MENÜ

Zencefil Çayı

Zencefil Çayı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zencefil Çayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 418 Zencefil Çayı haberi bulunmuştur.

Zencefil Çayı Haberleri

Denenmiş En İyi Göbek Eritme Yöntemleri

Denenmiş En İyi Göbek Eritme Yöntemleri!

Her geçen gün büyüyen göbeğinize ‘dur!’ demenin zamanı geldi. Göbek eritme çayından yağ yakıcı yiyeceklere kadar gereken tüm bilgileri sizler için sunuyoruz...

Şişkinlik Problemlerini Azaltacak Öneriler

Şişkinlik Problemlerini Azaltacak Öneriler

Sindirim sistemi gün içinde yediklerimizi sindirmek için çalışır. Vücudun oluşturduğu atıkların boşaltımındaki bir sorun tüm vücudu etkiler.

Eylem Yıldız’ın tatil sırları

Eylem Yıldız’ın tatil sırları

Oyuncu Eylem Yıldız, şu sıralar İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda ‘Kadınlar da Savaşı Yitirdi’ oyununa hazırlanıyor. Kanal D’de ekimde yayımlanacak Urfalı’yım Ezelden dizisi için çekimden çekime koşturuyor. Ancak yoğun temposunun içinde fırsat buldukça seyahate çıkıyor. Gideceği yerlere önceden hazırlanıyor. Turist gibi gezmektense uzun uzun kalıp, gittiği yerdeki kültürün içine girmeyi tercih ediyor. İşte Yıldız’ın favori mekânları...

28.09.2014Seyahat
Bir nefes sıhhat gibi: Çay

Bir nefes sıhhat gibi: Çay

Çay, alternatif tıpta pek çok hastalığın tedavisinde yüzyıllardır kullanılmakta. Yapılan çalışmalar da bu kullanımın boşuna olmadığını, çayın kalp hastalığı, alzheimer ve birçok kanser türünden korunmada yararlı olabileceğini gösteriyor. Ancak tek bir çay türüne takılıp kalmaktansa ihtiyaca göre seçim yapılmalı.

1.09.2014Sağlık
Şükran günlüğü

Şükran günlüğü

“Yatağının üzerinde dimdik oturmakta olan Panchita, sütle rimellenmiş gibi görünen kirpikleri arasından beni tanıdı ve 'Hola Papi' diye çığlık attı.

25.04.2014Gündem
Yılbaşızedelere Beslenme Önerileri

Yılbaşızedelere Beslenme Önerileri

Yılın ilk gününe baş ağrısı ve mide bulantısıyla giren yılbaşızedelere beslenme önerileri!

Vücudun kaloriferleri zayıflatıyor

Vücudun kaloriferleri zayıflatıyor

Kış aylarında yavaşlayarak kilo alımına sebep olan metabolizmayı hızlandırmak için “vücudun kaloriferleri” niteliğindeki zencefil çayı ile greyfurt, maydanoz, balık ve lahana gibi gıdaların daha çok tüketilmesi gerektiği bildirildi.

10.12.2012Sağlık
Mutfaktaki sağlık mucizesi: Zencefil

Mutfaktaki sağlık mucizesi: Zencefil

Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklardan korunmada bitkilerden hazırlanan koruyucu reçete tarifleri öne çıkıyor.

Bu yöntemler çok tehlikeli

Bu yöntemler çok tehlikeli

Geleneksel sağlık uygulamalarının, Türk toplumunun genelinde, özellikle de köylerde yaygın olduğu, çok eski devirlerden gelen ve bugün daha çok yaşlı kesim tarafından uygulanan bu yöntemlerin, tıbbi açıdan riskler içerebildiği öğrenildi.

30.12.2009Kelebek
Domuz gribinden koruyan doğal kürler

Domuz gribinden koruyan doğal kürler

Domuz gribinden doğal kürlerle korunmanın yollarını biliyor musunuz?

2.12.2009Seyahat
Domuz gribinden korunmanın yolları

Domuz gribinden korunmanın yolları

Domuz gribine karşı alınacak en önemli tedbirin, akciğerlerin güçlendirilmesi olduğu belirtildi.

10.11.2009Kelebek
Domuz gribine karşı doğal kürler

Domuz gribine karşı doğal kürler

Domuz gribi yurt genelinde hızla yayılırken koruyucu önlemler de artıyor. Temizliğin önemli olduğu kadar sağlığı koruyucu doğal kürler de korunmada büyük önem taşıyor.

Domuz gribinden koruyan kürler

Domuz gribinden koruyan kürler

Domuz gribi yurt genelinde hızla yayılırken koruyucu önlemler de artıyor. temizliğin önemli olduğu kadar sağlığı koruyucu doğal kürler de korunmada büyük önem taşıyor.

4.11.2009Kelebek
Zencefili biliyor musunuz

Zencefili biliyor musunuz?

Zencefil kökünün mide bulantısına iyi gelmek ve hazma yardımcı olmak gibi birçok sağlık yararları olduğunu biliyor muydunuz?

Soğuk çaylarla bitkisel şifa

Soğuk çaylarla bitkisel şifa

Yaz aylarında serinlemek için, şekerli-gazlı meşrubatlar yerine bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Böylece sağlığınız için de çok faydalı bir alışkanlık edinmiş olacaksınız. Çünkü şifalı bitkilerle hazırlanan bu çaylar için her derde deva demek kesinlikle yanlış değil. Tavsiyemiz, her biri soğuk olarak hazırlanabilen tariflerimize mutlaka göz atmanız.

7.08.2007Sağlık
Soğuk çaylarla bitkisel şifa

Soğuk çaylarla bitkisel şifa

Yaz aylarında serinlemek için, şekerli-gazlı meşrubatlar yerine bitki çaylarını tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı gecesi alkol duvarını aşanlara

Yılbaşı gecesi alkol duvarını aşanlara

Yılbaşı gecesi, yeni bir yıla girmenin getirdiği heyecan ve mutlulukla yemeği ve içkiyi fazla kaçıranların, ertesi gün yediklerine dikkat etmeleri gerektiği bildirildi.

29.12.2005Kelebek
Uçak yolcusu hamilelere öneriler

Uçak yolcusu hamilelere öneriler

Yolculuğa çıkmadan önce tıbbi raporlarınızın bir kopyasını ve doktorunuzun telefon numarasını alın. Gerektiğinde çıkarabileceğiniz şekilde kat kat giyinin. Emniyet kemerinizi göbeğinizin üstünde değil altında tutun. Bel ağrısına karşı yanınıza yastık alın. Uçuş heyecanı için yanınızda zencefil çayı veya nane çayı bulundurun.

Hamilelikte uçak yolculuğu

Hamilelikte uçak yolculuğu

Uzmanlar, uçak yolculuğu yapmak isteyen hamilelere, rahat ve bol kıyafetler, topuksuz ayakkabı ile uçuş sırasında her 2 saatte 1 litre su içmelerini öneriyor. ''www.gezikolik.com'' adresli sitede yer alan bilgilere göre, havayolu şirketleri, hamilelerden, uçmadan önce doktor raporu getirmelerini istiyorlar.

31.08.2003Seyahat
Hastalanmamak için bitki çayı için

Hastalanmamak için bitki çayı için

Kış soğuklarının metabolizmayı çok çalıştırması nedeniyle güçsüz bıraktığını vurgulayan uzmanlar zinde kalmak için bol bol bitki çayları tüketilmesini önerdi.

Ayva yaprağı çayı öksürüğü kesiyor

Ayva yaprağı çayı öksürüğü kesiyor

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Bayram, öksürük şuruplarının ezbere kullanılmaması gerektiğini belirterek "Nezle ve gribe bağlı öksürükler kışın sık görülür. Bu durumlarda kuşburnu, ıhlamur, ayva yaprağı çayı tüketmek önemli. Toz zencefil, karanfil, bal ve limon karıştırılıp çay şeklinde içilmesi öksürüğü rahatlatır" dedi.

7.01.2020Sağlık
En iyi 10 kış içeceği Havalar soğudukça sizin içiniz ısınsın

En iyi 10 kış içeceği! Havalar soğudukça sizin içiniz ısınsın

“Kışın geldiğini pek anlamadık” derken soğuklar iyiden iyiye bastırdı. Yılın bu döneminin belki de en güzel yanı leziz içecekleri. Boza, sahlep, sıcak çikolata, kış çayı... Yağmurun ve karın en güzel eşlikçisi olan bu lezzetler sağlığımızı korumamıza da yardımcı oluyor. Jürimize en iyilerini nerede bulabileceğimizi; halk sağlığı uzmanına da bunları tüketirken nelere dikkat etmemiz gerektiğini sorduk. ‘Çay’ kitabının yazarı Ebru Erke’den üç tarif aldık.

Ihlamur fiyatları altınla yarışıyor

Ihlamur fiyatları altınla yarışıyor

Kış aylarının vazgeçilmez içeceği olan şifa kaynağı ıhlamurun kilo fiyatı, gram altın fiyatına yaklaştı. 200 lirayı bulan ıhlamurun fiyatının havalar soğudukça artması bekleniyor.

17.12.2019Ekonomi
Kış Aylarında Vücudu Isıtan Besinler

Kış Aylarında Vücudu Isıtan Besinler

Kış aylarının gelmesi ile birlikte vücut bağışıklığını güçlendirmek, ısısını arttıracak besinleri tüketmek önemli hale geliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevil Nas Şan, vücut ısısını yükselten besinler ve özellikleri hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Ses kısıklığına ne iyi gelir Ses kısıklığı nasıl geçer Ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi

Ses kısıklığına ne iyi gelir? Ses kısıklığı nasıl geçer? Ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi

Çevresel ya da bazı hastalıklar ile ortaya çıkan ses kısıklığı, her yaştan kişide görülebilen sağlık sorunlarında biridir. Ses kısıklığı grip nezle gibi hastalıklar ile ortaya çıkabilirken, bazı durumlarda da daha ciddi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Peki, ses kısıklığına ne iyi gelir? Ses kısıklığı nasıl geçer? İşte, ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi hakkında merak edilen bilgiler.

8.12.2019Sağlık
İyileştiren tarifler

İyileştiren tarifler

Soğuklar iyiden iyiye bastırdı. Atkıları, bereleri kuşandık. Ama bu elbette yeterli değil. Vücudumuzu içeriden de korumak gerekiyor. Direncimizi yükseltmek ve hastalığa yakalandığımızda daha çabuk iyileşmek için Beslenme ve Diyet uzmanı Dilara Koçak ve İç Hastalıkları Uzmanı Ayça Kaya’dan tarifler ve tavsiyeler aldık.

Diz ağrısı neden olur ve nasıl geçer Diz ağrısına ne iyi gelir

Diz ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Diz ağrısına ne iyi gelir

Diz ağrısı eklemlerde en sık karşılaşılan ağrılardan biridiri. Dizlerimiz gün içinde en yoğun kullandığımız eklemlerimizden biridir.. Bu sebeple dizde meydana gelen kronik ağrılar önemsenmeli ve neden meydana geldiği öğrenilmelidir. Doktorunuzun tavsiyesiyle uygulayacağınız tedavi dizlerinizi ömür boyunca sorunsuzca kullanmanızı sağlar. Peki Diz ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Diz ağrısına ne iyi gelir

6.12.2019Sağlık
Diş eti iltihabı nasıl geçer Diş eti iltihabına ne iyi gelir

Diş eti iltihabı nasıl geçer? Diş eti iltihabına ne iyi gelir

Ağız ve diş yeteri kadar önem gösterilmediği takdirde meydana gelen rahatsızlıktır. eksik ve dengesiz beslenme ve geçirilen hastalıkların ardından diş etlerinde ortaya çıkan enfeksiyonlar, diş etlerinde iltihaplanmaya sebep olabilir. Genellikle bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle oluşan diş eti iltihabı gingivitis olarak da isimlendirilir. Peki Diş eti iltihabı nasıl geçer? Diş eti iltihabına ne iyi gelir

6.12.2019Sağlık
Mide şişkinliğine ne iyi gelir Mide şişkinliği neden olur ve nasıl geçer

Mide şişkinliğine ne iyi gelir? Mide şişkinliği neden olur ve nasıl geçer?

Karnın üst bölgesinde (mide bölgesi) ağrı veya şişkinlik, vücutta sıvı toplanmasına bağlı olarak gelişebilir. Mide şişkinliğine çözüm evdeki doğal yöntemlerle de çare bulunabilir. Peki, mide şişkinliğine ne iyi gelir? Mide şişkinliği neden olur ve nasıl geçer?

6.12.2019Sağlık
Mide gazına ne iyi gelir Mide gazı nasıl geçer

Mide gazına ne iyi gelir? Mide gazı nasıl geçer?

Mide gazını etkileyen ve tetikleyen durumların başında sağlıksız beslenme gelir. Özellikle hızlı yeme alışkanlığı hem mide gazını etkiler hem de kişinin hava yutmasına neden olur. Ayrıca çok fazla yapay maddelerden üretilen besinlerin tüketilmesi de mide problemlerine yol açar. Peki, mide gazına ne iyi gelir? Mide gazı nasıl geçer?

6.12.2019Sağlık

Yazar Sonuçları

Koruyucu aspirin yutmalı mıyız?

40’ını geçen herkes “bebek” ya da “kalp dozu” olarak da bilinen “düşük doz” Aspirin yutup damarlarını korusun mu? Sorunun cevabı net ve açık değil. Bence bu konuda da her sağlık sorununda olduğu gibi “kişiye özel” davranmak gerekiyor. Nedeni şu…

17.06.2015

Gribin de çözümü mutfakta

Bana cehennem kâbusları gördüren, meğer son günlerde etrafı kasıp kavuran H3N2 grip virüsüymüş.

1.02.2014

Ünlüler niye üşümüyor?

Derece 0’ın altını gösteriyor ama bu bile oyuncu Sienna Miller ve top model Kate Moss’un kusursuz bacaklarını sergilemesini önlemiyor.

21.12.2013

Bir nefes sıhhat gibi: Çay

Çay, alternatif tıpta pek çok hastalığın tedavisinde yüzyıllardır kullanılmakta. Yapılan çalışmalar da bu kullanımın boşuna olmadığını, çayın kalp hastalığı, alzheimer ve birçok kanser türünden korunmada yararlı olabileceğini gösteriyor. Ancak tek bir çay türüne takılıp kalmaktansa ihtiyaca göre seçim yapılmalı.

24.11.2013

Bağışıklık sisteminizi hazır tutun

Soğuk algınlığı, grip mevsimine yaklaşıyoruz. Nereden, hangi hastalıkla döneceğiniz belli olmaz, en iyisi bağışıklık sistemini her daim güçlü tutmak.

15.09.2013

Bahara güzel bir başlangıç

Oldukça soğuk ve bol karlı bir kışı geride bırakıyoruz. Önümüz, yepyeni, taptaze bir bahar. Bu bahar aylarını keyifli, mutlu ve tabii ki en önemlisi de sağlıklı geçirmek istiyorsanız, bu yazımızdaki önerilerimize kulak verin...

11.03.2012

Yaşasın kar!

Geldi geliyor derken “kara kış” bütün ağırlığıyla hayatımıza giriverdi.

1.02.2012

Fraksiyonel lazerle gençleşin

Uzmanlar, cilt gençleştirme uygulamasının kışın yapılmasında hemfikir. İnce çizgiler ve kırışıklıklar konusunda etkisi bilinen fraksiyonel lazer de bu amaçla başvurulabilecek tekniklerden... Teknikle ilgili detaylı bilgiyi Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Sadiye Kuş’tan aldık.

23.12.2011

Nar, rezene, zencefil: Güzel cildin simyaları

Güzelliğin ve genç görünümün önemli olduğu bu çağda doğal güzellik yollarına ilgi çok arttı. Aynalardaki görüntünüzden memnun olmak istiyorsanız doğada büyük sırlar gizli. Tabiatın size sunduklarını es geçmeyin. Buyrun güzelliğin simyalarına...

28.04.2011

Polenlerle dans

Önümüz bahar. Doğanın uyanışıyla birlikte polen savaşlarına hazır mısınız?

15.04.2011

Bulamadık böyle iş

Dün yazdığım, Leading Hotels of the World’ün (LHW) “inspector”ları, yani müfettişleri kıskanılacak bir işe sahip. Onlar otel dedektifleri. Ayın 20 gününü en özel otelleri denetleyerek geçiriyorlar. Onlar LHW’ün gözü, kulağı, her şeyi... Kılık değiştirerek, çaktırmadan, LHW üyesi olmaya can atan otellerin servis kalitesini ölçüyorlar. Yılın 240 gününü evden uzakta geçirdikleri için bu müfettişlerin hayatları olmadığını düşünebilirsiniz. Bence hayatlarını yaşıyorlar. Bakın nelere dikkat ediyorlar..

10.02.2011

Bize enerji lazım

Hiçbir maske ve hiçbir saç modeli, pozitif enerjinin görüntümüze kattığı ışıltıyla aşık atamaz.

6.05.2010

Mucizevi bitki kökü zencefil

Enerji veren köklerden zencefil, şu sıralar en verimli sezonunu yaşıyor. Baharat, güzellik iksiri ya da tedavi edici özellikleriyle öne çıkan bu geleneksel bitki, kadınların vazgeçilmez doğal ürünlerinden biri olarak kozmetikçilerin de gözdesi...

7.12.2007

Yanlış bilgiye dikkat

Birkaç gün önce muayene ettiğim orta yaşlı kadın hastamın sorusu bu yazının nedenidir!

23.10.2007

Uzakdoğu’dan Anadolu’ya uzanan lezzet! Yüksel Uygur Lokantası

Uygur mutfağının vazgeçilmezi lağman bence kaçırılmaması gereken bir yemek. Makarna kalitesi çok iyi. Artizanal. Diri. Eminim bir İtalyan da bu makarnadan epey zevk alır. İyi ve sofistike bir sosla Uygur lağmanı birleşirse ortaya bir başyapıt çıkar.

25.01.2020

Günde iki öğün yeter mi?

Özel bazı durumlar dışında, ciddi bir sağlık sorununuz da yoksa günde 3 öğün yerine 2 öğün beslenerek daha fit ve formda olmanız, daha makul bir kilo düzeyinde kalmanız pekâlâ mümkün.

26.12.2019