 yeri saydı ve mesajı verdi: Mezarlarını hazırlıyorlar

Erdoğan o 3 yeri saydı ve mesajı verdi: Mezarlarını hazırlıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi İkinci Dönem Sözleşmeli Astsubay Mezuniyet Töreni'nde Münbiç ile ilgili terör örgütünün hendekler kazdığını söyleyerek "mezarlarını hazırlıyorlar" dedi. Erdoğan "Afrin'i özgürleştirdiğimiz gibi Münbiç'i Aynel Arab'ı Telabyad'ı Suriye'nin kuzeyindeki diğer toprakları da bölücü örgütün zulmünden kurtaracağız" ifadelerini kullandı.

26.10.2018Gündem
İtirafçı havacılar 168 mahrem verdi

İtirafçı havacılar 168 mahrem verdi

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri’ndeki yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonlarda 1.364 subay-astsubay ismi belirlendi. Örgüt ile bağlantıları tespit edilen 118’i pilot 473 askere işlem yapıldı. İtriafçı olan 15’i pilot 93 asker, havacılardan sorumlu 168 mahrem imamı teşhis etti. Mahrem imamlarda çözülme başlarken itirafçı olanlar hava kuvvetlerindeki gizli yapılanmayla ilgili kritik bilgiler verdi.

25.10.2018Gündem
YPG/PKKnın zorla silah altına aldığı çocuk yaşamını yitirdi

YPG/PKK'nın zorla silah altına aldığı çocuk yaşamını yitirdi

Terör örgütü YPG/PKK'nın zorla silah altına aldığı 17 yaşındaki Yasemin, DEAŞ'la çatışırken hayatını kaybetti.

22.10.2018Dünya
Bir haftada 38 terörist etkisiz hale getirildi

Bir haftada 38 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerin'ce, terörle mücadele harekatı kapsamında son bir haftada 38 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4585 olduğu açıklandı.

12.10.2018Gündem
HDP ve CHP milletvekilleri hakkında fezleke

HDP ve CHP milletvekilleri hakkında fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 12 HDP'li milletvekili hakkında "terör örgütü propagandası yapma", 3 CHP'li milletvekili hakkında ise "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan fezleke hazırlandı.

5.10.2018Gündem
PKKya ağır darbe

PKK'ya ağır darbe

Genelkurmay Başkanlığınca son bir haftada, ikisi sözde lider kadroda olmak üzere 68 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

5.10.2018Gündem
MİT ve Emniyet Zarifeyi yakaladı

MİT ve Emniyet 'Zarife'yi yakaladı

Belçika'da terör örgütü tarafından Türkiye aleyhine düzenlenen sokak gösterilerini organize ettiği öne sürülen 'Zarife'' kod adlı zanlı Zerif Y., MİT ve Emniyet ekiplerinin ortak operasyonuyla Mersin'de yakalandı.

5.10.2018Gündem
Afrinde yakalanan teröristler itiraf etti

Afrin'de yakalanan teröristler itiraf etti!

Zeytin Dalı Harekatı sırasında 2 askerin şehit edildiği saldırıya karışan ve Hatay'da tutuklanan 11 YPG/PKK'lı terörist, örgüt üyeliklerini itiraf ederek girdikleri çatışmalara ilişkin bilgiler verdi. Tutuklu M.C. ifadesinde "Yanımızdakilerden biri doçkayla Türk askerini gördü ve ateş etmeye başladı. Bizler de üzerimizdeki kalaşnikoflarla ateş etmeye başladık. Dizor bölgesine ateş ettik, saat 23.00'e kadar çatıştık. Türk uçakları bombalamaya başlayınca tepeden ayrılıp köye geri döndük" dedi.

5.10.2018Gündem
Uydu fotoğraflarında ortaya çıktı PKK o bölgeyi çukurlarla çevreledi…

Uydu fotoğraflarında ortaya çıktı! PKK o bölgeyi çukurlarla çevreledi…

Terör örgütü YPG/PKK, Afrin'de yaptığı gibi Münbiç ilçe merkezini de çukurlar kazarak çevreledi. Örgüt, birleştiğinde 29,3 kilometrelik hat oluşturan çukurların önüne farklı derinliklerde toprak setler kurdu. SDG ismini kullanan örgüt, Kandil'den gelen PKK elebaşları öncülüğünde "Münbiç savunması" toplantıları yapıyor. Elebaşlar, Afrin'den Münbiç'e kaçan teröristlere, ABD desteğiyle SDG çatısı altında eğitim veriyor. AA'nın aldığı uydu fotoğraflarında çukurlar gökyüzünden belli oluyor.

5.10.2018Dünya
Yerli kamikaze drone Kargu için sıraya girdiler

Yerli kamikaze drone 'Kargu' için sıraya girdiler

Yerli imkanlarla üretilen ve ilk olarak Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nda denenen 'kamikaze drone' Kargu'ya, yurt dışında talep var.

5.10.2018Ekonomi
PKKnın çocukları nasıl kandırdığı ortaya çıktı

PKK'nın çocukları nasıl kandırdığı ortaya çıktı!

Terör örgütü PKK/KCK'nın, yaptığı hain planlarla çocukları nasıl kandırdığı, yakalanan veya örgütten kaçan teröristlerin çeşitli tarihlerde verdikleri ifadelerle bir kez daha gün yüzüne çıktı.

2.10.2018Gündem
Yaşadıklarını bu sözlerle anlattılar: ‘Aman tanrım Türkler geliyor’

Yaşadıklarını bu sözlerle anlattılar: ‘Aman tanrım Türkler geliyor!’

YPG’ye törenle katılan ve her fırsatta Türkiye’ye tehdit savuran yabancı teröristler, bir video yayınlayıp Türk askerinin Afrin’e yaklaşmasıyla arkalarına bile bakmadan nasıl kaçtıklarını anlattı.

2.10.2018Gündem