MENÜ

Zeynep Bodur Okyay

Zeynep Bodur Okyay ile ilgili tüm haberleri, son dakika Zeynep Bodur Okyay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Zeynep Bodur Okyay haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 360 Zeynep Bodur Okyay haberi bulunmuştur.

Zeynep Bodur Okyay Haberleri

İngiliz devi ile ortak şirket kuracak

İngiliz devi ile ortak şirket kuracak

Kale Grubu ve dünyanın en büyük uçak motor üreticilerinden Rolls-Royce, Türkiye'ye uçak motorları geliştirmek için el sıkıştı. Yüzde 51 Kale Grubu, yüzde 49 Rolls-Royce ortaklığıyla bir şirket kuracak olan iki grup, başta Türkiye'nin milli savaş uçağı projesi TF-X olmak üzere, ülkenin sivil ve askeri alanda ihtiyaç duyduğu uçak motorlarını geliştirmeyi hedefliyor.

8.05.2017Ekonomi
Uludağ için  geri sayım

Uludağ için geri sayım

İş dünyasının en önemli buluşma-larından biri olan Uludağ Ekonomi Zirvesi için geri sayım başladı. 24-25 Mart tarihlerinde gerçekleşecek zirvede bu yıl 100’e yakın konuşmacı yer alacak.

11.03.2017Ekonomi
Topraktan gökyüzüne

Topraktan gökyüzüne

Seramik sektörünün öncülerinden Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur, “Seramikle topraktan başladığımız yolculuk savunma ve havacılıkla gökyüzüne taşındı. Türkiye’nin ilk milli piyade tüfeğinden ilk turbojet motoru ve ilk insansız hava aracına (İHA) kadar pek çok yenilikçi projeyi hayata geçiriyoruz” dedi.

10.03.2017Ekonomi
Türkiyedeki ilk ve tek kadın odaklı kariyer etkinliği

Türkiye'deki ilk ve tek kadın odaklı kariyer etkinliği

Türkiye'deki ilk ve tek kadın odaklı kariyer etkinliği olan “Genç Kadın Kariyer Günü” etkinliği fırsatlar ve sürprizler ile katılımcıları buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl 3’üncüsü gerçekleşecek TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü, 4 Mart’ta Maltepe Üniversitesi’nde olacak.

2.03.2017Keyif
Yatırıma devam

Yatırıma devam

Koç Topluluğu olarak 90 yıldır olduğu gibi “Ülkem varsa ben de varım” diyerek Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal gelişimi için çalışmaya, yatırım yapmaya, üretmeye ve istihdama odaklanarak daha güçlü Türkiye idealine sahip çıkmaya devam edeceklerini belirten Koç, “Gün işbirliği ile el ele vererek her zamankinden daha fazla çalışma, yeni büyüme ve başarı hikâyeleri yazma günüdür” dedi.

29.12.2016Ekonomi
Sorunumuz teknoloji açığı

Sorunumuz teknoloji açığı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen İnovasyon Haftası’nda konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Türkiye’nin esas meselesi teknoloji açığıdır. Teknoloji açığını kapatırsak, cari açığı ve dış ticaret açığını zaten otomatik olarak kapatmış oluruz” dedi.

8.12.2016Ekonomi
Nesnelerin CEO’ları

Nesnelerin CEO’ları

YENİ sanayi devrimi endüstri 4.0 ile şirketlerin yatırım yapmaya başladıkları alanların başında nesnelerin internet (IoT) geliyor.

15.11.2016Ekonomi
Göreviniz imaj

Göreviniz imaj!

Başbakan Binali Yıldırım ve ekonomi kurmayları cuma gecesi iş dünyasının bazı temsilcileriyle 5 saati aşan sürpriz bir görüşme yaptı. Toplantıda Başbakan Yıldırım’ın iş dünyasından Türkiye’nin yurtdışındaki imajı için destek isteyerek, “Biz anlatmaya çalışsak da taraflı, yanlı zannediyorlar. Bu yüzden sizin çabanız daha inandırıcı olur. Her ortamda anlatın” dediği öğrenildi.

6.11.2016Ekonomi
İş dünyası tek ses, bir yürek

İş dünyası tek ses, bir yürek

Ülkenin önde gelen iş insanlarının, ekonomiye yön veren derneklerin darbe girişimi sonrası Türkiye’ye güvenleri tam. İş dünyasına göre, darbe girişimi sonrası demokrasi güçlenecek, ülke tek vücut daha hızlı kalkınacak.

İş dünyasından çok sert tepki

İş dünyasından çok sert tepki

İş dünyası ve sivil toplum kuruşlarından darbe girişimine büyük tepki geldi. Darbe girişimi hakkında TÜSİAD’dan yapılan açıklamada, “Demokrasiye hiçbir müdahale kabul edilemez, tüm kesimler ve kurumlar olarak demokrasimize ve demokratik kurumlarımıza sahip çıkmalıyız” denildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, darbe girişimi esnasında “Ülkemize ve milletimize karşı girişilen bu darbe girişimini tanımıyoruz. Milletimizin iradesine ve demokrasimize vurulmuş bu hançeri kabul etmiyoruz. Türk milleti olarak her türlü darbe girişiminin karşısında olmalı, demokrasimizi savunmalıyız” şeklinde bir toplu SMS gönderdi.

16.07.2016Ekonomi
Ünlü isimler İstanbul Şehir Üniversitesine katıldı

Ünlü isimler İstanbul Şehir Üniversitesi'ne katıldı

İstanbul Şehir Üniversitesi, Mütevelli Heyeti’ne yeni isimler katıldı. Nobel Kimya Ödülü’nün sahibi olan Prof. Dr. Aziz Sancar, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, LC Waikiki CEO’su Vahap Küçük ve BİM CFO’su Haluk Dortluoğlu İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti'ne katılan isimler oldu.

20.06.2016Ekonomi
İbrahim Bodur son yolculuğuna uğurlandı

İbrahim Bodur son yolculuğuna uğurlandı

Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur’u son yolculuğuna uğurlamak için Çanakkale Seramik Fabrikaları’nda tören düzenlendi. Üzerinde Kabe örtüsü bulunan tabut omuzlarda taşınarak fabrika içindeki camii önüne getirildi. Torunu İbrahim Bodur dedesi İbrahim Bodur’un fotoğrafını taşıdı. Bodur’un, temelini 1957 yılında attığı ilk tesisin kapısı önündeki törende gözyaşı dökerek konuşan kızı Zeynep Bodur Okyay, "Onun mirasını korumak hepimizin boynunun borcu" dedi.

25.05.2016Ekonomi
Duayen işadamı son yolculuğuna uğurlandı

Duayen işadamı son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'da 88 yaşında vefat eden Kale Grubu'nun kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur, Çanakkale'nin Çan ilçesindeki Kaleseramik Fabrikaları'nda düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

25.05.2016Ekonomi
Büyük vefa Saatlerce cenazesini beklediler

Büyük vefa! Saatlerce cenazesini beklediler

Dün hayatını kaybeden Kale Grubu kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur’un cenazesi, İstanbul’da düzenlenen törenin ardından Çanakkale’ye getirildi. Kale Grubu fabrikalarının kurulu bulunduğu Çan ilçesinde saatler önce toplanmaya başlayan vatandaşlar, İbrahim Bodur’un cenazesini karanfillerle karşıladı. Bodur, Nevruz köyünde öğlen namazının ardından toprağa verilecek.

25.05.2016Gündem
Bodur’a veda

Bodur’a veda

İŞ dünyasının önemli isimlerinden Kale Grubu kurucusu ve onursal başkanı işadamı İbrahim Bodur, 88 yaşında yaşamını yitirdi. Bodur için dün İstanbul Fatih Camisi’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı.

24.05.2016Ekonomi
İş dünyası Bodur için taziye mesajları yayımladı

İş dünyası Bodur için taziye mesajları yayımladı

İş dünyası temsilcileri, Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur'un vefatı dolayısıyla taziye mesajları yayımladı.

23.05.2016Ekonomi
İbrahim Bodur hayatını kaybetti

İbrahim Bodur hayatını kaybetti

İş dünyasının önemli isimlerinden, Kale Grubu kurucusu ve onursal başkanı Dr. İbrahim Bodur, hayatını kaybetti. İbrahim Bodur'un cenazesi, yarın Fatih Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Çanakkale Çan'a götürülecek. Sanayiciliğe 1950'lerin sonunda başlayan Bodur, Türkiye'nin ilk halka açık şirketini kuran isim olarak da biliniyor. Kale Grubu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Zeynep Bodur Okyay yayınlanan mesajda "Türkiye bugün küresel anlamda büyük iddiaların sahibiyse bunda, sevgili babam İbrahim Bodur gibi adanmış hayatlar yaşayan girişimcilerin katkısı büyüktür" ifadesini kullandı

23.05.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bana en heyecan veren duygu özgürlük!

Çok açık. Perdesi yok. Fitresi yok. Gözünü dikiyor anlatıyor. Gözünü dikiyor, soruyor. Ve çok güzel gülüyor. Gülünce gözleri kayboluyor. Ve çok iyi röportajcı. Meraklı bir kedi. Ve özgür, çok özgür. O kadar ki, “Ne seks ne para ne mevki ne de başka bir şey… Hayatta bana en heyecan veren duygu özgürlük” diyor.

19.05.2017

15.3 milyar dolarlık Mobileye'ı gösterdi teknolojiye çağırdı

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) önderliğinde 120 kişilik iş dünyası heyetiyle gerçekleşen Tel Aviv turu sırasında Türkiye’nin İsrail’in tekonoliji gücünden yararlanması konusunu ilk dile getiren Şimon Perez’in oğlu Chemi Perez oldu:

18.05.2017

Torunlarımız için işbirliği

İsrail Ankara Büyükelçisi Na’eh’in çağrısı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) organizasyonuyla Türkiye’den 120 işadamı heyeti İsrail’e gitti. İsrail Ekonomi ve Endüstri Bakanlığı Dış Ticaret Müsteşarı Ohad Cohen, görüşmede siyasi gerginliklere takılıp kalınmamasını ve işbirliği için yeni bir sayfa açılmasını istedi.

16.05.2017

Ben olsam yatırım için İrlanda’yı seçerim

TÜRKİYE-İrlanda İş Konseyi Başkanı Hakan Karaalioğlu, Dublin’in en yüksek binasını işaret etti:

27.04.2017

İlham veren kadınlar

Marka ve ekonomi yönetimi dergisi The Brand Age, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Yılın İlham Veren Kadınları’nı seçti. Demet Sabancı Çetindoğan, Zeynep Bodur Okyay, Demet Akbağ ve Ayşe Kulin de o isimler arasında yer aldı.

8.03.2017

Süt Allah’ın nimeti parayla satılır mı

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğindeki sivil toplum kuruluşları ekibiyle 7 Ağustos 2016 günü öğlenden sonra “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” için Yenikapı’ya giderken İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’a sordum:

11.09.2016

Fransız ortağından 1 milyar dolarlık söz aldı, ‘lobi’ çağrısı yaptı

POLAT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin püskürtülmesinden hemen sonra Fransa’ya gitti.

9.08.2016

Üç yıl içinde 1 milyar dolarlık proje planladı 200’ünü erkene çekti

ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı Bodrum Göltürkbükü’ndeki Cennet Koyu’nda yer alan grup bünyesindeki Mandarin Otel’de yabancı konuklarıyla yemekteydi.

4.08.2016

Açılış ve temele mola vermedi, yabancılara mektup gitmesi yetti

KALE Grubu Başkan ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Başkan Yardımcısı Osman Okyay ile yönetim ekibi 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası grup için önemli bir gün olan “27 Temmuz”u görüşüp, kararını verdi:

27.07.2016